Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

6 miesieczny szczeniak

Nieprzeczytany postprzez Drunx » 28 kwi 2016, 14:01

Jestem tutaj nowy niebawem do mnie trafi 6 miesieczny szczeniak, bedzie zywiony barfem ale przez pierwsze 2/3 dni chcialbym mu podawac kurczaka z ryzem i marchewka aby zapobiec rewolucjom zoladkowym po stresie zwiazanym ze zemiana otoczenia i podroza. Posilki chyba powinne byc dwa dzienne po 6 miesiacu zycia wiec pytanie ile objetosciowo one powinne wynosic? 1 litr takiego jedzenia rano a pozniej nastepny wieczorem czy tez moze litr rozlozyc na dwa posilki? Dziekuje za wszystkie podpowiedzi
Drunx
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: Marcin
Wiek: 37
Lokalizacja: Irlandia
Dołączył(a): 25 kwi 2016, 18:11

Re: 6 miesieczny szczeniak

Nieprzeczytany postprzez Victoria457 » 28 kwi 2016, 14:58

Jeśli karmisz psa 2 razy dziennie, to nie dajesz psu 2 porcji jedzenia, tylko jedną "dzienną" porcję rozkładasz na dwa mniejsze posiłki - i wtedy jeden dajesz rano, drugi wieczorem. Natomiast ilość jedzenia na dzień zależy od wielkości psa, jego wagi itp. Możesz zapytać o to weterynarza, ile tam mniej więcej mu dawać tego mięsa z ryżem. Na pewno warto się trzymać zasady 1/3 mięsa, 1/3 wypełniacza (np. ryżu właśnie) i 1/3 warzyw.

Natomiast jak zaczniesz karmić psa BARFem, powinieneś trzymać się tych wytycznych:
W wieku od 6 m-cy do 1 roku – 5% – 3% wagi, 1 do 2 posiłków dziennie.
Dorosły pies – 1 posiłek dziennie, 1% -3 % wagi, zalecany jest 1 dzień przerwy w tygodniu

Procenty oznaczają, że dzienny posiłek psa powinien ważyć tyle i tyle procent masy ciała psa - przykładowo, roczny pies ważący 40kg powinien jeść dziennie 1.2kg jedzenia (3% masy ciała).
Victoria457
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tesla
Imię: Wiktoria
Wiek: 18
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 2
Dołączył(a): 03 mar 2015, 21:19

Re: 6 miesieczny szczeniak

Nieprzeczytany postprzez Drunx » 28 kwi 2016, 15:29

Tak tylko czy 0.5 l takiego mixu dwa razy dziennie jest ok? nie za malo nie za duzo?
Drunx
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: Marcin
Wiek: 37
Lokalizacja: Irlandia
Dołączył(a): 25 kwi 2016, 18:11

Re: 6 miesieczny szczeniak

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 28 kwi 2016, 16:41

Każdy szczenior jest inny, musisz zobaczyć, czy to psu wystarczy, jeśli będzie ładnie, książkowo przybierał,to jest ok, a jeśli będziesz miał wrażenie,że ciut za mało, można dołożyć.
Pamiętaj o suplementacji na stawy.
Mój w tym wieku dostawał ok 3/4 kg mięsa z chrząstkami + ryż+ warzywa- to była porcja dobowa, z tym,że mój ma duże zapotrzebowanie na energię.
Nie wiem, jak to wychodzi objętościowo.
Dla przykładu: koleżanki owczarka francuska dostaje połowę porcji, jak mój,a tłuściutka aż za bardzo.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post