Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Akcesoria. Co w najbliższym czasie planujesz zakupić?

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 28 lis 2015, o 20:32

U nas zakazu nigdzie nie widziałam. Za laskiem są pola i tam chodzimy by suka się wyszalała i wyganiała za kochanymi piłeczkami i je szukała. :on: Polowań u nas nie ma (za blisko domów). :yahoo: Co zauważyłam to sporo ludzi tam chodzi z psami i tam nawet ćwiczą posłuszeństwo :)
Dlatego, że jest posłuszna chcę dla niej automatyczną bo nigdy nic nie wiadomo czy jej hormony do łba nie odbiją. :głupol: :nołobuzie:
A te spreye to się na narząd rozrodczy rozpyla? :pomocy:
Czy do tej flexi lepiej kupić jakąś normalną obrożę np. skórzaną lub szelki czy można przypiąć do dławika?
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 28 lis 2015, o 20:58

Ja miałam sprey Dr Siedla i dopóki nie było dni płodnych to psy nie interesowały się, co tam pod ogonem jest. U nas faktycznie działał ten preparat, także polecam :ok:

Ja psy na flexi prowadzę tylko w połączeniu z szelkami. Ponieważ nie psuje mi to naszych zwyczajów spacerowych, że na obroży idziemy blisko i na nienapiętej smyczy. No i takie połączenie jest u nas wygodniejsze.
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 28 lis 2015, o 21:46

Flexi tyłko i wylącznie na miękkiej obroży. Na szelkach też można.
Spray się rozpyla w okolice podogonowe - chodzi o zamaskowanie zapachu, więc źrodło i okolice psika sie ;)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 28 lis 2015, o 23:04

Sam-Abb napisał(a):U nas zakazu nigdzie nie widziałam. Za laskiem są pola i tam chodzimy by suka się wyszalała i wyganiała za kochanymi piłeczkami i je szukała. :on: Polowań u nas nie ma (za blisko domów). :yahoo: Co zauważyłam to sporo ludzi tam chodzi z psami i tam nawet ćwiczą posłuszeństwo :)
Dlatego, że jest posłuszna chcę dla niej automatyczną bo nigdy nic nie wiadomo czy jej hormony do łba nie odbiją. :głupol: :nołobuzie:
A te spreye to się na narząd rozrodczy rozpyla? :pomocy:
Czy do tej flexi lepiej kupić jakąś normalną obrożę np. skórzaną lub szelki czy można przypiąć do dławika?

Nie widziałaś? No ... ja w gruncie rzeczy też nie, ale art. 30.1 pkt 13 ustawy o lasach jednak nie pozostawia złudzeń. Poza tym jak czytam, że ktoś komuś psa w lesie / na obrzeżach lasu zastrzelił, to nie jest mi żal właściciela a jedynie psów, bo to one zapłaciły życiem za bezmyślność swojego "pana" :-(

Sorry za offa.
Szpak
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 29 lis 2015, o 13:26

To u nas na spray za późno :( bo już się sucz "wystawia" nawet do suk. :głupol:

Smycz kupiona,rozpakowana, nie była tania -175 zł w C.H. :przerażenie: Po odpakowaniu o mało jej nie upuściłam - To jest cięższe niż porcja dzienna żarcia dla sucz. :przerażenie: Kupiłam jej obrożę skórzaną, szelki były te zwykłe co się na łopatkach zapina :/ Ciężko będzie się przyzwyczaić, że z takim ciężarkiem w ręku na spacer trzeba wyjść.

Całe szczęście u nas nigdy nie słyszałam, by ktokolwiek strzelał do zwierzyny a tym bardziej do psa. W lasku czy na łąkach/polach psica może się wyszaleć i wytarzać w błotku :mur:

Zmykamy wypróbować smyczy. :on: Mam nadzieję, że nie będę żałowała wydatku :)
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez luiza » 3 gru 2015, o 11:32

Sam-Abb i jak smycz? Przymierzam się do zakupu takiej samej ale właśnie ta waga mnie odstrasza. Wygodnie się z nią chodzi czy trzeba wyrobić muskuły? :P
luiza
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Luiza

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 3 gru 2015, o 22:28

Rękę trzeba do niej "wyrobić". Na krótki spacery jeszcze jakoś obleci, na dłuższe już trochę ciężej. Chociaż człowiek się do tego ciężarka jakoś nauczy. U nas to smycz na czas cieczki lub wypady ze znajomymi gdzie raczej psów nie wolno puszczać luzem. W lasku największym jej mankamentem jest odplątanie, jeśli pies wlezie w krzaki i między drzewa i idzie zygzakami i szlaczkami.
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 4 gru 2015, o 12:52

Też w czasie cieczki w terenie używam flexi, zapewniam, że po jakimś czasie ciężaru się nie czuje, przyzwyczaisz się.
osobiście nie pozwalam na flexi wchodzić w zarośla, w które i ja za nią nie mogę wejść. W czasie cieczki najważniejsza jest pełna kontrola.
Natomiast na osiedlu (tam gdzie są psy) używam smycz, bo lepsza jest kontrola suczki, która jest bardzo chętna :buziak:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 7 gru 2015, o 20:17

A ja chyba zainwestuję w... gumowy młoteczek, żeby wybić mojej małej złośnicy głupotki z głowy.
Dzisiaj taki los burdellos zrobiła jak byłam w pracy, że wracamy do zamykania w kennelu :(
Sanszajn
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez gryzli » 5 sty 2016, o 22:13

Ninja dostał na święta klatkę. Kupiłem przede wszystkim z przeznaczeniem do transportu, bo wiecznie brudzi i drapie tylne fotele próbując się przedostać z bagażnika do kabiny i już nie mam pomysłów jak go tego oduczyć. Początkowo był do prezentu niechętny i uciekał jak tylko kratki zabrzęczały, po jakimś czasie odważył się wejść do środka, lecz podczas wychodzenia zahaczył łapą o próg i znów najadł się strachu;) Obecnie całą noc przesypia w klatce, więc chyba już będzie ona dwufunkcyjna - i jako domowy kojec i jako transporter;)
Obrazek
gryzli
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ninja
Imię: Bartek

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje