Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 30 paź 2012, o 19:03

Moim zdaniem taki "trening płotowy" to świetna sprawa - można przyzwyczajać psa do szczekających psów nie narażając się na to, że się z nimi pogryzie, bo jakiś podbiegnie za blisko i przestaniemy panować nad sytuacją. Skoro psów było więcej nie można wymagać by pies patrzył na przewodnika, gdy nie jest pewny co tamte zrobią - musiał mieć je w miarę możliwości, "na oku", bo przecież były potencjalnym zagrożeniem.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 2 lis 2012, o 20:35

Ewa, jak to w tv? obszczekuje zwierzaki w telewizji?! :przerażenie:
Hunt szczeka na siebie, kiedy postawię lustro na podłodze - nawet próbował z lekka ugryźć drewnianą ramę lustra :roftl:
Ewa-Hunter
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 3 lis 2012, o 09:43

UUU to ciekawe :) Z takim obrotem sprawy się jeszcze nie spotkałam.
Falkowski siada przed telewizorem i ogląda animal planet, naprawdę :)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 4 lis 2012, o 20:39

Tak. Max niestety szczeka (donosnie i nieprzyjacielsko) na wszystkie mozliwe zwierzeta w tv.
Nie wazne, czy film jest obyczajowy, przyrodniczy, czy krekowka.
Nie ma tez znaczenia, czy na ekranie jest pies, zajac, ptaszek, czy kawalek kociego ucha. Tylko intnsywnosc oszczekiwania sie zmienia.
Rozmiar i pierwszoplanowosc rowniez nie maja wplywu. Niezaleznie od ilosci 'przyszkadzajacych' obiektow, Max ZAWSZE wychwyci sylwetke nieprzyjaciela np. w tlumie ulicznym. Na ekranie.
I dlatego Max uwaznie oglada z nami telewizje, zeby moc wylapac wroga sylwetke.
Probowalismy juz prosb i grozb, ale nic nie pomaga. Owszem, jesli hukne mocno, a 'wrog' nie jest wielkim psem, to gnojek odczepi sie i na chwile przestanie.
Najgorsze jest to, ze nigdy nie wiadomo, kiedy w tv cos sie pokaze i czlowiek dostaje zawalu na dzwiek glosu Maxa. A my potrafimy zasypiac przy wlaczonym telewizorze... :diabeł:
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 6 lis 2012, o 18:51

My mamy problem bardziej ze strachem , który się objawia jako agresja. Mieszkamy w okolicy, gdzie wszystkie psy rzucają się do płotów. PRawdopodobnie przez to Nora jak widzi psa to się rzuca. Już widzimy OGROMNĄ postawę. Na szkoleniu przeważa spokój, bardzo rzadko szczeknie. Jak chodzimy po okolicy na spacery, to większość agresorów za ogrodzeniem ignoruje ,a dzisiaj nawet obwąchała się z obcym psem. U nas to WIELKI sukces :DD
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 7 lis 2012, o 09:11

Sparrow od małego oglądał z nami "Czterech pancernych", na prawdę :roftl:
Obrazek
Aśś
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez myszo1skoczek » 8 lis 2012, o 07:57

mój Dante jak był mały to bawił się ze wszystkimi psiakami, od 7-8 miesiaca przestał tolerować psy (samce), w chwili obecnej ma 11 miesiecy ...suczki to koleżanki do zabawy a płeć męska beee i to niezależnie od wielkości i od nastawienia psa ( samca) do Dantego. Nie wiem czemu się tak zeźlił...nigdy żaden pies mu nic nie zrobił. Pracujemy nad tym...ale idzie jak po grudzie
myszo1skoczek
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Monika

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 8 lis 2012, o 08:41

To my się wetniemy po przerwie...

Korekty działają cuda! Nie stresuję się już przechodząc obok psa ( czy mały,czy duży, czy pies, czy suka).
Spokojnie wita się z każdym psem, ale...nawet jeśli jakiś wydaje się jej podejrzany i Aria spróbuje szczeknąć, to po korekcie się zamyka i idzie spokojnie.

Wciąż jest pozytywnie usposobiona do psów. Wita się spokojnie i chętnie się bawi.

Dziś rano pod blokiem był nasz sąsiad ( o którym pisałam wcześniej, w poście) - wredny chichuachua. Wyszłam z klatki spokojnie, Aria go widziała ( jakieś 10 m od nas) - zero reakcji.... :) Pani wzięła go na ręce i przeszła obok nas i Aria nic! Uffff mam nadzieję, że w końcu zaskoczyła o co nam chodzi :)

W każdym razie wszystko da się wypracować, teraz już to wiem. Pewnie zdarzy się jeszcze, że Aria szczeknie na jakiego psa, ale wiem już, że jest to do opanowania. Korekta CISZA działa! :)
Polecam.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 8 lis 2012, o 13:52

Zofia napisał(a):Musimy popatrzeć na to od strony predyspozycji genetycznych. Moim zdaniem ani ciumkaniem ani najtwardszą ręką wrodzonych cech zmienić się nie da. Możemy je w najlepszym przypadku tylko kontrolować. A są suki niebezpieczne dla wszystkich innych psów - samców i suk, są samce gryzące suki w śmierć także. Są rasy, gdzie celowo rozmnażano nadmierne agresywne do innych psów osobniki. Więc jeśli ma się zwierzę z brakami zachowań socjalnych, pozostaje do końca życia kontrola i oczy dookoła głowy. Intensywne, nieustanne szkolenie ulży trochę na pewno - zmniejszy prawdopodobieństwo niebezpiecznych zachowań w obecności przewodnika. Jednak pozostawiony na sekundę bez kontroli trudny pies natychmiast zachowa się zgodnie z wrodzonymi popędami.
Tego zmienić się nie da - brakiem szkolenia zepsujemy najłagodniejszego psa, ale najlepszym szkoleniem nie zmienimy trudnego zwierzaka w anioła, będzie przybierac anielskie piórka tylko wtedy, gdy będzie pod kontrolą.

Zofia Mrzewińska

Ranyyyyyyyyy Pani Zofio, Pani opisała tu moją czarną wredziochę. Na placu, w mieście, na egzaminie... aniołek.
Chodząc na spacery po tzw. "swojej" okolicy - :diabeł:
Niby węszy, jest obojętna, a jednak ...
amstaff za ogrodzeniem + jego morda przechodząca pod dołem ogrodzenia
=
Obrazek
Przecież można się po prostu załamać :mur: A ja myślałam, że mamy ten temat za sobą :nea:
gochadrozdek
Hodowca
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 8 lis 2012, o 14:03

Ałaaaaaaaaaaa :/

Nieźle oberwała czarnula. Trzeba mieć oczy dookoła głowy...

Do wesela się zagoi ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje