Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Agresywne szczekacze wiejskie

Nieprzeczytany postprzez Cerro » 01 sie 2016, 07:12

Cześć, zgaduję że część z was spotyka się regularnie z wolno biegającymi psami, które albo ktoś wypuścił na spacer, albo komuś uciekły. Ponieważ moja dzielnica zaczęła z wsi przekształcać się w przedmieście dopiero kilka lat temu, trochę takich psów jeszcze u nas biega i są to głównie psy ludzi o mentalności mocno ograniczonej, ergo - niewychowane. Zwykle tylko dziamią, ale dzisiaj rano jeden mnie zaatakował. Nie dał się minąć z prawa ani z lewa, a kiedy się odwróciłam, żeby pójść inną drogą, po prostu ruszył na mnie galopem z głuchym warczeniem, włosem na sztorc i zmarszczonym pyskiem. Nie wiem, co by było, gdyby nie wyhamował trochę, odstraszony parasolem, bo nie wyglądało to dobrze, a szedł za mną jeszcze ładny kawał drogi, warcząc i szczekając z odległości.

Moje pytanie brzmi - jak reagować w takich przypadkach, żeby pies został usunięty z ulicy, którą blokuje, a właściciel znaleziony i ukarany? Dzwonić na straż miejską, kiedy - jak dzisiaj - psa może już na miejscu nie być pięć minut po zdarzeniu, bo gdzieś poleci?

I jak reagować w ogóle? Zwykle obok takich psów przechodzę, patrząc w inną stronę i aż do dzisiaj taka taktyka się sprawdzała. Ale to był spory pies, wyraźnie przekonany, że broni terytorium.
Cerro
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: in progress
Imię: Magda
Wiek: 23
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 01 kwi 2016, 14:06

Re: Agresywne szczekacze wiejskie

Nieprzeczytany postprzez Victoria457 » 02 sie 2016, 13:04

Prawda, bywa to wkurzające, a w takich przypadkach jak opisałeś nawet niebezpieczne. Na straż miejską możesz dzwonić zawsze, ale trudno powiedzieć, czy faktycznie się tym zajmą. Jeśli pies atakuje człowieka i nie reaguje na spokojną postawę czy sygnały uspokajające, a do tego jest spory, to stanowi realne zagrożenie i ktoś musi zainterweniować - jeśli nie SM, to policja. Ewentualnie może spróbuj zadzwonić do schroniska, niech go złapią i jak znajdą właściciela to będzie mu można zafundować mandat.

Dla własnego bezpieczeństwa zawsze lepiej jest mieć coś przy sobie - czy to wspomniany parasol, czy to kij, czy nawet gaz pieprzowy. A jeśli chodzi o to jak reagować, no to na pewno nie uciekać, ani nie prowokować psa gdy nie ma się możliwości samoobrony.
Victoria457
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tesla
Imię: Wiktoria
Wiek: 18
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 2
Dołączył(a): 03 mar 2015, 21:19

Re: Agresywne szczekacze wiejskie

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 02 sie 2016, 14:31

W takich sytuacjach to jedynie gaz pieprzowy w żelu,bo ze zwykłym może być tak,że sama sobie zrobisz krzywdę. Nie ma co bawić się w ceregiele. Jestem wielką miłośniczką zwierząt,ale w skrajnych przypadkach, jak ten, nigdy nie waham się użyć siły, chodzi o moje i mojej rodziny bezpieczeństwo, mój pies się do niej zalicza.
Często wiejskie burki są bardzo zajadłe,a przez to niebezpiecznie i nie ma się co cackać. Większość obszczeka i sobie pójdzie,ale część nie odpuści.
Ostatnio miałam podobną sytuację wyprowadzając na spacer dwa owczarki znajomych, na szczęście oba są ogromne i warkotem oraz postawą odgoniły intruza, powiem szczerze,że trochę się "spociłam".
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Agresywne szczekacze wiejskie

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 03 sie 2016, 08:39

Z racji tego że mieszkam na wsi problem jest mi doskonale znany. Generalnie ja nie mam problemu bo idąc na spacer ze Zbójem i Bonnie wszystkie burki obchodzą nas na sto metrów. Bierze się to stąd że jak burki przechodzą przed moją posesją to moje pieseły jakby mogły to by wciągnęły je nosem przez ogrodzenie. Natomiast będąc na spacerze nie reagują agresją (przyglądają się tylko i odprowadzają wzrokiem :ok:) . W związku z tym wszystkie szczekacze wiedzą że lepiej się nie zbliżać. Natomiast moja córka została zaatakowana jak wracała ze szkoły. Gdyby nie plecak nie wiadomo jak by się to skończyło. Znałem właściciela i powiedziałem że jeszcze raz się to powtórzy zadzwonię na policję - poskutkowało (spacyfikowali psa). Od tamtej pory córki noszą przy sobie gaz. Osobiście jestem przeciwny traktowania psów gazem (najchętniej zrobiłbym to właścicielowi ;-)) ale bezpieczeństwo rodziny jest najważniejsze. Z drugiej strony jest to też dla dobra tego psa bo w przypadku gdy kogoś pogryzie może zostać uśpiony.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: Agresywne szczekacze wiejskie

Nieprzeczytany postprzez Cerro » 03 sie 2016, 17:59

Zgój napisał(a): Natomiast moja córka została zaatakowana jak wracała ze szkoły. Gdyby nie plecak nie wiadomo jak by się to skończyło.

Straszne. :przerażenie:Dobrze, że nic się nie stało.

Gaz dzisiaj kupiłam. Macie rację, w niektórych sytuacjach nie ma się co cackać.
Cerro
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: in progress
Imię: Magda
Wiek: 23
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 01 kwi 2016, 14:06

Re: Agresywne szczekacze wiejskie

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 04 sie 2016, 09:33

Paweł, ja też jestem przeciwna traktowaniu gazem,ale, jak napisałam,zdrowie i życie mojej rodziny i zwierząt jest dla mnie priorytetem.
Faktycznie, masz rację,to właściciele powinni odpowiadać, jednak przy podejściu policji i innych, nazwijmy to służb...wygląda, jak wygląda.
Zwłaszcza na wsiach rozkładają ręce, odławiać nie chcą, odstrzelić,to tylko myśliwi i dlatego to wygląda, jak wygląda. Jedynie, w przypadkach okrucieństwa lub głodzenia reagują i to wszystko.
Nikomu nie życzę, kiedy pies naprawdę ugryzie i trzeba będzie dociec,czy był szczepiony,a idę o zakład,że nie...i tu dopiero będzie problem, jak trzeba będzie np dziecku zaaplikować serię bolesnych zastrzyków.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Agresywne szczekacze wiejskie

Nieprzeczytany postprzez Jeanette » 16 sie 2016, 12:11

Te bolesne zastrzyki to już mit, na szczęście.
Jeanette
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Aneta
Wiek: 38
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 1
Dołączył(a): 02 paź 2013, 21:20

Re: Agresywne szczekacze wiejskie

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 17 sie 2016, 06:25

Aneta, może i to już mit,ale i tak nikomu nie życzę spotkania z agresywnym psem, który serio chce dziabnąć.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Agresywne psy i źle zabezpieczona posesja.
    1, 2przez CanisFamiliaris » 24 cze 2013, 08:00
    10 Odpowiedzi
    691 Wyświetlone
    Ostatni post przez Aga i N Zobacz najnowszy post
    16 lip 2013, 13:54
    Prawo i media