Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 09 mar 2011, 23:36

Nie widzę działu psie akcesoria dlatego piszę tutaj.
Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
Mój gubi na potęgę wszelakie adresówki: grawerowane na jakimś stopie metalu, plexi, skórzane z Dingo.......
teraz zamówiłam takie http://allegro.pl/identyfikator-dla-psa-kota-mosiezny-wybijany-i1465567476.html
ale przyszły ze źle wybitym numerem telefonu, ja to mam pecha :evil:Mam nadzieję że niedługo dojdą poprawnie wybite ;>
Mam plan przyspawać je za pomocą dobrego stopu w kształcie kółeczka do kółeczek w obrożach. We wszytkich dotychczasowych identyfikatorach najsłabszym ogniwem była zawieszka :roll:
A jakie Wy macie doświadczenia w tym temacie? a może Wasz pies ma chipa i nie martwicie się o adresówkę?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 10 mar 2011, 04:20

Fundacja Pomocy Labradorom PRIMA razem z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt już po raz drugi zapraszają do udziału w akcji identyfikacyjnej

"Chip dla laba - fajna sprawa" :)

Termin akcji: od 1 do 30 kwietnia

Darmowa rejestracja, pokrywasz tylko koszt chipa w wysokości 25 zł (plus ewentualny koszt wszczepienia chipa u Twojego weterynarza)

!!! Dodatkowo, w trakcie akcji istnieje możliwość darmowej rejestracji w Ogólnopolskiej Bazie Danych Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt psów już zachipowanych. !!!

!!! W AKCJI MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ WSZYSCY POSIADACZE PSÓW, NIEZALEŻNIE OD RASY !!!

Zgłoszenia można nadsyłać już od dzisiaj.

W ramach promocji akcji wśród tych właścicieli labradorów, którzy zgłoszą do nas od dziś do 5 kwietnia, zostanie wylosowanych 20 osób, które otrzymają chipy gratis :)
W losowaniu darmowych chipów wezmą udział tylko właściciele labradorów.[/b]
Z promocji tej wyłączone są osoby zasiadające w organach statutowych Fundacji oraz osoby formalnie z Fundacją współpracujące.

Chcesz wziąć udział w akcji, napisz do nas

W tytule maila wpisując:
Imię oraz rasę psa
oraz informację z jakiej usługi chcecie skorzystać
Chipowanie - w przypadku chipowania i rejestracji psa
Rejestracja - w przypadku samej rejestracji
[/center]

UWAGA!!!
W przypadku gdy nie zostanie podany inny adres wysyłki, chip zostanie wysłany na adres znajdujący się w danych przelewu bankowego.



Właściciele psów doskonale wiedzą, jak ważne jest oznakowanie pupila. Numer telefonu napisany na obroży, adresówka, wygrawerowany identyfikator, tatuaż - to wszystko ma sprawić, że nasz przyjaciel do nas wróci po tym, jak coś mu się przydarzy (ucieknie, zostanie skradziony).

Identyfikacja za pomocą chipa to jedna z najbardziej popularnych i najdoskonalszych metod znakowania zwierząt. Chip jest o wiele trwalszy niż tatuaż, nie zaginie jak adresówka. Mikroczip wszczepiony pod skórę pupila to tylko połowa sukcesu. To wpis do dobrze zorganizowanego systemu identyfikacji daje pewność, że zaginiony zwierzak trafi z powrotem w nasze ręce.

Mając na uwadze bezpieczeństwo psów znajdujących się pod naszą opieką, Zarząd Fundacji Pomocy Labradorom PRIMA podjął w ubiegłym roku decyzję o rozpoczęciu współpracy z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt. Wszystkie psy trafiające pod opiekę Fundacji są chipowane i rejestrowane w Ogólnopolskiej Bazie Danych Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt. Jednocześnie już po raz drugi postanowiliśmy zachęcić wszystkich właścicieli labradorów do oznakowania swoich psów. Każdy, kto zgłosi chęć udziału w naszej akcji proszony jest o wysłanie maila z taką informacją na adres W odpowiedzi zostanie wysłana wiadomość z informacją o procedurze rejestracyjnej.

Ty również zarejestruj swojego psa! Spraw, by szybciej wrócił do domu, by był bezpieczny.

Więcej informacji o Polskim Towarzystwie Rejestracji i Identyfikacji oraz o chipach i bazie danych znajdziesz na stronie http://www.identyfikacja.pl
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 57
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 11
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 10 mar 2011, 07:09

Viggo jak był mały nagminnie niszczył adresówki. A jedną zgubił. Wyobraź sobie moje zdziwienie jak odebrałem telefon będąc w pracy i jakaś miła Pani zapytała się czy już odnaleźliśmy Viggo?!? :shock:Ten telefon prawie przypłaciłem zawałem. :lol:Okazało się, że kobitka w środku lasu znalazła naszą adresówkę, której nota bene zniknięcia nawet nie zauważyliśmy. Wtedy kupiliśmy takie ekstra mocne kółeczka. Są tak mocarne, że ciężko cokolwiek na nie założyć. Od tego momentu żadnej adresówki nie zgubiliśmy.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 mar 2011, 07:15

na alledrogo kupiłeś te kółeczka czy w punkcie dorabiania kluczy?
też miałam nadzieję że ktoś znajdzie tą piękną grawerowaną adresówkę ale duuuuu....a telefon milczy hehe :P
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 10 mar 2011, 07:23

Tak, Aga kupiła je w punkcie dorabiania kluczy.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 mar 2011, 13:15

mam również :yahoowyglądają na pancerne, ale kupiłam po 2 na jedną adresówkę :P
swoją drogą niezły biznes sobie na adresówkach robią, dodają szajsowne kółeczka i gubcie psiaki gubcie :pala
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 10 mar 2011, 20:16

Mój ma adresówkę wbudowaną w obroże.
Adela555
Losowy avatar

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 10 mar 2011, 20:18

na innym forum był poruszany ten temat. Więc moje oba psiaki są zaczipowane tylko :)
a adresówkę taką wykręcaną miał Ciapek i prędko ją zgubił i plync...
i z tego co słyszałam to najlepsze wygrawerowane z " z numerem telefonu i tekstem zgubiłem się, zadzwoń do mojej Pani", bo zwykłe z napisami się wycierają, a tu jednak wgniecenie zostanie... ale i tak po jakimś czasie trzeba wymieniać....
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 10 mar 2011, 20:22

my mamy czipa ,nasz miejscowy wet ma czytnik,więc jakby co[odpukac]......... ;)
egonek5
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 13 lut 2011, 21:57

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 10 mar 2011, 21:18

Czip to podstawa.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje