Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 10 mar 2011, 21:26

My mamy chipa - co jakiś czas sprawdzamy u naszej wetki czy się nie przemieścił i czy jest wszystko ok.
A adresówek nie mieliśmy, nie licząc jednego identyfikatora, który mamy do dziś (2,5 roku już) oraz teraz 2 nowe zakupiliśmy na allegro. Ale fakt kółeczka są denne i słabe, dlatego musimy zakupić nowe, mocniejsze.
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 mar 2011, 21:49

a czy to prawda, że w różnych rejonach polski używa się różnych chipów a co za tym różnych czytników które nie współpracują ze wszystkimi wszczepionymi w PL chipami? I że są różne bazy danych?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 10 mar 2011, 21:54

ja wiem tylko tyle, że jest kilka różnych baz danych i najlepiej zapisać psa do każdej, bo różne regiony mogą korzystać z różnych baz...
u nas SM nie umie nawet odczytywać tych czipów, więc o czym my tu rozmawiamy. Czipa szukali na uszach :roll:a to oni mają niby sprawdzać :ok
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 10 mar 2011, 22:04

Ja też słyszałam tylko o różnych bazach danych.. U nas SM to się nie bawi w odczytywanie chipa, jak się pies błąka, tylko do schronu albo co my możemy zrobić.. ale jak babka z łagodnym labkiem na smyczy idzie to jej mandat wypisywać chcą bo bez kagańca (a takiego wymogu u nas nie ma)..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 mar 2011, 22:23

uwielbiam KOMPETENTNE osoby na swoich miejscach pracy :roll:także nie warto rezygnować z identyfikatora... jest to najszybszy sposób dotarcia do właściciela.
pisałam raz do zkwp w sprawie psa z tatuażem który ktoś odnalazł i szukał właściciela... rozszyfrowałam kod danego oddziału i tam uderzyłam... myślicie że mi odpisali? pfffffff :roll:
to po cholerę biorą 60zł rocznych składek, haracz jakiś czy co a w zamian nic?? :roll:
"umiesz liczyć, licz na siebie" i najlepiej psa z oczu nie spuszczaj. to samo czynię z rowerem.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 13 mar 2011, 14:44

Dokładnie tak, dlatego my mamy chipa i identyfikator, na którym jest numer tela, miasto i to że pies ma chipa, a na 2 innych identyfikatorach numery telefonu...
Co nie zmienia faktu,że pies zawsze jest na oku..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 29 mar 2011, 19:46

no zawsze przydatna choć wiadomo że czasem może jakoś odpaść lepiej zawsze tez wszczepić chipa ale to też czasem nie daje bo nie którzy nie sprawdzają tego tylko przygarniają psa...
Obrazek
Rivia
Avatar użytkownika
Mistrzyni Arcade
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Perła
Imię: Justyna
Lokalizacja: Zielonka
Dołączył(a): 17 lut 2011, 13:54

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez milenaa » 15 kwi 2011, 18:53

Ja już z adresówkami skończyłam- niemal zbankrutowałam, bo nawet te niby porządne Atosław niszczył.
I najlepszy sposób, który stosuję- napisać dane markerem na obroży ;-)
milenaa
Losowy avatar

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 kwi 2011, 19:07

ja też już bankrutowałam, ale uparłam się że znajdę dobrą adresówką i tak oto kupiłam "nieśmiertelniki" wybijane mosiężne. do tego mocne kółeczko po 2zł z punktu dorabiania kluczy i... jest cudownie, nic nie zniszczone nic nie pogubione, trochę brudne od błota ale jaki styl życia psa taka adresówka :lol:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 15 kwi 2011, 20:45

Też się "nieśmiertelnikom" przyglądałam, ale ja niezdecydowana jestem :ooops:
Ale chyba czuję się przekonana :D
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 45
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje