Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Gamoń

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 4 sie 2011, o 20:24

Karola wyciągnęła nas z otchłani Mordoru! :lol:

Niestety nic nie wiem, wyniki dziś nie doszły. Mam nadzieję, że jutro sytuacja się wyjaśni. Jak okażesz się dobrą wróżką, masz u mnie skrzynkę piwa. I sztangę fajek :lool:
OBY!
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 4 sie 2011, o 20:30

To ja dokupię jeszcze jedną i się spotykamy???? Przy piwie palę to sztangę też wezmę nie będę taki ...posępny SĘP
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 4 sie 2011, o 21:39

Ok. Skrzynka piwa może być, fajeczką też nie pogardzę, ale jakby co to się podzielę :-)
Gamoniowa odezwij się jutro jak już będziesz cóś wiedziała, żebym Cię do tablicy wywoływać nie musiała :pala
Trzymam kciukasy.
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Joan » 6 sie 2011, o 06:32

Piękny kudłacz!!! :-)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez niya » 18 sie 2011, o 02:14

Piękny piesio! dech zapiera z zachwytu
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 18 wrz 2011, o 11:39

Naszła mnie potrzeba podzielenia się z Wami naszymi problemami ...

Jak niektórzy na tym forum wiedzą, był moment kiedy zaistniało u Gamonia podejrzenie ZNT (zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki), czyli dziadostwa, z którym zmaga się Tomek z Viggulcem. Miałam mnóstwo szczęścia, bo trafiłam na wyjątkowego specjalistę w tej dziedzinie, więc nie było błądzenia, szukania, trafiania za pomocą prób i błędów. Krew pobrana, wysłana do badania ... Przyszły wyniki i Wielka Ulga, bo poziom TLI u Amona to 13,8, więc w normie. Amylaza w dolnej granicy normy (501). Tym samym ZNT wykluczone, więc rozpoczynamy leczenie SIBO (przerost flory bakteryjnej). Plan: przez 3 tygodnie metronidazol, przez 4 tetracyklina, bez zmieniania diety, żeby nie zakłamać obrazu skuteczności kuracji. Po tygodniu mam zadzwonić z "wrażeniami", bo powinna być wyraźna poprawa. Po 3 tygodniach wprowadzamy zwierzęce probiotyki, żeby "zajęły miejsce "wygnanych" bakterii i nie dopuściły do ich ponownego zagnieżdżenia, a przynajmniej je opóźniły. Później betaglukany, na wzmocnienie organizmu. I powinno być ok!
I wszystko jak w książkowym przykładzie, po tygodniu kupy przestały być płynne, zaczęły być coraz mniejsze, zaczęły zmieniać kolor z zielonego na brązowy, śluzu było coraz mniej. Po trzech tygodniach były jak z obrazka :roll: . Jeszcze tydzień leczenia samą tetracykliną i kurację mamy zakończoną. Pańcia na koopki nie może się napatrzeć, po prostu pełnia szczęścia.

Po kolejnym tygodniu koopa trochę rzadsza, lekko błyszcząca, "tłustawa". Pomyślałam, że jeżeli powtórzy się to przez kolejne dwa dni, trzeba będzie dzwonić do naszej specjalistki. Następnego dnia wróciłam z pracy i ... Pierwszy raz w życiu, mój pies załatwił się w domu! Zamiast kału - zielona, cuchnąca kałuża. Olbrzymia ...
:-(
Teraz wróciliśmy do kuracji ... 10 dni leki podawane jak wcześniej, po dziesięciu dniach spróbujemy przejść na tryb weekendowy, czyli tetracyklina i metronidazol podawane tylko w soboty i niedzielę. Jeżeli to wystarczy, po kilku miesiącach! znowu spróbujemy odstawić ... A jeżeli nie wystarczy??? A jeżeli po, nawet rocznej kuracji, po odstawieniu leków znów wszystko wróci???

Do tego co chwilę zapalenie uszu, oczu, napletka ...
Tylne łapy ...

Qrcze, to wszystko w jednym, fantastycznym psie ... :(

Zaczynam skłaniać się do poglądu Tomka. Mimo, że to moja ukochana rasa, od zawsze, od dziecka wiedziałam, że ONka mieć będę, to chyba na Amonie zakończę przygodę z owczarkami niemieckimi. Nie chcę więcej przez to przechodzić ...
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 18 wrz 2011, o 11:49

biedaczek :(
trzymamy kciuki, żeby mu przeszło, żeby jak najszybciej wyzdrowiał!
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 18 wrz 2011, o 12:04

Rany, rzeczywiscie paskudna sprawa. Tyle nieszczesc w jednym psie. Trzymam kciuki za poprawe. A moze to jednak cos innego jest i dlatego kuracja sie nie powiodla? :scratch
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 18 wrz 2011, o 12:22

Ewuś, to nie tak ... SIBO po prostu nie da się wyleczyć, to można tylko zaleczyć, łagodząc objawy. Więc na leki pies jest skazany dożywotnio praktycznie. :(

Pozostaje tylko kwestia osobnicza, czyli albo kuracje okresowe, po których na jakiś czas można odstawić leki, albo regularne przyjmowanie leków przez cały czas (np. cykl weekendowy).
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 18 wrz 2011, o 12:39

Strasznie to wszystko przykre Brawurka, trzymajcie się.

Połowa psów po zakończonej kuracji na SIBO do trzech tygodni po odstawieniu antybiotyków znowu ma ten sam problem. Takim psom dożywotnio podaje się podtrzymującą dawkę antybiotyku. :-( Inne mają więcej szczęścia, ale przerost flory bakteryjnej prędzej czy później u nich też wróci, u jednych po trzech miesiącach, u szczęściarzy po roku.

13stego odstawiliśmy Metronizadol, zobaczymy jak to u nas będzie wyglądało.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje