Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Agresja w stosunku do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 7 sty 2013, o 10:41

dariex napisał(a):Chivas też ma kolegę goldena i kolegę mix'a z którymi jako własciwie jednymi z nielicznych sympatyzuje,.......

A Fabiolka to co??? :foch: :foch:

Naprawdę nie każdemu psu są potrzebne szaleństwa z innymi psami. A dorosłemu psu w szczególności nie musi to być do szczęścia potrzebne. Jedne psy lubią kontakty z innymi psami, inne nie. Moja poprzednia ON-ka lubiła zabawy z innymi psami, nawet z sukami się dobrze dogadywała. Dorosła już Fabia się z psami nie bawi. I prawie nie bawiła się z nimi w okresie szczenięcym. Jedynym wyjątkiem jest wspomniany powyżej golden, no ale jego bardzo rzadko spotyka :lool: .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez dariex » 7 sty 2013, o 10:53

No ale Chiv z Fab sie nigdy nie bawili w sensu strikte :) Oni sobie razem do roboty przychodzą,szychtę odwalają ale wspolnego ganianka to nie było :D może sie wstydzili :D
Poza tym Fabiolka to panienka ,a Chiv panienek nie zjada :roftl:
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 7 sty 2013, o 11:31

A nam bardzo zależy na tym, by nasze suczki były pozytywnie nastawione do psów. Od agresorów trzymamy je z daleka, ale nie boimy się ich puszczać ze smyczy przy spokojnych psach, bo wiem, że ładnie się przywitają i albo będą się bawić albo ignorować. Fajnie jest z psem pracować bez strachu, że dookoła ćwiczą inne psy i fajnie jest móc bez strachu spędzać czas w miłej, psiej grupie.

Mam nadzieję, że nasze dziewczyny nigdy nie zmienią nastawienia do innych psów. Nasz poprzedni On przez 16 lat swojego życia nie wdał się w żadną awanturę - totalny ignor w stosunku do psów lub zabawa na całego. Na placu też był spokojny.

Może dla innych nie ma to znaczenia, dla mnie ten LUZ był bezcenny ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 7 sty 2013, o 11:48

Dagi napisał(a):

A czy ja twierdzę, że się "spinam" przy innych psach? Wprost przeciwnie, bo wiem, że Fabiola psy zignoruje. I że skupi się na pracy, a nie na ganiankach z innymi psami.
Marzena Gałczyńska

www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 7 sty 2013, o 12:07

MarzenaG napisał(a):
Dagi napisał(a):

A czy ja twierdzę, że się "spinam" przy innych psach? Wprost przeciwnie, bo wiem, że Fabiola psy zignoruje. I że skupi się na pracy, a nie na ganiankach z innymi psami.

Nie pisałam o Tobie i Fabioli - zacytowałabym Twoją wypowiedź, gdyby tak było.
Pisałam ogólnie...że fajnie jak podczas pracy pies skupia się na przewodniku - ignorując resztę towarzystwa i o tym, że fajnie jest również, gdy można wejść w grupę np. bawiących się psów, bez strachu, że będzie awantura.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 7 sty 2013, o 12:13

Dagi napisał(a):
Nie pisałam o Tobie i Fabioli .........

Wiem :-) .

Odebrałam Twoją wypowiedź o "LUZIE" jako przeciwstawną do tego, że pies się nie bawi z innymi psami.
Czyli, pies bawiący się z innymi psami = LUZ, pies nie bawiący się z innymi psami - SPIĘCIE.

Dagi napisał(a):Pisałam ogólnie...że fajnie jak podczas pracy pies skupia się na przewodniku - ignorując resztę towarzystwa i o tym, że fajnie jest również, gdy można wejść w grupę np. bawiących się psów, bez strachu, że będzie awantura.

A z tym stwierdzeniem się zgadzam absolutnie :-) .
Marzena Gałczyńska

www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 7 sty 2013, o 12:30

MarzenaG napisał(a):
Odebrałam Twoją wypowiedź o "LUZIE" jako przeciwstawną do tego, że pies się nie bawi z innymi psami.
Czyli, pies bawiący się z innymi psami = LUZ, pies nie bawiący się z innymi psami - SPIĘCIE

Bo często ludzie, których pies nie toleruje towarzystwa innych psów, są na tzw. " dupościsku" oczy dookoła głowy i strach przed ew. ( nieraz bezpodstawnym zupełnie) atakiem ;) tego braku LUZU właśnie nie zazdroszczę :P
STRONA ARII

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 7 sty 2013, o 12:48

Moje miłe Panie, jeśli zdarzy się Wam raz, drugi i trzeci (czego nawet wrogowi nie życzę), że Wasz pies będzie serio zaatakowany przez pieseczka, co to przybiegał się przywitać, i w efekcie albo Wasz zwierzak albo tamten drugi porządnie chwycony zębami zacznie wyć z bólu - nie zachowacie wewnętrznego luzu w chwili podchodzenia kolejnego kandydata na zabawę czy tylko przywitanie sie.
W hodowli psow nie ma żadnej, ale to żadnej selekcji na wrodzone hamowanie agresji wobec poddającego się rywala/rywalki ani żadnego eliminowania samców skłonnych bardzo poważnie pogryźć sukę.
Dlatego ja spinam się, gdy ktos puszcza psa "on się tylko przywita" do mojej suki. Bo wiem, że po dotychczasowych bardzo bolesnych doświadczeniach, Raszka, jeśli tylko poczuje się zagrożona, zębów użyje z nieprzytomną furią, jak w walce o życie. I nie wymażę z jej pamięci dotychczasowych złych doświadczeń, nie ma takich cudów. Nie puszczam jej do żadnych zabaw z obcymi psami i marzę o takich miejscach, w których również inni psiarze nie będą puszczać swoich zwierząt "żeby się tylko przywitały" z nami.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 7 sty 2013, o 13:03

Tak, Pani Zofio, to jest druga strona medalu.
Ja miałam na myśli to, że nie spinam się, gdyż wiem, że Fabiola nie pobiegnie do innego psa pojawiającego się na horyzoncie. Ale nigdy nie wiem, czy ten pies do nas nie przybiegnie. Nie znoszę takich sytuacji. I jeszcze to standardowe pytanie rzucane z 500 metrów: pies czy suka?
Marzena Gałczyńska

www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 7 sty 2013, o 13:12

Pani Zofio, pisałam o grupie znajomych, spokojnych psów, które ładnie się ze sobą bawią.

Nie pisałam o przypadkowo spotkanym, obcym psie, który leci w naszą stronę - zawsze wściekam się na bezmyślnych właścicieli...którzy puszczają luzem psy, na którymi nie mają kontroli :/
Nie pozwalam obcym psom na "kontakt" z nami, ani też nie puszczam samopas swoich suczek, by sobie biegły na powitanie Bóg wie kogo, zwłaszcza do psa na smyczy.

Sama byłam dotkliwie pogryziona jako dziecko i moje psy też padły ofiarą ataku, unikam więc takich akcji.
STRONA ARII

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Nutka+ i 0 gości

Opcje