Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Aport

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 29 lip 2014, o 10:01

Ciekawa jestem opinii, choć pewnie i stres przed oceną będzie. Oceną przewodnika oczywiście :roftl:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 29 lip 2014, o 10:15

Nie będzie żadnej oceny, to i nie będzie stresu; będzie próba innego rodzaju zabawy.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 29 lip 2014, o 10:22

Już się nie mogę się doczekać :yahoo:

Dodam jeszcze, że Kafka ma zapędy psiego asystenta - zabiera mi ostatnio kapcie z nóg :lool:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 29 lip 2014, o 10:42

A gdyby jej tego kapcia rzucić i poprosić o przyniesienie - przyniosłaby?
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 29 lip 2014, o 10:59

Kapcie poda, choć muszę ją wyczuć, a jak jej się pali np na siku to rano wciska mi je na siłę :roftl: Kiedyś kładła przy moich nogach, ale już załapała, że to do ręki trzeba ludziowi podać :lool: Sama do tego doszła!
Butów jakoś nie, więc na razie odpuszczam - widać nie umiem jej przetłumaczyć, albo potrzebuje więcej czasu.
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez MAŁAMI » 31 lip 2014, o 16:48

A co wasze psy aportują najchętniej ? Czemu ta drewniana kostka jest przeznaczona specjalnie do aportu? pytam bo moja Kiarula dziś mnie zaskoczyła, zazwyczaj woli sznurek do przyciągania aportowac niż np piłeczkę ze sznurkiem ( szybciej się nudzi) a dziś patyk wynakazla i bieganie za nim sprawiało jej najwięcej frajdy i wcale nie bawiłam się z nią nim pomiędzy rzucaniem tak jak to zazwyczaj robię z linką. Zastanawiam się czy nie kupić tego drewnianego aportu skoro drewienko jej pasuje , a może frisbee spróbować ?
MAŁAMI
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kiara
Imię: Agata

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 31 lip 2014, o 16:55

Próbować ze wszystkim co się nawinie, możliwości wiele :-)
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 31 lip 2014, o 16:58

Koziołek jest do aportu regulaminowego, więc nie ma co go "psuć" psu jak się nie umie. No chyba, że jesteśmy pewni, że nigdy nie spróbujemy czegoś więcej niż "domowe" posłuszeństwo.
Co do tego jaka zabawka to zależy od psa i musisz sama popróbować i wyczuć swojego. Moja np. ma silny instynkt łowiecki i czułam, że wirujace frisbee to będzie coś w sam raz dla niej ;) Bardzo też ludzi butelki pet.

Kafka powoli przekonuje się do podawania butów :yahoo:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez dariex » 1 sie 2014, o 20:26

Oj ja dobrze pamiętam jak u nas aport sprawiał,ze mi się płakać chciało,bo troche i rodzina popsuła i ja miałam problem jako przewodnik.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 2 sie 2014, o 09:35

My z Rudzielcem za regulaminowy aport się nie zabieraliśmy, ze względu na to,żeby nie zepsuć.
A jeżeli chodzi o aportowanie w ogóle,to Falko przynosi praktycznie każdy wskazany przedmiot, nie aportuje kapci i butów-wie bestia,że sobie nie życzę ;), nie próbowaliśmy z kawałem mięcha-boję się,że potraktuje je jak obiad. :D
Wiele osób pyta mnie, jak to zrobiliśmy,że nosi i przynosi prawie wszystko-odpowiadam,że nie wiem :D
Może, jak był malutki,to zauważyliśmy,że lubi nosić w pyszczku, więc dawaliśmy piłkę, szarpak, cokolwiek i chwaliliśmy wylewnie za każde oddanie i noszenie i prawdopodobnie w ten sposób się nauczył.
Daria widziała na własne oczy, jak 3,5 miesięczny łobuz aportował kije z wody i oddawał do rąk ;)
Obrazek
Obrazek
Oto dowód :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje