Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Agresja owczarka wobec swojego brata

Nieprzeczytany postprzez lila1036 » 7 lis 2016, o 22:30

Witam, mam 2 owczarki ok 4 letnie, które są braćmi. Od jakiegoś czasu narasta problem agresji... Na początku wyglądało to jak poszczekiwanie, pouczanie jednego przez drugiego - jakby jeden w złości coś drugiemu tłumaczył ( przy czym ten drugi - pouczany się poddawał ). Ostatnio jednak coraz bardziej go gryzie po uszach, głowie lub nawet trzyma za gardło...i szczeka lub powarkuje...trwa to chwile, ale jednak. Ma to miejsce zawsze gdy ktoś obcy przyjedzie i go oszczekują.. lub kot jest za ogrodzeniem...Jakby nie mógł dać sobie rady z emocjami...

Zapisaliśmy się na szkolenie z behawiorystą, ale to dopiero za miesiąc, a może coś samej by mi się udało zdziałać...

Ogólnie oba łagodne, nie bronią jedzenia, wtulają się, do rany przyłóż. tylko w sytuacji stresowej jeden wariuje... drugi ogólnie taka mimzia trochę... i się poddaje.

Są to psy stróżujące, mają swój ogrodzony teren ( ale są tam tylko kilka godzin dziennie jak czekamy na kuriera czy gości...). Nie były nigdy bite, straszone. Zawsze maskotki całej rodziny, ale mają do nas szacunek.

Macie pomysł dlaczego jeden drugiego tak traktuje? Czy on sobie nie radzi ze złością czy to może chęć dominacji nad drugim..
Szukałam sposobów, ale przeważnie są opisane artukuły o próbie dominacji nad człowiekiem.. nie nad drugim psem..
Czy mam im rodzielić kojce? Tylko to też na chwile, bo większość czasu biegają wolno... :pomocy:
lila1036
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Marcel i Borys
Imię: Lila

Re: Agresja owczarka wobec swojego brata

Nieprzeczytany postprzez Kari005 » 8 lis 2016, o 17:01

A czy są kastrowane?? Jeśli nie może być to oznaka dominacji i prób podporzadkowania sobie brata gorzej będzie ja drugi zacznie się odgryzać i nastąpi regularna wala miedzy nimi o dominacje .
Kari005
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Karolina

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 8 lis 2016, o 21:45

Witam...wydaje mi sie,że Karolina ma rację, moze kastracja ich oboja dalaby efekty.Ja na Twoim miejscu przedstawilabym problem behawioryście. Powodzenia.
danuta waniek
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 9 lis 2016, o 08:11

to w sumie częsty widok jak za płotem ujadają dwa psy i jeden drugiego przepędza jak za blisko podejdzie. tylko zazwyczaj ten przepędzony trzyma się potem w odpowiedniej odległości. co z robić? nic nie zrobisz tak naprawdę. izolacja jest bez sensu, skoro one i tak całymi dniami siedzą same na podwórku to niech chociaż swoje towarzystwo mają. kastracja może nic nie dać, skoro to problem jedynie przypłotowy. pozostałoby oduczyć darcia jadaczki, wtedy nie byłoby okazji do powstania konfliktu, tylko znowu jak one siedzą same non stop na podwórku to nie jesteś w stanie nad tym zapanować. poczekaj na szkoleniowca, niech on zobaczy je w akcji i oceni, na ile to zachowanie wymaga korygowania, a na ile jest po prostu psim językiem (no bo przecież pies nie stanie i nie powie: szanowny psi kolego, byłbyś łaskaw odsunąć się ode mnie w momencie, gdy oszczekuje wroga za płotem;)).
beatrx
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 15 lis 2016, o 13:31

To nie dominacja, tylko przekierowanie agresji. Czy psiaki mają codzienną dawkę wysiłku umysłowego? Bodaj nauka komend, szukanie zabawek? Owczarek niemiecki to pies, który potrzebuje czegoś więcej niż biegania po podwórku. Szkolenie to świetny pomysł.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje