Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Akcja ogólnopolska

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 12 maja 2013, o 22:13

ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Re: akcja ogólnoplska

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 12 maja 2013, o 22:41

Ta petycja jakaś ... nie wiem, nie taka. Mało konkretna, jakby napisana przez dziecko, literówki, błędy, o interpunkcji nie wspomnę. Treść pozostawia wiele do życzenia. Nie przemawia to do mnie. A zakaz trzymania psów na łańcuchu? Ci, którzy trzymają psa na łańcuchu wywiozą go do lasu, albo zamienią łańcuch na klatkę metr na półtora ...
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 13 maja 2013, o 05:36

Amoim zdaniem petycja jaknajbardziej na miejscu. Niech wreszcie znecajacy sie nad zwierzetami przestali sie czuc bezkarni jak do tej pory.Pozdrawiam.
danuta waniek
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez matinee » 13 maja 2013, o 08:59

Brawurka napisał(a):Ta petycja jakaś ... nie wiem, nie taka. Mało konkretna, jakby napisana przez dziecko, literówki, błędy, o interpunkcji nie wspomnę. Treść pozostawia wiele do życzenia. Nie przemawia to do mnie. A zakaz trzymania psów na łańcuchu? Ci, którzy trzymają psa na łańcuchu wywiozą go do lasu, albo zamienią łańcuch na klatkę metr na półtora ...

Problem znęcania się na zwierzętami bardzo istotny, ale petycja do kitu, Brawurka ma rację. Zwracanie się do kogoś "Szanowna Pani Ewo Kopacz" jest bardzo niegrzeczne, poza tym cala petycja napisana jak podanie do urzędu za czasów PRL-u. I jak niby pani Kopacz ma "rozpatrzyć pozytywnie" prośbę? Przecież to nie ona wyznacza kary ani nie wydaje zakazów. Można sensownie walczyć o zmianę przepisów - ale SENSOWNIE, a tu kogoś poniosły szlachetne emocje, ale rozumu, niestety, zabrakło. Dobre intencje to za mało. A w kwestii meritum - czy pan Jackowski pomyślał, co stanie się z tysiącami psów obecnie trzymanych na łańcuchach, gdyby jego prośba została spełniona? Czy on się nimi zajmie? Zanim ktoś to podpisze, niech się zastanowi, ile psów łańcuchowych jest w stanie wziąć na utrzymanie po wprowadzeniu takiego zakazu. :mur:

Kompletnie niepoważna akcja, ośmieszająca wysiłki ludzi, którzy naprawdę walczą o poprawę losu zwierząt :negatyw:
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Re: Akcja ogólnopolska

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 13 maja 2013, o 10:21

Autor petycji ma najprawdopodobniej dobrą wolę, chce coś robić, może nieudolnie, może nie tak jak trzeba, ale intencja dobra. Nie każdy działający na rzecz poprawy życia zwierząt jest wykształcony czy potrafi prawidłowo formułować pisma.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez dariex » 13 maja 2013, o 10:21

Popieram zdane Brawurki oraz matinee.
Jesli ktoś ma pisać petycję do najwyższych urzędników,powinien zadać sobie odrobinę fatygi aby sprawdzic tekst przed wysłaniem,pod kątem interpunkcji,ortografii i gramatyki,bo ten tekst brzmi mało poważnie z powodu mnogiej ilości błędów w nim zawartych i prośby w nim zawarte są mało przemyślane niestety.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Joan » 14 maja 2013, o 01:58

Głupie ustawy i naiwne roszczenia, to wspaniały grunt dla manipulantów. Z kolei przykrywką dla opinii publicznej jest gorączkowa i pełna poświęcenia działalność wolontariuszy. Nie wierzę w taką bezmyślność. Zawsze zadziwia mnie jak łatwo jest porwać tłum demagogicznym hasłem a jak trudno przekonać do logicznych działań. Walkę z ulicznym chuligaństwem zaczyna się od likwidowania ulic. Dlatego to się nigdy nie skończy...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez ion » 14 maja 2013, o 12:00

Po pierwsze petycja nie trafiona, bo Ewa Kopacz nie ma inicjatywy ustawodawczej. Ma ją grupa posłów, Prezydent RP, Rząd lub 100 tys. obywateli. Więc adresat niestety nic z tym nie zrobi (albo przekaże ją odpowiedniej komisji).
Po drugie - w Polsce nie potrzeba surowszego prawa. Potrzeba jego egzekwowania. Sądy powinny wydawać wyroki sprawiedliwe, a kara powinna być UCIĄŻLIWA, NIEUCHRONNA i NATYCHMIASTOWA. Tylko wtedy człowiek czegoś się uczy i kara ma wymiar wychowawczy. Jak jakiś Janek na wsi dostanie po 5 latach rozpraw i 2 odwołaniach grzywnę 200 zł, to nie zmieni swojego postępowania. Ale jak po tygodniu otrzymałby 100 godzin prac społecznych - sprzątanie psich kup z trawników - wtedy by się 3 razy zastanowił, zanim znowu skrzywdziłby zwierzę.

Dlatego nie powinniśmy apelować do polityków, tylko do sądów, prokuratur i policji, aby poważnie traktowały tego typu sprawy. Bo jak to jest, że w Polsce proces o wyrzucenie psa z 4 piętra "bo chciał wyjść na spacer i piszczał", trwa 3 lata i kończy się umorzeniem, a w USA proces o morderstwo trwa 3 tygodnie?

Niestety to jest jedyna możliwość, czyli aby "PSY", czyli stróże prawa, broniły psów...ale też kotów, chomików, świnek itd.
Bo prawo, nawet najsurowsze, bez egzekwowania, jest martwe.
Pies to nie: człowiek, zabawka, dziecko, milusiński, maskotka.
Pies to żywe stworzenie.
Pies to po prostu, tylko i wyłącznie, bez wyjątku PIES !
ion
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Michał
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Joan » 15 maja 2013, o 22:06

Słuchałam dzisiaj o tym w radiu ZET:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje