Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Agresja do dzieci-POTRZEBNA PILNA POMOC

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 1 lip 2012, o 02:13

Nie da się rozwiązać tego problemu na odległość. Tylko szkoleniowiec na miejscu może ocenić sytuację.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Re: Agresja do dzieci-POTRZEBNA PILNA POMOC

Nieprzeczytany postprzez kaczuszk1304 » 1 lip 2012, o 07:00

Zofia napisał(a):Nie da się rozwiązać tego problemu na odległość. Tylko szkoleniowiec na miejscu może ocenić sytuację.

Zofia

Tak wiem,miałam nadzieję że może Pani kogoś polecić..
kaczuszk1304
Losowy avatar

Re: Agresja do dzieci - potrzebna pilna pomoc

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 1 lip 2012, o 11:31

Dorplant, Przykuta, Boczula, Jamor - mogłabym tylko powtórzyć to samo.

Jamor przyjmuje psy na hotel, także agresywne - może to byłoby na jakiś czas rozwiązaniem, aby fachowiec miał psa pod ciąglą kontrolą i ocenił, na ile problem da się rozwiązać?

Czy Państwo coś robicie z psem, uczycie go czegoś? Czy pies ma jakieś zajęcie, żeby można było nagrodzić za reagowanie na polecenia?

Czy ma Pani absolutną pewność, że nie dojdzie do przypadkowego, niekontrolowanego kontaktu psa z dzieckiem? To chyba w tej chwili najważniejsze.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez kaczuszk1304 » 1 lip 2012, o 12:59

Zofia napisał(a):Dorplant, Przykuta, Boczula, Jamor - mogłabym tylko powtórzyć to samo.

Jamor przyjmuje psy na hotel, także agresywne - może to byłoby na jakiś czas rozwiązaniem, aby fachowiec miał psa pod ciąglą kontrolą i ocenił, na ile problem da się rozwiązać?

Czy Państwo coś robicie z psem, uczycie go czegoś? Czy pies ma jakieś zajęcie, żeby można było nagrodzić za reagowanie na polecenia?

Czy ma Pani absolutną pewność, że nie dojdzie do przypadkowego, niekontrolowanego kontaktu psa z dzieckiem? To chyba w tej chwili najważniejsze.

Zofia Mrzewińska

Tak rekomendacja mi wystarczy,w poniedziałek będę dzwonić.
Jeśli chodzi p zajęcia:Cyrus zna tylko podstawowe komendy typu:siad,leżeć czy do mnie,stosowałam Pani rade żeby nie głaskać go za darmo,musiał wykonać jakieś polecenie.Niestety nie mam jak się z nim bawić,nie zna zabawek,piłki wręcz unika,żadnego zainteresowania aportem i przeciąganiem-patrzy na mnie i: o co chodzi?Zabieram go an spacery,w jakieś ciekawe męczące tereny,górki,woda,chowam się,żeby mógł szukać..pozwalam odbiec i przywołuje.Zabawa napewno jest do nauczenia dlatego rozglądałam sie za szkoleniem PT,żeby zacząć od podstaw.Ale w związku z tym zajściem cel sie zmienił i musimy zając się najpierw agresją..
Co do kontaktów,pies zamykany jest w boksie kiedy wychodzimy z dziećmi.Jesteśmy teraz bardzo wyczuleni,wieć pilnujemy żeby bez nadzoru nie zbliżali się do klatki.Najbardziej martwi mnie to że on nie przejawia stałej niechęci do dzieci,pozwala się głaskać,witał się z dziećmi wesoło,nie reagował nerwowo gdy dzieciaki biegały i hałasowały.Taka przesadna reakcja z pokazaniem zębów bardzo mnie dziwi,szczególnie że dzieci były w pewnej odległości.
kaczuszk1304
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 1 lip 2012, o 14:27

Jamor - jak podaje na swojej stronie - zajmuje sie takze przygotowaniem psów do adopcji.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez kaczuszk1304 » 1 lip 2012, o 19:42

Zofia napisał(a):Jamor - jak podaje na swojej stronie - zajmuje sie takze przygotowaniem psów do adopcji.

Zofia

Ma Pani na myśli że powinnam go oddać?Jest to dla mnie ostateczne wyjście,jeśli będe miała pewność że tych zachowań nie da się wyeliminować...
kaczuszk1304
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 1 lip 2012, o 21:36

Nie, nie mam tego na myśli - staram sie pisać jednoznacznie, bez ukrytych podtekstów. Podkreślam, że Jamor przygotowuje psy do adopcji. Jesli przygotowuje psy do adopcji, to znaczy, że ma doświadczenie w rehabilitacji różnych przypadków.
Z tego, co podał na stronie, wynika, że współpracuje z fundacjami ratującymi zwierzęta, a nie że przyjmuje psy, z których aktualni właściciele chcą rezygnować z jakichkolwiek powodów.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez kaczuszk1304 » 2 lip 2012, o 08:50

Zofia napisał(a):Nie, nie mam tego na myśli - staram sie pisać jednoznacznie, bez ukrytych podtekstów. Podkreślam, że Jamor przygotowuje psy do adopcji. Jesli przygotowuje psy do adopcji, to znaczy, że ma doświadczenie w rehabilitacji różnych przypadków.
Z tego, co podał na stronie, wynika, że współpracuje z fundacjami ratującymi zwierzęta, a nie że przyjmuje psy, z których aktualni właściciele chcą rezygnować z jakichkolwiek powodów.

Zofia

Przepraszam,źle zrozumiałam.. :-) Ma Pani rację,skontaktuję się z nimi.
kaczuszk1304
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 10 lip 2012, o 21:27

i jak tam udało się już coś załatwić?
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez kaczuszk1304 » 18 lip 2012, o 16:55

beatrx napisał(a):i jak tam udało się już coś załatwić?

Dowiadywałam się już,niestety z powodu nieprzewidzianych wydatków,nasz budżet potrzebuje podreperowania-na chwile obecną nie jestem w stanie wygospodarować kilkuset zł na szkolenie,ale mam nadzieję,że ruszymy jak najszybciej...nastawiłam się już psychicznie a tu kurde....ale nic "co się odwlecze..."
kaczuszk1304
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje