Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Alergia

Nieprzeczytany postprzez dagsam » 8 lip 2011, o 11:48

hej, mam takie pytanko co do alergii.. Na mojej Nice pojawiaja sie strupki, kiedys juz tak miala pojawiy sie one jak zastosowalam fiprex, no i czesto sie drapala.. jak zaczelam stosowac Advantix to zniknely strupki i przestala sie drapac.. no i znow sa.. i przypuszczam ze to moze byc pokarmowe.. no ale puszki odstawilam bo miala rozwolnienie, przeszlam na Barf po kurczaku czesciej sie drapala, wiec dostawala wolowine i cielecine i czasem indyka i rzadziej sie drapala, teraz podjada troche suchej karmy i niestety trafilysmy na kurczaka i znowu sie czesciej troche drapie.. i tak sie zastanawiam czy to wlasnie moze byc uczulenie, bo Nika nigdzie nie lysieje, tylko pojawiaja sie czasami te strupki i troche czesciej sie drapie ale nie ma podraznionej skory czy cos.. wiec czy to moga byc objawy alergii?
dagsam
Losowy avatar

Re: alergia

Nieprzeczytany postprzez Rex » 9 lip 2011, o 14:04

Mój Rex z kolei jak za bardzo niucha w trawie albo jak skoszona jest to jeszcze bardziej to przy nosie robią się mu takie wyłysienia i przy oczach a na pysku bo psa to swędzi to łapami drapie i pojawiają sie takie strupki i ma to co roku w tym roku znów mu się pojawiło w zeszłym to nawet gadali pewne głupki,że ma nużyce ale robiliśmy pare razy badania w odstępach i nic co sie okazało to nasz ma alergie może u twojego psa też tak jest a byliście u weta co powiedział na to?
Rex
Losowy avatar

Re: Alergia

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 9 gru 2013, o 12:16

Czy ktoś ma tu psa z alergią pokarmową i może podpowiedzieć jak ustalił na co pies jest uczulony? U mojego psa to ponoć alergia, a nie chce mu dawać suchej karmy, która weci próbują mi wcisnąć :(
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 9 gru 2013, o 12:40

Albo testy skórne-jak u ludzi, w okresie,kiedy nic nie pyli, albo drogą eliminacji.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 9 gru 2013, o 12:47

Tyle wyczytałam w necie, ale jak to w praktyce wygląda? Po jakim czasie od wykluczenia objawy powinny ustąpić? Czy jeśli są nawroty to znaczy, że to nie to czy potrzeba więcej czasu?
Mój wet powiedział mi, żeby wykluczyć jeden rodzaj mięsa, a teraz czytam, że powinnam wykluczyć wszystko i dawać tylko jedno, bo na ryż, jaja, jogurt też może być uczulony :mur:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 9 gru 2013, o 13:58

ja kombinowałam z K metodą prób i błędów :) kupowałam jak najmniejsze opakowania albo brałam w na luz w zoologu karmy o różnych składach i cenach. w końcu doszłam że K na wołowine jest uczulona, niezależnie w jakiej postaci ją dostała surowa czy w karmie suchej i mokrej zawsze reagowała wymiotami, biegunką :/ wykluczyłam wołowine z diety K i jest okej doczasu aż mama zapomni i kupi coś z wołowiną :nea:

oprócz tego Kala jeszcze ma uczulenie na trawę :mur: od maja do września brzuch ma cały w ciapkach :/ poprawiało jej się tak jak mojemu bratu gdy spadł deszcz więc obstawiałam jakieś pyłki w końcu obserwując pogode dla alergików i patrząc na pogarszający się stan skóry K na brzuchu doszliśmy do tego że to trawa :| za porozumieniem z wetem K dostaje w najgorszym czasie pylenia tabletki i jest w miare okej ;] do tego częściej jest myta ;)
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 9 gru 2013, o 14:04

A długo trwa ustąpienie objawów po odstawieniu uczulającego mięsa?
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 9 gru 2013, o 14:23

K po kilku dniach, mama niedawno kupiła jej suchą z wołowiną to po 2dniach przestała się drapać po jakiś 5dniach zeszły ciapki z brzucha a karme dostała 4 razy i to jeszcze nie samą a pomieszaną z dotychczasową ;)
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 9 gru 2013, o 14:53

Dziękuje bardzo :dzięki:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez Rucia1 » 9 gru 2013, o 21:26

Mój Bruno jest alergikiem. U niego najlepiej sprawdziła się karma Trovet RRD http://www.krakvet.pl/trovet-rabbit-ric ... -2343.html jest to karma weterynaryjna o prostym składzie. Dodatkowo dostaje olej z łososia i kelp ( algi morskie). Jakiś czas był na MeraDog z jagnięciną ale zaczęły się problemy z uszami i drapanie, więc znowu wracamy do Trovetu. Aby pies nasycił się nową karmą musi minąć 2 - 3 tygodnie, mniej więcej po tym czasie widać, czy zmiana karmy pomogła.
Rucia1
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Gosia

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje