Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 19 lut 2016, 22:30

Ksena napisał(a):Jak pójdzie z takim czworonogiem do weta jest duża szansa, że wet sprawdzi czy pies ma chip i dojdzie do prawdy.


Dlatego się pytałam czy tam jest, weci przeważnie rejestrują w safe-animal i w razie znalezienia psiaka od razu tam sprawdzają :-)Najlepiej psa do wsich możliwych baz wpisać w razie W większe szanse że pieseł wróci do domu :-)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 19 lut 2016, 23:42

dante jest zapisany do identyfikacja.pl czy jakoś tak a nixi i tam gdzie dante i w safe animal.a dlatego są w identyfikacji bo przez tą stronę wykupuje dla nich ubezpieczenie :)
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 20 lut 2016, 11:18

Mnie strasznie denerwowało dzwonienie adresówkami jak pies biegł. Do tego u nas wiecznie się gubiły. Psy są zaczipowane i wpisane do bazy safe-animal.

Jednak wiadomo, co pies przy sobie ma imię i nr telefonu to najszybciej do nas trafi. Tzn. tak zawsze mi się wydaje, bo nie trzeba dzwonić do żadnych służb, tylko od razu do właściciela. Dlatego ja mam obroże z wyhaftowanym imieniem i numerem telefonu. Koszt to ok. 40zł. Nasze mają pół roku i są w bardzo dobrym stanie, to jest jeden z naszych najlepszych zakupów :)

Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 20 lut 2016, 11:48

kalyna napisał(a):
Jednak wiadomo, co pies przy sobie ma imię i nr telefonu to najszybciej do nas trafi. Tzn. tak zawsze mi się wydaje, bo nie trzeba dzwonić do żadnych służb, tylko od razu do właściciela.

ale to jest prawda. niektórzy w ogóle o chipowaniu psów nie słyszeli, niektórzy nie wiedzą co to znaczy, jak się to sprawdza, a takto wpada im w ręce pies z numerem telefonu i problemu nie ma.
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez norineko » 21 lut 2016, 18:21

zawsze uwazałam, że dobrej adresówki nic nie zastąpi. w schronach często psom chipów nie sprawdzają, do tego w p-niu np. wiele interwencji kończy się zawiezieniem psa do schronu, bo sm nie posiada czytnika albo nie umie/boi się go użyc - lęk przed psem itp.
nie oszukujmy się, jesli ktoś chce psa ukraść, to ani chip ani adresówka nie pomoże, chip pomoże ustalić, że to na pewno nasz pies, jesli znajdziemy go w jakiejś oborze. niemniej tak ot, przy zwykłych zaginięciach adresówka to skarb

te obroże to bomba, ja akurat myślałam o blaszkach wygrawerowanych i przynitowanych, ale haft chyba lepszy.
tylko obroża musi być lekko materiałowa przynajmniej, ale w obecnych czasach to nie problem.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Wiek: 38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 61
Dołączył(a): 15 sty 2013, 19:45

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 04 mar 2017, 19:43

Przy okazji chipowania gówniary postanowiłam podejść ze starszą i sprawdzić czy jej chip działa. Szukałyśmy go z panią wet dobre 10 minut :-(. Jak odbierałam Herę, to pamiętam, że miała chipa po lewej stronie miedzy szyją a łopatką. Teraz znalazłyśmy go za łopatką, prawie pod.

Skoro my wiedząc, że ten chip tam jest szukałyśmy go tak długo to jaka jest szansa, że w razie tfu tfu zaginięcia znajdą ten chip?...
Trochę mnie to martwi. Adresówki mamy na obroży, ale co jeśli ktoś kto ja znajdzie będzie chciał ja zatrzymać? Wywalić adresówki nie problem.

Biję się z myślami. Może warto zainstalować jej drugi chip :-(, w prawidłowym miejscu? Tylko jaką mam pewność, że i ten się nie przemieści? Czy to tak może być? A może to jednak tylko kwestia tego, ze chip był zamontowany u małego szczeniaka a w trakcie wzrostu to się przemieściło....


Zachipowalibyście ponownie psa w tej sytuacji? :-(
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Lokalizacja: Osielsko/Bydgoszcz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, 21:03

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 04 mar 2017, 21:28

Karolina jeśli ktoś kto znajdzie Twoje psiaki będzie chciał je zatrzymać to chip też nic nie pomoże ;)tak samo jak tatuaż w uchu przecież żaden wet tego nie sprawdza przy szczepieniu.
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 04 mar 2017, 21:52

Nie wiem czy żaden. U nas w Bydgoszczy jest duża klinika 24h. Jak jeszcze tam jeździłam z Kseną(a jeździłam od szczenięcia), to mimo tego, że mieli w dokumentacji wszystkie moje dane i opis psa a Ksena miała już 7,8,9 itd lat, to za każdym razem jak przychodziłam na wizytę to sprawdzali czy nie ma chipa. Mimo iż mówiłam, że nie ma i że ona jest moja od szczenięcia.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Lokalizacja: Osielsko/Bydgoszcz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, 21:03

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 05 mar 2017, 20:07

Niestety chipy lubią się przemieszczać :(I według mnie niema sensu wszczepiać drugiego bo może znowu się przemieścić :)

Panda dopiero 1,5tygodnia temu dostała chipa by właśnie zminimalizować ryzyko przesunięcia :Pza jakiś czas sprawdzę jak daleko się przesunął :D
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje