Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: Mój szczurek - Abia :)

Nieprzeczytany postprzez Viva » 22 maja 2014, o 21:14

Wiem też się o to martiłam instruktor powiedział ,że kiedy zaczniemy pracować będzie starać sie aby psy skupialy się na nas. Do nie dawna Abia nie mogła przejść spokojnie na tym samym chodniku koło innego psa. Ale od kiedy nie dopuszczalam ją do innych psów ogólnie jest lepie. Abia na początku obwachała każdego psa - poszczekała , pogoniła ale kiedy tylko yło coś nie tak abia przychodziła do mnie (bez przywołania) chciala upewnic się czy robi dobrze - powiedziałam coś w stylu "dobry pies" i abia była koło mnie. Z amstaffką się troche bawią ale amstaffka cz ęsto przesadza.

Ale dziękuję :) POzdrawiam. :D
Tylko pies kocha Cię bardziej niż siebie samego
Miłego dnia! :)
Viva
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: York: Abia
Imię: Jagoda
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 24 maja 2014, o 23:29

Kurczę, same wielkie psy; dzielna dziewczynka, że się nie spina - mnie by na jej miejscu stresor złapał ;)
Mam uprzedzenia do szkółek "klikerowych", może niesłusznie - jak sądzicie Forumowicze?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Viva » 25 maja 2014, o 09:11

Wadera napisał(a):Kurczę, same wielkie psy; dzielna dziewczynka, że się nie spina - mnie by na jej miejscu stresor złapał ;)
Mam uprzedzenia do szkółek "klikerowych", może niesłusznie - jak sądzicie Forumowicze?

Mnie łapie stres jak owczark (5 miesięcy więc juz spory) zaczepia Abię a ona szczeka na niego... na szczęście zęby nie idą w ruch
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 25 maja 2014, o 09:41

Wadera napisał(a):Mam uprzedzenia do szkółek "klikerowych", może niesłusznie - jak sądzicie Forumowicze?

Ja myślę, że to nie jest kwestia klikera, tylko szkółek samych w sobie. Kliker jest naprawdę świetną pomocą szkoleniową zwłaszcza przy kształtowaniu sztuczek, ale z drugiej strony używanie go wcale nie jest takie proste, jak się wydaje. Wyklikanie Lunie targetowania nosem zajęło mi raptem pół godziny - w ten sposób jej wprowadziłam kliker. Ale np. na spacerach, kiedy jednocześnie trzeba kontrolować psa i otoczenie, trzymać smycz, kliker i przysmaki i do tego kliknąć w odpowiednim momencie... :nea: Myślę, że na tym polega problem, jeśli chodzi o sporą część "klikerowych" szkółek - metody klikerowe przedstawiane są jako te jedyne słuszne, niekrzywdzące pieska i sprawdzające się w każdej sytuacji.
Nyks
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez Viva » 25 maja 2014, o 10:37

Instruktor powiedział ,że jeśli ktoś nie chce uzywać kilkera to nie musi bez tego też się da. :-)
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Viva » 25 maja 2014, o 21:30

o 18 wróciłam z treningu. Zajmowaliśmy się zwracaniem uwagi na imię, potem przywołaniem (na smyczy) i targetowaniem. ogólnie u nas okej ale musze po pracować nad mówieniem ciagle ''chodź" bo to komenda na przywołanie. ostatnie 15 min na tor agility abia dawała radę, slalom poszedł spoko. potem przeskakiwanie przez przeszkody tu troche gorzej bo pies pod przeszkodami miał folię bombelkową. tunel - ekstra bez zastanowienie po prostu weszła. Potem to... jak to się nazywa ta to przejście w górę i w dół /\ abia doszła do połowy na szczycie się zatrzymała a potem szła dalej.
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 28 maja 2014, o 14:29

Nyks - no może masz rację, dlatego zapytałam, bo ja zbyt dobrych wrażeń nie mam, ale przecież nie znam wszystkich szkółek ;)

Viva - nie bardzo rozumiem, po co masz ciągle przywoływać psa?
Ja bym uważała przy takiej różnicy wielkości (ON - York) myślę, że harce to nie najlepszy pomysł. Wystarczy, że szczyluś nadepnie małą, już nie mówiąc o tym, że ONki lubią "boksować" łapą.
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Viva » 28 maja 2014, o 17:00

Wadera napisał(a):Nyks - no może masz rację, dlatego zapytałam, bo ja zbyt dobrych wrażeń nie mam, ale przecież nie znam wszystkich szkółek ;)

Viva - nie bardzo rozumiem, po co masz ciągle przywoływać psa?
Ja bym uważała przy takiej różnicy wielkości (ON - York) myślę, że harce to nie najlepszy pomysł. Wystarczy, że szczyluś nadepnie małą, już nie mówiąc o tym, że ONki lubią "boksować" łapą.

ja nie przywoluje ciągle psa tylko często dodaje "chodź" do różnych komend lub kiedy mamy odjeść trochę dalej i wtedy zapominam jeszcze ją za to nagrodzić itp ;D masz racje powinnam bardizej na to uważać dzisiaj już zacznę uwazać :) :lool:
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Viva » 20 cze 2014, o 17:16

Obrazek
Obrazek
Obrazek

O TO MOKRY YORK W JULIASACH ;)
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 20 cze 2014, o 21:58

Fajowo wygląda - York do zadań specjalnych :lool:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje