Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Agresja w stosunku do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 6 sty 2013, o 18:33

Proszę o pomoc, mam problem z moim DON'em z tym że ma on już 2 lata i zastanawiam się czy jest jeszcze szansa na socjalizację i zmianę jego zachowania ... ale zacznę od początku

Bona zabraliśmy od moich rodziców ponad 2 miesiące temu, miał wtedy prawie 2 lata ... moja mama to starsza kobieta,nie wychodziła z nim na spacery "w godzinach szczytu" aby uniknąć spotkań z innymi psami, jest to duży pies ważył wtedy 40kg i nie mogła sobie z nim poradzić bardzo ciągnął jak zobaczył psa,nie słuchał się bo nigdy nie było nic wymagane od niego ... kiedy miał trochę ponad rok był prawie pół roku na działce na "wygwizdowiu" więc zero kontaktu z psami ... tylko sąsiedzi mieli sukę ON ale była lekko mówiąc spaczona ponieważ jak tylko widziała szczeniaka rzucała się na niego goniła go nawet u nas na podwórku a Bono jeszcze był za mały żeby się bronić ...

... Bona zabrałam od moich rodziców w listopadzie zeszłego roku, nie mogłam patrzeć się na to jak młody pies tak się męczy i zaczeliśmy prace z nim ... Nie było z tym problemu pies znał nas od szczeniaka, tylko my bawiliśmy się z nim jak przyjeżdżaliśmy do rodziców, jak wzieliśmy go nawet nie piszczał nie tęsknił za poprzednim domem zaaklimatyzował się praktycznie od razu ... więcej ruchu, przyzwyczajanie go do nas i budowanie zaufania, zabawa w domu i na dworzu co było dla niego nowością ... jednak pojawił się problem, jak tylko Bono był na smyczy i widział psa zaczynała się "jazda" ... szczeka, warczy, rzuca się że ciężko go utrzymać a jak tylko jest luzem i widzi psa (oczywiście odwołanie go jest marzeniem) od razu leci do niego i się rzuca,chce gryźć ... chodziliśmy na "psi park" (zamknięty plac gdzie można puścić psa i biega z innymi), jak Bono jest na smyczy jest masakra jak puszczamy go co prawda nie gryzie innych psów ale bawić się nie potrafi tylko biega za nimi i wszystko a jak wracamy do domu jest dalej to samo, poza tym bardzo się tam denerwuje ślini i w ogóle ... byliśmy z nim parę razy ale przestaliśmy chodzić bo dostał kontuzji łapy i zastanawiamy się czy jest sens dalej z nim tam chodzić, nie chce żeby się denerwował ale też chciałabym aby umiał się bawić z psami i miał z nimi kontakt, mamy osiedle pełne psów i jest okazja żeby spotkać się z którymś, umówić żeby się pobawiły ale Bono odrazu się rzuca nie umie się bawić ... co mam robić? powinnam z nim chodzić na psi park czy znaleźć jakiegoś jednego psa i zacząć z nim oswajać mojego DON'a "indywidualnie"? Proszę pomóżcie mi chcę żeby miał dobre i radosne życie, jest młody powinien się bawić i mieć kontakt z rówieśnikami
trussardi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez dariex » 6 sty 2013, o 18:45

W ostatnim zdaniu najbardziej rzuciło mi sie w oczy:

" jest młody powinien się bawić i mieć kontakt z rówieśnikami"

Troche traktujecie dorosłego już,dojrzałego prawie DONa jak małe,pięcioletnie dziecko.
To wcale nie jest prawdą,ze pieski czuja sie dobrze najlepiej jak sobie razem "polatają",wrecz śmiem twierdzić,ze w ogóle im to do szczęscia potrzebne nie jest.
Sama mam psa który obecność innych psow niezbyt chętnie akceptuje ale wyjścia za bardzo innego nie ma.
Mój pies z innymi psami się nie bawi,ma inne o wiele bardziej pasjonujące go zajęcia.

Wam proponuję tak poprowadzić trening posłuszenstwa psa,aby w spokoju bez wyrywania i szarpaniny umiał przejść obok innego psa,nawet w pewnej odległości od innego psa grzecznie siedzieć czy leżec,natomiast uczyć go zabaw z innymi pieskami absolutnie nie widzę potrzeby.

Dobre efekty dają ćwiczenia posłuszeństwa w grupie.
Czy planowaliście odbyć szkolenie w psiej szkółce? Pies jest już prawie dorosły ale nigdy nie jest za pozno na nauke posłuszeństwa :ok:
dariex
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 6 sty 2013, o 19:16

U Nory wszystko odbywa się falami. Na szkoleniu musiało minąć ok.10 minut, żeby w miarę spokojnie przeszła slalomem między psami. Ostatnio na spacerach zauważyłam, że chce podbiec do psów, powąchać się, ale później i tak zaczyna szczekać. Natomiast absolutną nowością dla nas jest to ,że wczoraj na spacerze będąc na smyczy przechodziła spokojnie obok psów w odległości powyżej metra, nawet jeden narwaniec rzucił się ze szczekaniem, ona owszem- zaszczekała, ale szybko "ustawiłam" ją spowrotem.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 6 sty 2013, o 19:59

Myślicie że nie ma sensu na siłę go socjalizować w sensie obycia i zabawy z psami tylko popracować nad posłuszeństwem tak?

Może i masz rację Daria że do szczęścia potrzebne mu to nie jest ani że nie powinnam tego stawiać na I miejscu, nie pomyślałam o tym w takim aspekcie ... Może nie chodzi o to że traktuję go jak dziecko bo wiem że dorosły już jest pies ale chciałabym mu dać to czego nie miał za szczeniaka, na psim parku latają bawią się psiaki myślałam może że z moim Bonem jest coś nie tak że nie chce tak się zachowywać ale najwyraźniej nie interesuje go to tak jak zabawa z nami ... nauczyliśmy go aportować, bardzo lubi szukać dummiego którego mu chowamy na spacerach i wtedy idzie komenda "szukaj", udało nam się nawet podczas zabawy przywołać go do siebie mimo że widział w oddali psa innego ( tylko dwa razy narazie ale to zawsze postęp :) ) więc może rzeczywiście masz racje to nie jest to co jemu pasuje najbardziej, woli zabawę i zajęcia z nami

... w takim razie niema sensu Waszym zdaniem chodzić na psi park i na siłę go puszczać między psy tylko zająć się szkoleniem?
trussardi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez dariex » 6 sty 2013, o 20:09

Moim zdaniem sensu to nie ma.
Największym chyba błędem ludzi jest to,ze na siłę próbują psa uczlowieczyć :)
Socjalizacja tak ale w grupie psów wspolnie trenujących posłuszenstwo.
dariex
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 6 sty 2013, o 20:21

dziękuje Ci bardzo za poradę Daria, mój mąż mówi to samo ale nie chciałam go słuchać, wydawało mi się że pies potrzebuje kontaktu i zabawy z innymi psami a jego zachowanie jest "a'społeczne" i nienormalne :P
trussardi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 7 sty 2013, o 09:35

Można zacząć szkolić psa nawet jak ma "już" 2 lata, a nawet więcej. Można walczyć z agresją do innych psów też, a nawet trzeba. Jeżeli pies nie zachowuje się miło do innych psów to lepiej nie puszczać go samopas jeżeli nie jest odwoływalny, bo narobi kłopotów. Ja uważam, ze dłuższa linka nie jest zła i można z nią i ćwiczyć, i biegać.

I jednak nie uważam, by psu psi przyjaciel był zupełnie zbędny. Człowiek powinien być najważniejszy, ale moja suka ma akurat swojego mega kumpla i te ich wygłupy zawsze mnie cieszą. Przez te zabawy wg mnie nauczyła się, że drugi pies nie zawsze jest źródłem agresji, ale może być źródłem zabawy. I nie podchodzi już do innych psów z zamiarem zagryzienia. Jednak nawet jak wariują z Morfim na jedno "do mnie" Shila jest przede mną. Na placu treningowym tak samo - najpierw zajęcia, potem ewentualnie chwila ganianek, ale to czasami bywa. W naszym przypadku, moim zdaniem, zabawy z przyjacielskimi psami pomogły trochę w walce z agresywnym rzucaniem się na inne psy (niestety jeżeli napotkany pies zachowuje się niepewnie, pokazuje ząbki lub wręcz się rzuca, nie zawsze uda mi się Shilę w spokojności utrzymać).
Ale przede wszystkim posłuszeństwo, wyrabianie kontaktu i poczucia, że zabawa i praca z panem jest najfajniejsza.
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez dariex » 7 sty 2013, o 09:55

Tak Justynko,tylko co innego sympatia z jednym,dwoma zaprzyjaźnionymi psiakami ( i sprawdzonymi właścicielami),a co innego usilne staranie się wkomponowania pieska w grupę ,tylko po to by zacieśniał więzi powiedzmy "koleżeńskie":)
Ty z właścicielami Morfiego zdaje się,ze sama masz kontakty co najmniej dobro-koleżeńskie i to też zapewne pozytywnie wpływa na relacje "międzypsie".

Chivas też ma kolegę goldena i kolegę mix'a z którymi jako własciwie jednymi z nielicznych sympatyzuje,co nie zmienia faktu,że podobnie jak u Was na jedną komendę pies jest z powrotem przy mnie.
Warto zatem najpierw zawalczyć o to,aby pies był posłuszny i przede wszystkim chętny do wspólpracy z czlowiekiem i będąc na miejscu Trussardi na tym najpierw bym się skupiła ,a jak doskonale wiemy,takie budowanie więzi trwa trochę :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 7 sty 2013, o 10:19

Tak właśnie dokładnie o to mi chodziło!
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez dariex » 7 sty 2013, o 10:36

:ok:
dariex
Zaawansowany owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje