Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez xkasia » 13 gru 2012, o 22:16

Właśnie staram się tak robić odwracać uwagę i tak dalej ale nie zawsze skutkuje. U mnie problemem raczej nie jest sama kotka bo ma 6 lat i nie chce się bawić w sumie bardziej ucieka ale nigdy nie drapnęła jej. Bardziej mi się wydaje, że moja sunia ma trochę problemy socjalizacyjne. Ale ostatnio w ramach eksperymentu wzięłam kotkę na ręce przytrzymałam ją tak by nie mogła drasnąć suni i dałam suni ostrożnie do powąchania i po takim zapoznaniu już przynajmniej nie goni tak kota, ale jeszcze się ekscytuje i czasami szczeka. Wydaje mi się że możliwe jest że kot się boi i ucieka a ta nie wiedząc co to jest uciekające goni ją. Będę musiała chyba popracować nad tym by być atrakcyjniejsza od kota. :lool:

Gorzej jest na spacerach gdy zobaczy takiego małego zwierzaka wtedy muszę zmieniać z nią kierunek spaceru, bo zaczyna tak szczekać że masakra. Albo jak podejdę do takiego zwierzaka żeby obwąchała (jak podchodze to przestaje szczekać ) to wtedy taka właścicielka psiaka stwierdza że już późno i musi już iść. Więc nawet nie mam możliwości oswoić jej/ przekonać do takiego psiaka.
xkasia
Losowy avatar

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Piesialka » 11 cze 2019, o 18:52

dariex napisał(a):Zdecydowanie rozdzielić psy.Każdy powinien chwytac swojego - najlepiej za dupsko i uważać,aby nie wejść pomiędzy dwa walczące psy,bo może się to skończyć niedobrze.
Po "oderwaniu" psa od przeciwnika,powinnaś skupić psa na sobie,wykonując jakieś szybkie ćwiczenia z posłuszeństwa.

Jeśli drugi pies biega luzem bez opieki,to zwykle jest problem,zwłaszcza,jeśli psy są duże (jak np.owczarki) :mur: ,bo ciężko jest je rozdzielić ,jeśli już faktycznie jest niezła draka.Najlepiej aby ktoś Ci pomógł.
Zawsze dobrze jest narobic sporo hałasu - krzycząc,porykując - to zwykle dekoncentruje psy i istnieje szansa,ze się nie zdążą "zająć" sobą na dobre.
Jeśli widzisz,ze zbliża się pies biegający luzem i nie widzisz właściciela,to najlepiej zboczyć z drogi.

Reaktywuję temat ponieważ nowym użytkownikom może się to przydać, faktycznie lepiej nie wchodzić pomiędzy dwa psy. Lecz gdy się dowiecie że ja wchodziłem pomiędzy trzy psy gryzące się na raz to już jest ciężka sprawa..
Piesialka
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Janusz

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje