Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 lis 2012, o 18:09

Zofia napisał(a):Musimy popatrzeć na to od strony predyspozycji genetycznych. Moim zdaniem ani ciumkaniem ani najtwardszą ręką wrodzonych cech zmienić się nie da. Możemy je w najlepszym przypadku tylko kontrolować.

...

Tego zmienić się nie da - brakiem szkolenia zepsujemy najłagodniejszego psa, ale najlepszym szkoleniem nie zmienimy trudnego zwierzaka w anioła, będzie przybierac anielskie piórka tylko wtedy, gdy będzie pod kontrolą.

Zofia Mrzewińska

To są święte słowa, szkoda tylko że z własnego doświadczenia mogę je potwierdzić.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 8 lis 2012, o 18:33

Tomek napisał(a):
Zofia napisał(a):Musimy popatrzeć na to od strony predyspozycji genetycznych. Moim zdaniem ani ciumkaniem ani najtwardszą ręką wrodzonych cech zmienić się nie da. Możemy je w najlepszym przypadku tylko kontrolować.

...

Tego zmienić się nie da - brakiem szkolenia zepsujemy najłagodniejszego psa, ale najlepszym szkoleniem nie zmienimy trudnego zwierzaka w anioła, będzie przybierac anielskie piórka tylko wtedy, gdy będzie pod kontrolą.

Zofia Mrzewińska

To są święte słowa, szkoda tylko że z własnego doświadczenia mogę je potwierdzić.

Też mogę te święte słowa potwierdzić. Z tym, że Tora akurat jest genetycznie łagodna.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 21 lis 2012, o 20:03

płocczanka napisał(a):Szkoda,że w ramach treningu dla Szarika ( i mojego :-) ) ja nie mam nigdzie w pobliżu
szczekających psów za dłuższym odrodzeniem.
Na pewno w ramach nauki nie zwracania uwagi na inne psy ( lub przynajmniej spokojnego przejścia)
i mojej asertywności przechadzałabym się w ramach codziennego spaceru przy tym ogrodzeniu.

Też zapraszam do siebie. Na każdej posesji przynajmniej jeden pies, ale dochodzi nawet do 10 :-( :nea:
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 22 lis 2012, o 21:46

Też myślałam,że mam agresora.Kiedyś Aichę ugryzł w nos jamnik.Od tamtej pory wróg publiczny numer jeden( jamnik jakikolwiek).
Ale jeśli chodzi o inne psy to jest tak-na niektóre się jeży, niektóre mija obojętnie.
Suki mojego kuzyna może nie widzieć miesiące a jak ją zobaczy to zachowuje się jak szczeniak, pokazuje uległość, ogon nisko ,ale w zabawie jak się już zapędzą to potrafią się poklócić (nigdy do krwi)i zawsze wystarczy słowna reprymenda aby nadal panował pokój.
Z przyjacielem Aichy(za TM :-(( ) samcem mieszkały razem w weekendy, zawsze witały się z przyjaźnią, w domu przy miskach czy zabawkach wysyłane i rozumiane sygnały ,a czasem któreś było za nachalne i bitwa. Zauważyłam,że one się nie gryzą tylko walą łapami i otwartymi pyskami.I tu też słowna reprymenda i spokój i zabawa..
W tym roku jechaliśmy nad morze ze szwagrami i ich 2 labradorkami(pies i suka).Suka laba już w busie burczała na Aichę i baliśmy się,że będzie dym.A tu Aicha jak nigdy na przystanku przechodząc obok na smyczy fik na przednie łapy i zachęca do zabawy samca.Potem nad morzem razem biegały i pływały.Suka laba burczała czasem ,ale biegały kilka metrów od siebie i nie zwracały na siebie uwagi.
Powiem Wam,że Aicha ma 6 lat i tyle czasu zajęło mi nauczenie się czytania mojego psa.Ona nie jest zła- to ja się boję ,że ona zrobi krzywdę jakiemuś psu.Bo tak ją nauczyłam przechodząc na zbyt krótkiej smyczy,ograniczając jej wysłanie czy odczytanie sygnału.Do tego mój strach wyczuwany przez nią.
Od kiedy zaczęłam luzować z tym strachem nie ma darcia pyska na przechodzące obok psy nawet te które same wyskakują.
Także myślę,że nastawienie i spokój przewodnika to połowa sukcesu.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 23 lis 2012, o 00:14

14ruda napisał(a):Też myślałam,że mam agresora.Kiedyś Aichę ugryzł w nos jamnik.Od tamtej pory wróg publiczny numer jeden( jamnik jakikolwiek).
Ale jeśli chodzi o inne psy to jest tak-na niektóre się jeży, niektóre mija obojętnie.
Suki mojego kuzyna może nie widzieć miesiące a jak ją zobaczy to zachowuje się jak szczeniak, pokazuje uległość, ogon nisko ,ale w zabawie jak się już zapędzą to potrafią się poklócić (nigdy do krwi)i zawsze wystarczy słowna reprymenda aby nadal panował pokój.
Z przyjacielem Aichy(za TM :-(( ) samcem mieszkały razem w weekendy, zawsze witały się z przyjaźnią, w domu przy miskach czy zabawkach wysyłane i rozumiane sygnały ,a czasem któreś było za nachalne i bitwa. Zauważyłam,że one się nie gryzą tylko walą łapami i otwartymi pyskami.I tu też słowna reprymenda i spokój i zabawa..
W tym roku jechaliśmy nad morze ze szwagrami i ich 2 labradorkami(pies i suka).Suka laba już w busie burczała na Aichę i baliśmy się,że będzie dym.A tu Aicha jak nigdy na przystanku przechodząc obok na smyczy fik na przednie łapy i zachęca do zabawy samca.Potem nad morzem razem biegały i pływały.Suka laba burczała czasem ,ale biegały kilka metrów od siebie i nie zwracały na siebie uwagi.
Powiem Wam,że Aicha ma 6 lat i tyle czasu zajęło mi nauczenie się czytania mojego psa.Ona nie jest zła- to ja się boję ,że ona zrobi krzywdę jakiemuś psu.Bo tak ją nauczyłam przechodząc na zbyt krótkiej smyczy,ograniczając jej wysłanie czy odczytanie sygnału.Do tego mój strach wyczuwany przez nią.
Od kiedy zaczęłam luzować z tym strachem nie ma darcia pyska na przechodzące obok psy nawet te które same wyskakują.
Także myślę,że nastawienie i spokój przewodnika to połowa sukcesu.

Też to ostatnio zauważyłam u mojej suczki. Wiem ,że to ja bardziej boję się jej konfrontacji z psami i ,że powinnam poluzować jej smycz itp. ale , kiedy już dochodzi do spotkania z innym psem zapominam wszystko ,co zrozumiałam i często znowu się spinam.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez annakatarzynadlugosz » 13 gru 2012, o 21:36

pomocy !!! moja 9 miesięczna Luna , od dwóch miesięcy próbuje zagryź inne moje psy ( 4 suczki chinski grzywacz)sytuacja jest tak poważna,ze muszę ja wiązać na smyczy, gdy wychodzę na podwórko z chińczykami... jest tak agresywna,ze cały czas muszę ich pilnować...Luna jest na stale w kolczatce, bo inaczej nie dałabym rady odciągnąć jej od małych ( kilkakrotnie pogryzla je tzn.łapie je za głowę-przebija skore za uszami i pod pyskiem)... co dziwne, nie jest agresywna do psów( tylko nasze 4 suczki), co robić???
annakatarzynadlugosz
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 13 gru 2012, o 21:46

W tej sytuacji koniecznie skorzystaj z pomocy doświadczonego szkoleniowca. Zaproś go do domu w celu obserwacji i oceny zachowania psów i Was ( całego stada).

Z sukami nie ma żartów. Na bank zostały popełnione jakieś błędy w socjalizacji, ale póki sunia jest młoda, poprzez pracę, będziecie mogli je naprawić.

Dawaj znać co u Was.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez xkasia » 13 gru 2012, o 21:48

Kurcze, bardzo ci współczuje, ale w sumie mam podobną sytuację tylko moja 6 miesięczna suczka zagania mi kota, nie wiadomo z jakiej przyczyny. Przyłączam się do prośby co robić?
Tak na marginesie mówiąc wydaje mi się, że moja suczka umacnia się na kocie (mniejszym zwierzęciu) chcąc pokazać że ,, ja tu rządzę" (ma bardzo mocny charakter) no właśnie ale jak to złagodzić ? Wydaje mi się że wiązanie twojej suczki na smyczy nie jest najlepszym sposobem, ponieważ twoja suczka może w ten sposób poczuć, że jest na prawdę groźna, ale z drugiej strony .. no właśnie jak jej nie będziesz wiązać będzie masakra.

Dagi ty tu z tą socjalizacją masz rację. Ja jestem 2 właścicielem mojej suni ale z tego co zaobserwowałam to faktycznie moja rodzi agresję do psów, tylko do tych dużych tak nie podskakuje, a to co mniejsze atakuje.
xkasia
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 13 gru 2012, o 22:00

xkasia, mam podobny problem z moim kotem. Haszysz gania go po całym domu, nie daje mu spokoju.
Ale ja znam przyczynę, gdy Hasz był mały kocurek 3 razy podrapał go po nosie, od tamtej pory przestali za sobą przepadać...
Obrazek
haszysz
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 13 gru 2012, o 22:05

xkasia napisał(a): mam podobną sytuację tylko moja 6 miesięczna suczka zagania mi kota, nie wiadomo z jakiej przyczyny. Przyłączam się do prośby co robić?

Naucz sunię komendy np. NIE - u nas się sprawdza.

Miej zawsze smaczki pod ręką i nie szczędź słownych pochwał.

Na początku będziesz musiała chodzić za nimi krok w krok - rób sobie kilka razy dziennie takie ćwiczenia. Gdy tylko zauważysz ekscytacje u suczki, odwróć jej uwagę i skup ją na sobie. Jeśli tylko spojrzy na Ciebie - dajesz smaczka i chwalisz słownie. Możesz wydać też jakąś komendę i oczywiście, jeśli ją wykona - nagroda. Jeśli to nie zadziała, za każdym razem, konsekwentnie NIE! i komenda najlepiej taka, którą na bank wykona np. SIAD ==> wykona ===> smakołyk. Musisz być dla niej atrakcyjniejsza od kota :)

Aria ma 10mcy, trwało to troszkę, ale metoda działa :) no chyba, że kot sam zaczepia, bo chce się bawić - wtedy nie ma mocnych, ale da się Arię odwołać, np. na DO MNIE.

Są już momenty, gdy Aria spokojnie leży a kot ociera się o nią nawet kilka, kilanaście minut i sprzedaje jej buziaki :)

Owocnej pracy :)

Ps. Pamiętaj, by chwalić sunię za każde, spokojne, wręcz olewcze zachowanie wobec kotka. Wtedy mała zrozumie, o co Ci chodzi/ czego od niej wymagasz ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje