Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 27 kwi 2011, 12:04

Hikari ma tatuaz ,chip oraz na obrozy adresowke ktora jest juz ktorąś z kolei :-(ale znalazlem juz taka metalowa tulejkę tylko musze jeszcze dobre kółko wywasowac i bedzie super tzn sie nie urwie :ireful:-)
Obrazek
Hiku27
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Lokalizacja: GDAŃSK
Pochwały: 8
Dołączył(a): 21 lut 2011, 00:23

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez makota » 29 maja 2011, 01:22

Moje psy nosiły przez chwilę takie zakręcane adresówki, ale niestety jako psy "leśne" szybko się ich pozbyły. Teraz Basta ma tylko numerek z Urzędu Miasta przy obroży, Łati chwilowo biega z niczym, a Nitka ma przyczepiony tylko taki badziewny "breloczek" do kluczy, w którym jest karteczka z numerem :/

Ale mam na oku adresówki ze stali nierdzewnej, grawerowane. Gorzej z tymi przeklętymi kółkami, na których trzeba je przywiesić ;)

Poza tym coraz poważniej myślę o zachipowaniu psów - ile to w ogóle kosztuje?

Bo stracha mam, że gdyby kiedyś któryś z nich zaginął, to nie będzie żadnej możliwości odnalezienia ich!
Sama wiem jaki to problem, bo mam już trzecią znajdkę od Wielkanocy....bez adresówki, bez obroży, bez chipa, bez tatuażu.
Ogłoszenia rozwieszone, powrzucane w internet...a właściciela jak nie było, tak nie ma.
makota
Losowy avatar

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 29 maja 2011, 05:30

makota napisał(a):Poza tym coraz poważniej myślę o zachipowaniu psów - ile to w ogóle kosztuje?


Zapłaciliśmy (chyba) 70zł. Warto.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 29 maja 2011, 08:15

u nas do czasu było darmowe jak będę u weta zapytam
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Wiek: 44
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 2
Dołączył(a): 08 maja 2011, 18:44

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 29 maja 2011, 08:19

W Lublinie czipowanie 100,00zł
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 36
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 29 maja 2011, 12:43

myśmy się zachipowali jak było za free w 2008r u nas, a teraz nasze schronisko w Gdańsku prowadzi akcję chipowania gdańskich psiaków u wybranych wetów, i tak właśnie Hipcio został zaczipowany w tej akcji :Da tak to u nas cena zależy od weta i jakiej firmy chip (z tego co się orientuję), waha się chyba w okolicach 60-100zł..

edit, Dzięki chipowi moja kuzynka dowiedziała się, że babka której oddała swego DONa pozbyła się go, wywożąc za miasto Gdynię (a pies do Gdańska został oddany) i ledwo to przeżył, gdyby nie to że głód i wyczerpanie pozwoliło aby pracownicy magazynu go złapali i do weta odwieźli.. Wet do niej zadzwonił i tak się dowiedziała, a babka wiedziała, że pies ma chipa..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Mayka » 29 maja 2011, 17:08

Ja też muszę pomyśleć o zaczipowaniu i adresówce, bo Kenzo ma na razie tylko tatuaż.
Mayka
Losowy avatar

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 03 cze 2011, 23:07

Moje psy sa zaczipowane i maja adresowki. Jako, ze kazdy pies ma swoje przynajmniej 2 obroze uzywane na codzien, to w kazdej obrozy jest kupiona na Allegro nitowana blacha nierdzewna z imieniem danego psa oraz wypisanymi numerami telefonow, bo u nas to problemowe dosc ze wzgledu na przemieszczanie sie, tzn.
Sabina
DE 0049300000000
SE 0046010000000
PL 0048220000000
nebrot
Losowy avatar

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 wrz 2011, 21:22

to tylko N nie ma chipa? :oops:
a jak się głaszcze psa to się go wyczuwa? ja to jestem anty-ingerencja w ciało psie i ludzkie... ale czy weterynarze sprawdzają czy dany pies jest na pewno tej osoby która z nim przyszła (bo książeczkę to można podrobić)? :?albo inaczej... czy złodzieje chodzą z psami do weterynarzy :roll:

u mnie adresówki się już długo trzymają - mocarna wybijana adresówka (tzw. nieśmiertelnik) + mocarne kółko zdają egzamin.
właśnie zamówiłam gumki wyciszające do tych nieśmiertelników, bo pół roku dzwonienia to o pół roku za dużo ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 19 wrz 2011, 22:03

Aga, czip jest absolutnie niewyczuwalny, wprowadzenie go jest raczej bezbolesne, zwykle umieszcza się z lewej strony w okolicach dolnej szyi i przedniej łapy ( łomatko mam zaćmienie i nie wiem jak to miejsce się nazywa ;):oops::lol:)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje