Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Akcesoria czyszczące zęby.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 30 mar 2012, 05:10

Cześć,

czy macie jakieś sprawdzone akcesoria pomagające psu czyścić zęby i możecie coś zarekomendować? Viggo ma je mocno zaniedbane, bo od zachorowania je pokarm w postaci papki, nie może dostawać kości (czasami daję mu prasowaną, ale tylko okazjonalnie i na chwilę), podawane enzymy też mają niekorzystny wpływ na uzębienie.

Wszelkie zabawki typu dental firmy Trixi nie sprawdzają się - niszczy je bardzo szybko. Sznur w miarę OK, wybieramy te najgrubsze i na chwilę starcza. Zamówiłem Konga Dental Jack, może da radę, nie wiem. Mam psią szczoteczkę do zębów, ale szczerze mówiąc nie korzystam z niej zbytnio - ale chyba będę musiał przemóc wrodzone lenistwo. ;)
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 27
Dołączył(a): 12 lut 2011, 17:20

Re: Akcesoria czyszczące zęby.

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 30 mar 2012, 14:47

witam obiło mi się o uszy ze popiół drzewny
sylwia1231
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 36
Lokalizacja: k-pomorskie
Dołączył(a): 20 sty 2012, 19:20

Re: Akcesoria czyszczące zęby.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 31 mar 2012, 12:39

Węgiel drzewny to jest sposób naszych prababć. Chodziło mi raczej o zabawki, które będą usuwały mu nalot na zębach gdy będzie je gryzł. Ktoś z Was sprawił psiurkowi takiego Konga: http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 361&cat=17 w rozmiarze XL?
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 27
Dołączył(a): 12 lut 2011, 17:20

Re: Akcesoria czyszczące zęby.

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 31 mar 2012, 12:57

niestety ja niczego nie używam obecnie.
Kiedyś były przysmaki z peedigre itp. ale nie zdało egzaminu. Szarpaki takie był kiedyś,ale nie pamiętam jakie rezultaty były..
Ale teraz psiaki dostają po wielkie kości, z którą męczą się pół dnia. Zęby Ciapy były już trochę zniszczone przez karmy, więc naprawa tego jeszcze trochę potrwa.. ale już jest znaczna poprawa. Niestety surowych kości proponować nie będę, bo Viggo prawdopodobnie dostałby rozwolnienia stulecia :(

Z tego co czytałam to dobrze sprawia się szczoteczka i pasta przeznaczona dla psów i szorowanko :)ja tego nigdy nie próbowałam....
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 22
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 10
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Re: Akcesoria czyszczące zęby.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 31 mar 2012, 13:00

No to chyba będę musiał się przemóc i zacząć szorować, bo psie szczoteczki i pastę mamy a swego czasu wstępnie przyzwyczaiłem V. do tego że mu jeżdżę tym ustrojstwem po zębach (bez pasty). Ehhh, a chciałem całą robociznę zwalić na chłopaka...
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 27
Dołączył(a): 12 lut 2011, 17:20

Re: Akcesoria czyszczące zęby.

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 03 kwi 2012, 10:01

Ja zawijałam na palcu gazę i moczyłam sokiem z cytryny i czyściłam nim ząbki :)
"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 34
Pochwały: 2
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 12:47

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post