Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

A jednak - enostoza

Nieprzeczytany postprzez Kasia-Bari » 11 maja 2011, o 22:00

Wczoraj zauważyłam że jak Bari pił wodę z miski to tylną prawą łapę unosił lekko nad ziemią .. i dziś znowu widzę że jak stoi to tą jedną łapkę lekko unosi, obejrzałam łapiszona dokładnie, i nie ma tam żadnych zaczerwienień ani nic co by zwróciło moją uwagę, pyskacz również nie ucieka z tą nogą ( tak jakby podczas dotyku go nie bolała), teraz był na dworze i biega normalnie bez utykania, jedynie że jak stanie to ją unosi .. no i właśnie nie wiem czy to powód żeby iść do weta? tylko że co on może mi doradzić jak pies nie wykazuje żadnych objawów bólu i jedynie to jakieś prześwietlenie? .. albo to ja jestem przewrażliwiona..

Ps. wklejam fotki jak to wygląda
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 16 maja 2011, o 12:42 przez Kasia-Bari, łącznie edytowano 1 raz
Kasia-Bari
Losowy avatar

Re: "problem" z łapą ? - zdjęcia

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 maja 2011, o 08:10

może sobie naderwał jakieś ścięgno? może ma coś między opuszkami ale zakamuflowane? on ma rok, a do ponoć dwóch lat (ale nie dam sobie głowy uciąć) pies może złapać "enostozę" czyli młodzieńcze zapalenie kości...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kasia-Bari » 12 maja 2011, o 13:18

ehh mam nadzieje że to nic poważnego, teraz chce mu ograniczyć bieganie co przy tym drugim wariacie nie jest takie proste .. aczkolwiek przez upał i tak psy bez sił i cały czas leżą praktycznie .. zobaczę do przyszłego tygodnia czy mu przejdzie a jak nie to pójdziemy do weta
Kasia-Bari
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 12 maja 2011, o 15:08

Kasiu, mój Kay też nie obciążał łapki najpierw delikatnie co było praktycznie niezauważalne, ale potem już mocniej i zaczął stopniowo utykać lekko, a potem regularnie i o wiele mocniej.. Trochę tu było mojej winy bo zwiększyłam mu dawkę ruchu.. Byłam u veta (u 3 w zasadzie, w tym jeden to specjalista ortopeda) i stwierdzone miał najpierw zapalenie i dostał niesteroidowe leki przeciw zapalne i bólowe+ograniczenie ruchu i kategoryczny zakaz biegania, gwałtownych zwrotów, wyrok tylko spokojne spacery na smyczy, ruchem jednostajnym, a przed wyjściem rozgrzewanie łapki i masaż..=> podejrzenie - naderwanie więzadła krzyżowego lub coś tam, już nie pamiętam.. :ireful :ireful Trochę kasy poszło, ale czego się nie robi dla zdrowia psa.. Były prześwietlenia bioder i kolanek.. Biodra zdrowiótkie, lewe kolanko też, ale prawe.. na zdjęciu coś wyszło..+ jakiś problem z mięśniem, że nie jest tak dobrze rozbudowany jak w lewej nóżce..ale wraca to pomalutku do normy.. Ostateczna diagnoza to to, że ma zerwane i naderwane pojedyncze nitki ścięgna, które grożą mu zerwaniem więzadła krzyżowego, a także pęknięciem łękotki..non stop pies pod czułą obserwacją !! !!.. jeżeli nie będę go pilnowała, ma zakaz wykonywania gwałtownych zwrotów, nadmiernego skakania i długich sprintów, częstych.. nasze plany odnośnie obrony legły w gruzach.. Byłam załamana.. ale stopniowo jest coraz lepiej, pracujemy też nad odbudowaniem mięśnia, ale.. jak przesadzi z hasaniem, albo jak jest gwałtowna zmiana pogody to kuleje.. i nic się nie da zrobić.. Więc proszę Cię nie bagatelizuj sprawy i nie uważaj że jesteś przewrażliwiona, bo ja trochę to zbagatelizowałam i teraz mam jak mam z piesiem..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 12 maja 2011, o 19:24

koniecznie bardzo dokładnie opuszki i między nimi posprawdzaj.Mój między opuszkami miał kolca i to tak ukrytego,że mimo,że sto razy przeglądałam,nic nie znalazłam,dopiero zauważyłam jak miejsce gdzie wbity był kolec paprac się zaczęło.
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez madlen26 » 12 maja 2011, o 19:51

A liże tą łapkę??
Mój miał tak ze dwa miesiące temu. Najpierw utykał na przednią lewą łapę, jak jadł to też na niej nie stawał. Przez dwa dni oglądałam i nic. Na trzeci dzień zaczął lizać i ukazała się rana miedzy opuszkami. Okazało się, że coś sobie wbił. Wezwałam weta dał oxycort w sprayu, przeciw bólowe. Myłam bandażowałam po trzech dniach zaczął łazić ładnie i po dwóch tygodniach rana zniknęła. :ok
madlen26
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 12 maja 2011, o 20:43

pamiętam jak kiedyś łaziłam za piłką Spajdera po krzakach i nawet nie wiedziałam że wbiłam sobie cieńki kolec długości małego paznokcia w czoło dopiero gdy go wydrapałam po ponad tygodniu myśląc że to jakiś strupek zobaczyłam że to ciało obce we mnie siedzi tak samo może być w opuszce psa niewidoczny kolec a mało komfortowa sytuacja
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Kasia-Bari » 12 maja 2011, o 21:38

Dziękuje bardzo za odpowiedzi .. Bari nie liże tej łapki ani nie zwraca na nią większej uwagi. Dziś jeszcze raz obejrzałam łapę, sprawdzałam między opuszkami, bardzo dokładnie i puki co nie widzę nic.
Kasia-Bari
Losowy avatar

a jednak - enostoza

Nieprzeczytany postprzez Kasia-Bari » 14 maja 2011, o 18:13

Mam pytanko, szczególnie do posiadaczy długowłosych owczarków.. czy u was psiaki też tak na potęgę gubią podszerstek? Jak czesze Bariego to nie ważne ile bym go czesała to na szczotce ciągle jest mnóstwo podszerstka, dosłownie garściami to gubi .. ponieważ jest to mój pierwszy owczarek to nie wiem jak to powinno wyglądać .. wiem tylko że pies mojej koleżanki, wielki misiowaty kundel jeszcze bardziej gubił sierść tzn wystarczyło palcami chwycić za sierść a ona z niego wychodziła :shock: w poniedziałek idę z nim do weta ale chciałam się was o opinie spytać. z góry dziękuje za odp
Ostatnio edytowano 16 maja 2011, o 11:49 przez Kasia-Bari, łącznie edytowano 5 razy
Kasia-Bari
Losowy avatar

Re: Gubienie podszerstka

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 14 maja 2011, o 18:30

Kasia, z przykroscia musze Cie poinformowac, ze to zupelnie normalne. Owczarek zwykle linieje dwa razy w roku. Pierwszy raz wiosna i trwa to do jesieni, a drugi raz na jesieni i trwa do wiosny :lol: :lol: :lol: Ja w desperacji juz myslalam nad ogoleniem swojego drania, ale mnie TZ powstrzymal :lool:
nebrot
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje