Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Anaplazmoza

Nieprzeczytany postprzez kc449 » 18 lip 2014, o 21:29

Dzień dobry

Dziś u naszego psa (1,5 roku) została zdiagnozowana anaplazmoza.
Proszę o informację osoby, które zetknęły się z tą chorobą czy dolegliwości zniknęły zupełnie po zakończeniu przyjmowania antybiotyku (4 tygodnie) czy należy się liczyć z objawami przewlekłymi lub nawrotami.

Pozdrawiam
kc449
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Jessy
Imię: Kinga

Re: Anaplazmoza

Nieprzeczytany postprzez kc449 » 20 lip 2014, o 19:43

Postanowiłam dopisać objawy, które wystąpiły u naszego psa. Może komuś to w przyszłości w czymś pomoże.
W dniu choroby pies do godz. 15 bawił się z innym psem, był energiczny i wesoły. Później przez godzinę odpoczywał. O 16:00 nie mógł już chodzić, ciągnął za sobą jedną nogę, szedł bardzo powoli z trudem, był posępny. O 20-tej wizyta u lekarza. Lekko podwyższona temperatura. Pierwsze podejrzenie: zerwanie więzadła krzyżowego. Nie można było prześwietlić, ponieważ nie był na czczo. Dostał niesterydowy lek przeciwzapalny i zalecenie obserwacji – czy pomoże. Trzy dni przyjmowania leku nie przyniosły poprawy. Trzeciego dnia temperatura wzrosła do 41,5 st. Pies cały dzień leżał plackiem na boku. Pojękiwał przy próbie zmiany pozycji. Nie podnosił nawet głowy. Nie był w stanie sam wstać.
W ciągu dni 3-8 dochodziły kolejne objawy: biegunka, niedowład tylnych łap (wg lekarza „słaby tył”), odmowa picia, odmowa jedzenia, krew w kąciku ust. Objawy kolejno się pojawiały a potem znikały. Niektóre powracały. W badaniu USG powiększona śledziona.
Anaplazmoza została wykryta za pomocą testu 4DX (wykrywa też podobno inne choroby odkleszczowe).
Możliwość chodzenia wróciła po 3-ciej dawce antybiotyku. Pozostał problem powracającej gorączki do 40 st. Obecnie został dołączony steryd i czekamy na rezultat.

Dodam, że pies był i jest zabezpieczony przed kleszczami za pomocą obroży i dodatkowych wcieranych w kark kropli. W ciągu ostatniego miesiąca znaleźliśmy u niego jednego kleszcza, który sam odpadł zanim zdążyliśmy go wyciągnąć.
kc449
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 20 lip 2014, o 20:46

Z opisu wynika, że anaplazmoza jest chorobą odkleszczową, zgadza się? Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej chorobie.
Zdrowia dla psiaka!
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez kc449 » 21 lip 2014, o 08:20

Tak, to choroba odkleszczowa.

Dziękuję za życzenia dla Jessy :)
kc449
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 21 lip 2014, o 10:30

Niech psinka zdrowieje,trzymam kciuki.
Czego się człowiek dowiaduje, w ogóle o takiej chorobie nie słyszałam,ale dobrze się dowiedzieć,bo wiadomo, na co zwracać uwagę.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 21 lip 2014, o 15:45

Tak, pies mojej znajomej na to chorował... Przeszedł wszystkie możliwe chyba sposoby leczenia.

Pojawiła się niewydolność wątroby i nerek. Oczywiście problemy z poruszaniem się - zaczęło się od niedowładu tylnej łapy. Na końcu pojawiły się objawy neurologiczne - padaczka.

Niestety po nierównej walce trwającej prawie rok - odszedł.
CanisFamiliaris
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Moskito » 14 sie 2014, o 01:09

Witam wszystkich,jestem właścicielką owczarka australijskiego.
Na początku lipca mój pies złapał anaplazmozę. Pierwszymi objawami były: apatia, gorączka 40,5 st., ból stawów, potem dołączyły biegunka, wymioty, nudności. Weci widząc niezłe wyniki morfologii i biochemii nie chcieli uwierzyć w chorobę odkleszczową, a pies nie umiał ustać na nogach...w końcu zrobiono test. Wyszła anaplazmoza, na szczęście pies był od początku na undioxie. W międzyczasie mieliśmy nieciekawe wyniki moczu (białko i leukocyty), na szczęscie udało się z tym uporać w 3 tygodnie.

Dawka unidoxu, która zniosła nam wszystkie obajwy poza kulawizną to 10mg/kg. Mniejsze dawki działały tylko bakteriostatycznie.

Leczenie antybiotykiem będzie trwało 6 tygodni.

Kontrolujemy krew, dostaje preparaty chroniące wątrobę. I wszystko zmierzałoby do happy endu, gdyby nie dwa stawy (łokieć i skok) -na początku choroby anaplazma mocno w nie uderzyła, zwłaszcza łokieć był opuchnięty i bolesny.
Dziś wet nam dał Carprodyl na 10 dni.

kc449, napisz proszę w jakiej jesteście obecnie formie.

Według badań 29% kleszczy na Śląsku przenosi anaplazmę :(
Moskito
Losowy avatar
Nowy forumowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Malwina

Nieprzeczytany postprzez kc449 » 14 sie 2014, o 10:30

My dostaliśmy Unidox na 32 dni w dawce 4 tabletki raz dziennie przy wadze 33 kg.
Obecnie jesteśmy w 30-tym dniu kuracji. Jessy zachowuje się jak przed chorobą.
Możliwość chodzenia wróciła już po 3-ciej dawce antybiotyku ale jeszcze przez tydzień chodziła mało i głównie spała. Po tym tygodniu skończył się steryd (dołączony z powodu niespadającej gorączki) i wszystko wróciło do normy.
Wg lekarza po zakończeniu całej kuracji czyli 32 dni Jessy powinna być całkowicie wyleczona. Mam wtedy wykonać ponowne badanie krwi dla potwierdzenia.
My złapaliśmy anaplazmozę w Krynicy Morskiej albo w okolicy Olsztyna.
Malwina, życzę Ci wytrwałości w walce z tą okropną chorobą. I dużo zdrowia dla psiaka.
kc449
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Moskito » 15 sie 2014, o 21:22

Dziękuję za odpowiedź. Teraz na tabletkach p/zapalnych mój pies funkcjonuje prawie idealnie. Martwię się, jak będzie po odstawieniu tabletek.
Nam steryd weci dali tylko na początku 3 dni, po zdiagnozowaniu anaplazmy kazali odstawić.

Mój pies ma prześwietlone stawy, przed chorobą funkcjonował super.
Czy mogłabyś się zapytać przy okazji swojego weta, czy objawy zapalenia stawów mogą się utrzymywać dłużej?
Swoim wetom po tym wszystkim niestety nie dowierzam :(

Trzymam kciuki za dobre wyniki badań!
Moskito
Losowy avatar
Nowy forumowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Malwina

Nieprzeczytany postprzez kc449 » 16 sie 2014, o 09:55

Zapytam w sobotę 23.08.2014, na ten dzień mam wyznaczoną wizytę kontrolną z badaniem krwi.
Napiszę czego się dowiedziałam.
kc449
Świeżak

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje