Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Agresja w stosunku do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 10 lip 2012, o 00:21

Witam,
Mam szczeniaka ON. Suczka ma teraz 4 miesiące. Mieszkam w jednorodzinnym domku na obrzeżach Krakowa, więc nie ma tu kontaktu z psami innymi, niż moje i jednego sąsiada. Chodzę z nią co 2 tyg. za darmo do szkółki, gdzie może obwąchać inne zwierzaki itp. Problem w tym ,że jest ona w stosunku do nich STRASZNIE agresywna. Na smyczy jeszcze nie jest tak źle, ale dzisiaj przyjechali do nas znajomi ze swoją 8-miesieczna suka airedale teriera. Moja Nora ku wielkiemu zdziwieniu wręcz się na nią rzucała.Na szczęście druga suka całkowicie ją ignorowała i była przyjaźnie nastawiona,jedynie czasami warknęła, podczas kiedy mojej suni z pyska aż leciała piana ze wściekłości. Przyuważyłam ,że trochę jakby ze strachu ,ale... Żeby 4-miesięczny(!) szczeniak był tak agresywny? Nie wiem, co robić. Boję się, że spacery po okolicy, gdzie wszystkie psy rzucają się z wrzaskiem do płotów tylko potęguja na niej takie zachowanie. W takich wypadkach najczęściej się z nimi kłóci ,a w gorszym razie wpada w panikę. Ogólnie jes bardzo odważnym i dojrzałym psem. Ani buza, ani wystrzały ,ani nic nie robi na niej wrażenia. Proszę o pilną pomoc znających się właścicieli psów.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Re: Agresja w stosunku do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 10 lip 2012, o 06:09

Proponuję zmienić szkólkę na taką, w ktorej trener potrafi rozwiązać problem. Wizyta w szkółce raz na dwa tygodnie nie da nic.
W tym wieku agresja moze być tylko ze strachu - wypadałoby zmienic trasy spacerowe. Airedalka lekceważyla szczeniaka, gdyby spotkanie potrwalo dłużej - wspolny spacer połączony ze szkoleniem - szczeniak przekonałby się, że nie musi się bać.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 10 lip 2012, o 10:38

Zofia napisał(a):Proponuję zmienić szkólkę na taką, w ktorej trener potrafi rozwiązać problem. Wizyta w szkółce raz na dwa tygodnie nie da nic.
W tym wieku agresja moze być tylko ze strachu - wypadałoby zmienic trasy spacerowe. Airedalka lekceważyla szczeniaka, gdyby spotkanie potrwalo dłużej - wspolny spacer połączony ze szkoleniem - szczeniak przekonałby się, że nie musi się bać.

Zofia

Z trenerem jeszcze i tym nie rozmawiałam, bo nie wiedziałam ,że jest taki problem. Zmieniłam trasy ,ale niestety wszędzie czyha jakiś potencjalny 'zabójca', którego mój szczeniak tak się boi. Szkółka, do której chodzę nie prowadzi przedszkola dla psów, może rozglądnę się gdzie indziej, choć obawiam się ,że będzie to bardzo daleko. No cóź, czego się nie robi dla dobra własnego i pupila.
Z tą airedalką nie było dokładnie tak ,że ją lekceżyła. Z początku zapraszała ją do zabawy, później trochę powąchała ,ale z biegiem czasu po prostu dałą za wygraną.

Dzięki za odpowiedź.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 10 lip 2012, o 11:32

Trzeba jak najszybciej zacząć socjalizację z psami i to pod okiem fachowca. Trzeba wiedzieć jak korygować złe zachowania a jak i kiedy nagradzać te dobre. My zaczęliśmy socjalizację małej już w wieku 6 tyg. , odpuściliśmy kwarantanne,żeby później nie było cyrku...A i tak czasem zdarzy jej się oszczekać jakiegoś psa na odległość - na szczęście nie ma w tym agresji i jak się już przywita, to są buziaki i zabawa.

Jeśli sunia ma już 4 mce to nie ma na co czekać. W tym wieku powinna już odnajdywać się w otoczeniu.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 10 lip 2012, o 11:53

Dagi napisał(a):Trzeba jak najszybciej zacząć socjalizację z psami i to pod okiem fachowca. Trzeba wiedzieć jak korygować złe zachowania a jak i kiedy nagradzać te dobre. My zaczęliśmy socjalizację małej już w wieku 6 tyg. , odpuściliśmy kwarantanne,żeby później nie było cyrku...A i tak czasem zdarzy jej się oszczekać jakiegoś psa na odległość - na szczęście nie ma w tym agresji i jak się już przywita, to są buziaki i zabawa.

Jeśli sunia ma już 4 mce to nie ma na co czekać. W tym wieku powinna już odnajdywać się w otoczeniu.

Czyli zapisać ją do przedszkola, czy jak? Dużo minęło do czasu kiedy suczka była już 'zresocjalizowana' ? ;p
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 10 lip 2012, o 13:59

Gdyby suczka miala szanse na dłuższż znajomośc z airedalką - być może przekonalaby sie do zabawy.
Tak kontakt z normalnymi psami jak i zobojętnianie w czasie szkolenia obecności innych psów jest bardzo potrzebne.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 10 lip 2012, o 18:38

Zofia napisał(a):Gdyby suczka miala szanse na dłuższż znajomośc z airedalką - być może przekonalaby sie do zabawy.
Tak kontakt z normalnymi psami jak i zobojętnianie w czasie szkolenia obecności innych psów jest bardzo potrzebne.

Zofia

Czasu miała stosunkowo sporo- ok.5h. Wiem ,że jest to bardzo ważne, ale myślę, że żeby to robić to najpierw musi się przekonać ,że psy to nie tylko rzucające się do ogrodzeń stwory.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 10 lip 2012, o 19:10

Tanorja napisał(a):
Dagi napisał(a):Trzeba jak najszybciej zacząć socjalizację z psami i to pod okiem fachowca. Trzeba wiedzieć jak korygować złe zachowania a jak i kiedy nagradzać te dobre. My zaczęliśmy socjalizację małej już w wieku 6 tyg. , odpuściliśmy kwarantanne,żeby później nie było cyrku...A i tak czasem zdarzy jej się oszczekać jakiegoś psa na odległość - na szczęście nie ma w tym agresji i jak się już przywita, to są buziaki i zabawa.

Czyli zapisać ją do przedszkola, czy jak? Dużo minęło do czasu kiedy suczka była już 'zresocjalizowana' ? ;p

Aria od pierwszego dnia w nowym domu (6,5 tyg.) zwiedzała z nami świat. Spacery po osiedlach, spotkania z różnymi (spkojnymi) psami kilka razy dziennie. Do dziś dnia, przynajmniej jeden ze spacerów to wyprawa przez miasto, a po drodze zapoznawanie małej z pieskami. Później zabawa z nimi na łące. Każdego dnia poznaje jakiegoś nowego kumpla;)Zaczepiam nawet ludzi na ulicy, którzy idą z grzecznym psem, by Aria mogła się przywitać. Ani wczoraj ani dziś nawet nie szczeknęła na żadnego z psów - czyli efekty są ;) Poświęcamy na taką socjalizację 3-4h dziennie a w weekendy i więcej, no ale póki jest młodziutka, nie ma co jej żałować :) Bardzo nam zależy na tym, by mieć spokojną, zrównoważoną sunię. Od 3 mca jeździmy do psiego przedszkola. Uważam, że to świetna sprawa! :)

I ważne! Zawsze mamy przy sobie smaczki!!! Za każde dobre zachowanie nagroda. Za każde odwrócenie uwagi ( gdy spojrzy na mnie) - nagroda. Teraz wita się z pieskami spokojnie i w ciszy, bo nagradzana była za takie zachowanie. Załapała szybko o co mi chodzi. Cierpliwość, konsekwencja, pozytywne nastawienie i sukces murowany :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 13 lip 2012, o 12:45

Dagi napisał(a):
Tanorja napisał(a):

Aria od pierwszego dnia w nowym domu (6,5 tyg.) zwiedzała z nami świat. Spacery po osiedlach, spotkania z różnymi (spkojnymi) psami kilka razy dziennie. Do dziś dnia, przynajmniej jeden ze spacerów to wyprawa przez miasto, a po drodze zapoznawanie małej z pieskami. Później zabawa z nimi na łące. Każdego dnia poznaje jakiegoś nowego kumpla;)Zaczepiam nawet ludzi na ulicy, którzy idą z grzecznym psem, by Aria mogła się przywitać. Ani wczoraj ani dziś nawet nie szczeknęła na żadnego z psów - czyli efekty są ;) Poświęcamy na taką socjalizację 3-4h dziennie a w weekendy i więcej, no ale póki jest młodziutka, nie ma co jej żałować :) Bardzo nam zależy na tym, by mieć spokojną, zrównoważoną sunię. Od 3 mca jeździmy do psiego przedszkola. Uważam, że to świetna sprawa! :)

I ważne! Zawsze mamy przy sobie smaczki!!! Za każde dobre zachowanie nagroda. Za każde odwrócenie uwagi ( gdy spojrzy na mnie) - nagroda. Teraz wita się z pieskami spokojnie i w ciszy, bo nagradzana była za takie zachowanie. Załapała szybko o co mi chodzi. Cierpliwość, konsekwencja, pozytywne nastawienie i sukces murowany :)

Tu gdzie mieszkam taka socjalizacja mogłaby mieć odwrotne skutki-ludzie nie wychodzą ze swoimi psami na spacery, więc te nie znają innego świta, niż nasze podwórko. Kiedyś zaczepiłam panią idącą na spacer ze swoim kundelkiem. Pozwoliła, żeby się przywitały no i Nora znów wpadła w szał. Zaczęła dogryzać, szczekać, przedstawiać swój, jak go nazywam- taniec wojenny. Ledwo drugi piesek się zbliży, ona uciekała z piskiem. Jutro idę do szkółki, to spytam się trenera co i jak, bo nie chcę wychować dzikusa, ale normalnego i spokojnego psa. Wcześniej miałąm Goldenkę, którą wzięłam w wieku 8mc. NIe zwracała szczególnej uwagi na psy, miała tylko swoich dwóch wrogów, nic poza tym. Dlatego wielkie było moje zdziwienie , jak zobaczyłam 4-miesięcznego malucha rzucającego się do psa :mur: . Też próbowałam ze smakołykami, ale Norcia gdzieżby- nawet nie spojrzała w ich stronę. Dla niej smakołyk to wątpliwa nagroda. Woli swojego pluszaka, albo piłkę :-P
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 13 lip 2012, o 14:25

Tanorja napisał(a):
Tu gdzie mieszkam taka socjalizacja mogłaby mieć odwrotne skutki-ludzie nie wychodzą ze swoimi psami na spacery, więc te nie znają innego świta, niż nasze podwórko. Kiedyś zaczepiłam panią idącą na spacer ze swoim kundelkiem. Pozwoliła, żeby się przywitały no i Nora znów wpadła w szał. Zaczęła dogryzać, szczekać, przedstawiać swój, jak go nazywam- taniec wojenny. Ledwo drugi piesek się zbliży, ona uciekała z piskiem. Jutro idę do szkółki, to spytam się trenera co i jak, bo nie chcę wychować dzikusa, ale normalnego i spokojnego psa. Wcześniej miałąm Goldenkę, którą wzięłam w wieku 8mc. NIe zwracała szczególnej uwagi na psy, miała tylko swoich dwóch wrogów, nic poza tym. Dlatego wielkie było moje zdziwienie , jak zobaczyłam 4-miesięcznego malucha rzucającego się do psa :mur: . Też próbowałam ze smakołykami, ale Norcia gdzieżby- nawet nie spojrzała w ich stronę. Dla niej smakołyk to wątpliwa nagroda. Woli swojego pluszaka, albo piłkę :-P

Nie musi być smakołyk...może być zabawka :) nasza druga suczka ukierunkowana jest właśnie na piłkę. Z resztą....nie ma znaczenia czym ją skusisz - ważne by był efekt :)
STRONA ARII

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje