Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Kasia-Bari » 24 kwi 2011, o 15:01

To ja się muszę pochwalić :lool: wczoraj postanowiłyśmy z koleżanką zapoznać nasze psy. jej kundelek, 8kg i strasznie nie lubi psów, co się okazało, psy się obwąchały i zaakceptowały :lol: potem przyszłyśmy do mnie i co jeszcze bardziej mnie zdziwiło - z Puszkiem również się zaakceptowali, cały dzień latały razem po podwórku. W życiu bym w to nie uwierzyła gdybym nie zobaczyła.
Kasia-Bari
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 24 kwi 2011, o 16:57

Kay i Hikari na samym początku na siebie warczeli, szczekali i ogólnie rzucali się na siebie, ale my z Pańcią Hikarcia twardo uspokajałyśmy chłopaków i pogawędkę uskuteczniałyśmy, a następnie na spacer się udałyśmy - byli w kagańcach. Chyba na 4 spaczerze, czy 5, chłopaki już razem luzem biegali i żyją w zgodzie po dzień dzisiejszy :-P Ale dzięki temu, że Hikarciu ma taki a nie inny charakter, a i mój Kay nie jest aż taki zły jak bliżej pozna psa..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 21 mar 2012, o 08:42

U mnie też jest ten problem.
Pies jest zawsze w kagańcu i na długiej lince skoro nie mogę go puścic to chociaz w ten sposób mu rekompenuję. Wykazuje - nie wiem jak to określić - agresję z chęcią pokazania dominacji kazdemu psu małemu, dużemu,nie ma znaczenia ,że jest to suka czy pies.Może tez pewne znaczenie w zachowaniu do płci przeciwnej ma fakt ,że jest wykastrowany.Ale to tylko takie moje przypuszczenia.
Spacerujemy zawsze w pewnej odległości od innych psów i muszę obsewować tez czy jakis pies się nie zbliża za bardzo do nas luzem puszczony lub my do niego bo wtedy mój szykuje się juz do skoku a utrzymać go czasem trudno gdy juz sie rozpędzi.
Dla ludzi jest potulny nawet moja 8-letnia córka"ustawia " go w domu, zaakceptował kota w mieszkaniu, daje sie głaskać obcym osobom miałam nawet przypadek ,że położył się przed obcą osobą , która go głaskała, łapami do góry.Lecz są to rzadkie przypadki bo generalnie owczarek w kagańcu odstrasza swoim wyglądem:)
Nie znam jak na razie innych psiarzy, z którymi mógłby ię zsocjalizować mój pies o ile to możliwe, zależy to też od charakteru drugiej strony.
Staram się chodzić na luźnej smyczy i obroża bez kolczatki jestem temu przeciwna ale wtedy na bardzo krótkiej smyczy gdy blisko jest inny pies i nie można go minąć i zazwyczaj wtedy jest kilkukrotne szczeknięcie i skok ale przy krótkiej smyczy moge go utrzymać - nie nabierze rozpędu.
Nie mam na razie pomysłu jak temu zaradzić o ile to możliwe, karcę go słowem "nie ,fe" rozumie liże po ręku a potem znowu robi swoje.
Po prostu nie zbliżamy się do innych jeżeli można ominąć.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez dariex » 21 mar 2012, o 09:21

a dlaczego jesteś przeciwniczką kolczatki,która mogłaby własciwie raz,a zdecydowane zapobiec Twoim problemom?
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 21 mar 2012, o 09:52

Co do kolczatki to wydawało mi się, że zadaje tylko ból a nie rozwiązuje problemów.
Nie wiem czy zakładając psu kolczatkę to wytarczy aby nagle przestał interesować się inymi psami i sie na nie nie rzucał?
płocczanka
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 21 mar 2012, o 10:08

Gdyby pies rozumiał, czego dotyczy "fe", respektowałby zakaz. Prawidlowo użyta kolczatka lub cztery godziny posłuszeństwa dziennie - treningu na każdym spacerze - mogłoby dać efekty.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 21 mar 2012, o 11:22

płocczanka napisał(a):Co do kolczatki to wydawało mi się, że zadaje tylko ból a nie rozwiązuje problemów.
Nie wiem czy zakładając psu kolczatkę to wytarczy aby nagle przestał interesować się inymi psami i sie na nie nie rzucał?

samym założeniem kolczatki nie sprawisz, ze pies w cudowny sposób pokocha inne zwierzątka. kolczatka to tylko narzędzie do pokazania psu w nieprzyjemny dla niego sposób, że jego zachowanie nie jest przez nas akceptowane.
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 21 mar 2012, o 12:42

Mam nadzieję,że kolczatka prawidłowo użyta pomoże.
płocczanka
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 21 mar 2012, o 15:58

Czy ktoś mógłby opisać prawidłowe użycie kolczatki? Nasza pani szkoleniowiec zdecydowanie je odradza, bo zadają ból, który pies może skojarzyć z nami i może przestać nam ufać... ale z chęcią zapoznam się z innymi opiniami. ;)

Nasz 8-miesięczny Nemo kocha wszystkie inne psy, gdy tylko widzi psa reaguje entuzjastyczną radością i zaproszeniem do zabawy, więc na razie (i oby tak zostało!) nie mamy problemu z agresją. ;) 4 razy dziennie spotykamy na spacerach psy, czasami nawet 7 - 8 psów biegających luzem. Nala i Nemo są do tego przyzwyczajeni i się do nich dołączają.
Nakasha
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 21 mar 2012, o 20:24

beatrx napisał(a):samym założeniem kolczatki nie sprawisz, ze pies w cudowny sposób pokocha inne zwierzątka. kolczatka to tylko narzędzie do pokazania psu w nieprzyjemny dla niego sposób, że jego zachowanie nie jest przez nas akceptowane.

Ale jeśli nie kocha psów, to i kolczatka nie pomoże.
My mamy totalną klęskę. Odczulanie suczydła na burki zapłotne w jednej chwili poszło się je.... ć :ooops:
Popsute ogrodzenie u sąsiadów, znienawidzony pies, wyszarpnięcie czarnej z łańcuszka i :przerażenie:
"Obcy" pogryzione karczycho, czarna pogryzione i zapuchnięte podbrzusze, ale szczęśliwa, bo wygrała :diabeł:
Zatem od nowa Polska Ludowa :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:
gochadrozdek
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje