Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Re: A co z karpiem?

Nieprzeczytany postprzez niya » 17 gru 2012, o 17:59

Od lat kupuję karpia w płatach, a miejsca gdzie sprzedawane sa karpie żywe omijam szerokim łukiem bo jakoś mi się zawsze kojarzy że święta BN to czas miłosierdzia, ale nie dla zwierząt jak widać.....
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 17 gru 2012, o 18:04

niya- a skad masz pewnosc ze te platy ...nie byly przedtem karpiem ktory umarl wlasnie w jakiejs reklamowce? :scratch
Dlatego przyznam, ze wole kupic karpia jeszcze zywego i widziec JAK sie go hmkmm...pozbawia zycia szybko i bezbolesnie. Wtedy wiem co jem...
Bazooka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez niya » 18 gru 2012, o 07:49

Bazooka napisał(a):niya- a skad masz pewnosc ze te platy ...nie byly przedtem karpiem ktory umarl wlasnie w jakiejs reklamowce? :scratch
Dlatego przyznam, ze wole kupic karpia jeszcze zywego i widziec JAK sie go hmkmm...pozbawia zycia szybko i bezbolesnie. Wtedy wiem co jem...

Nie mam pewności oczywiście, ale wolę się łudzić, że skoro ryby na płaty szły to nie mordowały się w pojemnikach z wodą do połowy grzbietu.
Ogólnie to dla mnie niefajne chwile i nie lubię tego karpiowego zwyczaju. U nas na co dzień mięsa się nie jada więc te katusze karpiowe które co roku się odbywają nie działają na mnie dobrze
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 18 gru 2012, o 10:08

"Na ile wciąż nadzieja szarpie, że coś się dla nas w mrokach tli -
na tyle wigilijne karpie śnią smacznie swe beztroskie sny"

Co i kogo cytuję, kto pamięta?

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Joan » 18 gru 2012, o 10:17

Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 gru 2012, o 10:29

U nas nie ma karpiowego szaleństwa. Tylko teściowa-tradycjonalistka lubi tę rybę. Nie przepadam za jej smakiem i moja rodzina też.
Na wigilijnym stole króluje pstrąg w różnych postaciach(powiecie,że przed śmiercią męczył się jak karp, trudno) i śledzie maści wszelakiej: w śmietanie, w oleju, smażone. Nie może zabraknąć flądry po grecku (tę kupuję wprost od rybaków i proszę od razu o ukatrupienie).
Ostatnio pozmieniało mi się świątecznie i uciekłabym od tego zgiełku na koniec świata.
A z ryb najbardziej lubię kluski z makiem i makowiec :roftl: :roftl: :roftl:
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Joan » 18 gru 2012, o 10:36

Oj, "filozoficzne" myśli mnie naszły... I ten Kaczmarski... i karp... i Wigilie...
Może skupmy się na kluskach... ;-)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 gru 2012, o 11:13

Trochę nie na temat, ale się zgadzam.
Domowa krajanka makaronowa ze zmielonym makowcowym makiem, takim z miodem, orzechami, rodzynkami, migdałami i obowiązkowo skórką pomarańczową...mmmm...pycha :)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 18 gru 2012, o 12:06

O, milo mi, że Pani Joan odgadła i sprawdziła:))))
Kaczmarski władał językiem polskim w sposób niesamowity, prawda? - na jego tekstach mozna by uczyć i polskiego, i historii, i filozofi także. Gdybym w jakimkolwiek liceum uczyła historii czy polskiego, tematem lekcji byłoby "w szczegółach zaś już siedział Beria".

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 gru 2012, o 12:16

To prawda, Kaczmarski był niesamowity w tym temacie i fascynowało mnie u niego jeszcze jedno, mianowicie, jak się przyjrzycie,to trzymał gitarę "na drugą rękę" bez przekładania strun. :)
...ale to już chyba temat na osobny wątek...
vega_bw
Klubowicz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje