Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

ACTA

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 24 sty 2012, o 17:53

Znowu liżemy tyłek Amerykanom, a choćby głupich wiz (turystycznych rzecz jasna) jak dla nas nie znieśli tak nie znieśli.

Za to mamy benzynę po prawie 6zł, +1% vat i pewnie niedługo wiek emerytalny podniesiony do 75lat... żyć nie umierać.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Re: ACTA

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 sty 2012, o 18:23

nie dobrze mi bleeeeeeeeeeeeeeeeee :x :x :x
niech się zajmą lepiej biedą na wsiach a nie wymyślaniem głupot :? oni robią wszystko żeby to życie obrzydzić :?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 24 sty 2012, o 20:18

Oczywiście Aga masz rację, zajmują się jak zwykle nie tym co trzeba, a już na pewno nie pomocą osobom żyjącym na granicy ubóstwa. Bo tak naprawdę komu robią dobrze? Ludziom majętnym, aktorom, piosenkarzom, wytwórniom muzycznym, filmowym.
I tutaj wyjdzie jaka ze mnie hipokrytka, ale uważam ściąganie plików za piratowanie. Osobiście nie miałabym nic przeciwko temu aby za film czy muzykę pobraną z sieci płacić jakieś symboliczne pieniądze, właśnie tym którzy w wytworzenie tego produktu włożyli swój wysiłek.
Jednak jak pomyślę o bilecie do kina 25zł, teatru czy zakupie oryginalnej płyty to mnie czyści. Troćki drogo nie? No i co z tego, że kultura jest szeroko dostępna dla każdego? Kogo tak naprawdę na nią stać? Przeciętnego Kowalskiego z pensją 1200 netto, który ma do opłacenia dom, posłanie dzieciaka do szkoły i inne podstawowe potrzeby? I niech taki szarak skopiuje coś z sieci, trafi go "policja internetowa" zabuli kupę kasy i co wtedy?
No chyba, że źle rozumię ACTE? A swoją drogą dlaczego my dowiadujemy się o tej imprezie na 5 dni przed podpisaniem i nikt nas na nią nie zaprasza?
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 24 sty 2012, o 20:42

Przyznaję się bez bicia, że *lubię ściągać majtki*. *Do sklepu z bielizną* praktycznie nie chodzę po części z lenistwa, po części dlatego, że mało jest dobrych *majtek* a nie stać mnie na *wyrzucanie 3 na 4 pary po 15 minutach od założenia*. Natomiast chętnie zapłacę, powiedzmy 5zł za możliwość ściągnięcia sobie *majtek z internetowego sklepu*, kilka miesięcy po ich premierze.

Nie martwi mnie to, że nie będę mógł kontynuować mojego wysoce szkodliwego społecznie ;) procederu, tylko to że od ACTA jest już tylko jeden krok do totalnej inwigilacji.

Oby za kilka-kilkanaście lat nie doszło do takiej rozmowy:
- Tato, czy internet był naprawdę taki fajny jak mówią?
- Cicho synku, ciiichoo... Bo usłyszą...

*Edytowane z dedykacją dla Agi. Tomek :-P
Obrazek
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 sty 2012, o 21:10

Tomek, gdybym mogła to bym Ci wymoderowała to pierwsze zdanie i część z tego drugiego... :P :P także niech to ktoś zrobi :P

już to widzę, jak wszyscy idziemy do pierdla na 2 lata bo w tle zdjęcia naszego psa znalazł się worek karmy albo walkman z logo firmy hehehe ;-) tak sobie myślę, że to jest nierealne... sorry, ale tak śmieszne grzywny w PL dają za jazdę po pijanemu, czy skrzywdzenie zwierzęcia, a mieliby wlepiać wysokie mandaty za napisanie że jakaś firma jest do dooopy? hmmm ta acta to u nas nie przejdzie i obym się nie myliła. polska to jest kraj kombinatorów... co można zauważyć po dalszym rozmnażaniu psów w pseudo, paleniu papierochów tam gdzie nie wolno, zanieczyszczaniu środowiska, łobuzowaniu na stadionach, itd itp bla bla bla
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 24 sty 2012, o 21:30

Aga mam tą samą nadzieję co Ty, ale to nie zmienia faktu, że jeżeli ACTA wejdzie w życie, niejeden po tyłku dostanie. Albo będzie to martwy przepis, albo rzeczywiście "pozamiatają" internet, wolność internautów i wolność słowa.
Ja filmów, ani muzyki nie ściągam, bo praktycznie nie oglądam telewizji, muzyki słucham tyle co w radiu, jednak na ACTA się nie zgadzam. Za chwilę będziemy mieć w realu orwellowski Rok 1984. :evil:
I oby zacytowany przez Tomka dowcip nigdy nie stał się rzeczywistością ...
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Zuza » 24 sty 2012, o 21:31

Cóż pewnie do podpisania dojdzie ale może ratyfikacji nie będzie

Bynajmniej nie jesteśmy sami

Jeśli naprawdę ACTA wejdzie w życie to szeroko pojęta kultura będzie tylko dla tych bogatych, całe serwery informacji Wikipedii z której korzystają miliardy zniknie
na zawsze bezpowrotnie (a ja to odbieram już jako dorobek ludzkości) nie wspominając o Youtube
Poza tym wiele osób zapomina że możemy się pożegnać z tańszymi odpowiednikami leków!

Żałuję że padły serwisy megavideo i megaupload bo za pośrednictwem strony zalukaj.pl mogłam za drobną opłatą oglądać nowości filmowe a teraz?

Niestety premier i jego arogancja nie zna granic: nie dość że gdyby najprawdopodobniej nie wyciekła informacja o dyskusjach wokół rządu dowiedzielibyśmy się pewnie po podpisaniu,
nie wiem też jak można ignorować szereg obywateli ledwo co po wyborach
ale jak powszechnie wiadomo ciepła posadka daleko w Brukseli jest już mu szykowana więc jeszcze trzeba Unii się podlizać.

Gdybym nie musiała naprawdę nie oglądałabym wiadomości bo się beczeć chce.
Ludzie na dole bez podwyżek tyle lat ciągną ledwo ledwo do pierwszego
a na górze co rusz nowe komisje, podwyżki i nagrody.
:ireful

Jak oglądnęłam ten film wczoraj po prostu nie mogłam w to uwierzyć:

\

A u nas do tego może dojść niestety.

A premier jeszcze bezczelnie powie że ACTA nic nie zmienią
więc PO CO podpisuje (za przeproszeniem) to g...o :-x
Ostatnio edytowano 24 sty 2012, o 21:49 przez Zuza, łącznie edytowano 1 raz
Zuza
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: szczęśliwa trójka
Imię: Zuza
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 24 sty 2012, o 21:34

Ale przecież nasz premier jest pełen zrozumienia dla nas, bo przecież "wszyscy jesteśmy internautami" ... Żenada. :-x

Ps.
Tomek ... tą edycją posta rozłożyłeś mnie na łopatki ! :-P :-P :-P
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Zuza » 24 sty 2012, o 21:38

A dla tych którym się nie chce czytać napisów w filmiku Tomka

http://wilk78.wrzuta.pl/film/0JhJO6EEih ... ziala_acta.
Zuza
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: szczęśliwa trójka
Imię: Zuza
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 sty 2012, o 21:47

co nie Aneta, pozostawmy ten stan rzeczy bez komentarza :lol: :lol: :lol:

Aga i N
Owczarkowa wyga

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje