Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

2 problemy

Nieprzeczytany postprzez Pati i Luna » 23 sie 2018, o 12:11

witam mam 2 problemy z moim owczarkiem. Ma ona 10 miesięcy. Ale po primo szczeka na ludzi i dzieci. zazwyczaj sie dzieje tak kiedy zaczynają na nia patrzeć i do niej mówić. Czasami da się pogłaskać czasami tylko szczeka i trudno ja uspokoić. Teraz z nia ćwiczę żeby skupiała uwage na mnie jak tylko widzi człowieka na horyzoncie to od razu mówię jej " nie" ona wtedy patrzy na mnie jeśli sie odwraca w ich strone to powtarzam "nie" i znowu patrzy na mnie i gdy przejdzie ładnie nagradzam ja kiełbaska. Nie lubi dużych psów do małych nie ma żadnego problemu. Ale to raczej wynika z faktu ze kilka razy ja duze psy zaatakowały i się ich boi. Ale z odległości na nie szczeka juz i sie wyrywa. Za to małe pieski jak podchodza to jest ok. Na wieczornym spacerze zawsze chodzimy grupa pare osób po parku i te psy lubi i sie z nimi bawi. Najgorszy problem to z tym szczekaniem na ludzi. powiedzcie mi czy dobrze robie. Dziękuje :)
Pati i Luna
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Patrycja

Re: 2 problemy

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 29 sie 2018, o 09:00

Dobrze,że skupiasz psa na sobie i nagradzasz dobre zachowanie. Trzeba z psem ćwiczyć na dworze najpierw w samotności, potem z innymi psami i ludźmi w oddali,a potem coraz bliżej. Nagradzaj nie tylko samo patrzenie na ciebie,ale też wtedy, kiedy dość spokojnie zareaguje na bodźce najpierw w oddali,a potem w bliższej odległości. Różnicuj nagrody, żeby nie była tylko kiełbaska,ale też inny pokarm, szarpak potarmoczony,czy niesiony razem. Warto wprowadzić zaznaczenie,że coś robi dobrze np. w momencie, kiedy na Ciebie spojrzy zamrakować słowem "tak" lub "yes" i po chwili powiedzieć np. "dobrze", czy "super". Fajnie było by coś takiego najpierw przećwiczyć w domu,żeby pies wiedział, o co ci chodzi i że to oznacza coś dobrego. Ogólnie- skup się na ćwiczeniu posłuszeństwa: siad, waruj, noga, równaj, czyli wszystkie potrzebne w codziennym życiu komendy. Takie wspólne ćwiczenie buduje więź, zaczniecie dużo lepiej się komunikować i rozumieć. W razie czego odsyłam do dobrej szkółki lub szkoleniowca, by pokazano, jak się z psem komunikować i jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Re: 2 problemy

Nieprzeczytany postprzez Pati i Luna » 29 sie 2018, o 18:17

Na podwórku to ona jest bardzo posłuszna. Wszystko robi. Gorzej jak już wychodzimy do parku. To tylko jak zobaczy psa to od razu szczeka i trudno skupić jej uwagę. Ale cały czas nagradzam jak tylko spojrzy na mnie. Teraz jest już trochę lepiej bo ćwiczę z nia od tygodnia. Nie daję tylko kiełbaske ale też treatsy też. Teraz chodzi za mną i patrzy cały czas na ręke czy przypadkiem nie mam smaczków. I jak idzie cały czas patrzac na mnie to dostaję co jakiś czas.
Pati i Luna
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Patrycja

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje