Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Arkadia - dlaczego nadal sprzedają chore psy?

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 23 sie 2015, o 16:02

Prosze bardzo : zdrowy pies z Arkadii : https://m.youtube.com/watch?v=nhBdJ-lCV ... r_embedded
Tak zdrowy ze az sie plakac chce .
Asiek1622
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez mewa66 » 28 sie 2015, o 09:01

Mój nowy pies pochodzi z hodowli Remo z Leszna.
mewa66
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Poldek
Imię: Ewa
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez szelmagda » 4 mar 2016, o 16:31

Asiek1622 napisał(a):Prosze bardzo : zdrowy pies z Arkadii : https://m.youtube.com/watch?v=nhBdJ-lCV ... r_embedded

Widzę, że znalazłaś film z atakiem mojego Pioruna.

Piorun ma ciężką dysplazję na wszystkich czterech łapach. Do tego dochodzi padaczka. I jeśli mi tu ktoś napisze, że zalogowałam się po to by oczerniać "hodoflę" to służę prześwietleniami stawów Pioruna i dokumentacją medyczną. Filmik z ataku padaczki już ktoś wstawił wyżej.
Zostało już tyle napisane o tej "hodofli", że wogóle się dziwię, że ktoś jeszcze chce tam kupować psy.
Psy są piękne z wyglądu i na tym koniec! Ktoś napisał, że w każdej hodowli zdarzają się chore psy...to prawda ale w Arkadii zdarzają się zdrowe. Warto przeczytać wątek na forum "owczarek" od początku do końca. Kilka osób, które pisały, że mają zdrowe psy zmieniło zdanie po jakimś czasie a wiem i o takich, które już nic napisały o tym, że pies jest jednak chory.
Nie ma co ryzykować bo pies to przyjaciel na lata. Serce mi się kraje jak patrze na mojego Pioruna. Jak coraz gorzej z jego łapami, jak zastanawia się przed wejściem na trzy schodki tarasu, jak na spacerze kładzie się co chwilę bo nie ma siły iść dalej (a serce wyrywa się do biegania i wariowania), jak potyka się i ciągnie łapy za sobą. Już nie wspomnę o atakach padaczki. Całkiem inna historia to utrzymanie takiego psa: comiesięczne zastrzyki, żeby jako tako funkcjonował, tabletki i suplementy. Leki padaczkowe...Ale cóż się nie robi dla swojego przyjaciela.
Trudno opisać przez co przeszliśmy przez te lata ( Piorun ma teraz 7).
Więc może obrażę tu kogoś ale jeśli ktoś po przeczytaniu całego tego wątku (na owczarku) nadal zastanawia się nad psem z Arkadii to nie jest przy zdrowych zmysłach albo nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Pochwały przyznane za posta: 2
szelmagda
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Magdalena
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 5 mar 2016, o 20:24

Wiem o czym piszesz (mam na myśli padaczkę psiura a nie hodowlę - bo jej nie znam). Nasza Minnie (kundelek) też miewa ataki padaczki. Bywało że dodawała mocz i kał pod siebie. Dla mnie największym problemem z którym nie mogę sobie poradzić to moja niemoc w tym momencie. Widzę jak ona cierpi a ja nie potrafię jej pomóc. W jej oczach widać pełną świadomość i błaganie o pomoc. Mogę Ci napisać co my robimy w tym czasie. Dajemy czopek lub wlewkę przeciw padaczkowy i masujemy ją po kręgosłupie dla rozluźnienia mięśni. Dzięki Bogu te ataki pojawiają się coraz rzadziej ale i tak to jest straszne!
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 5 mar 2016, o 21:17

Film przerażający :-(( . Przerażający bo widać w oczach, że pies jest świadomy. Świadomy i cholernie przestraszony tym co się z nim dzieje..... :-((
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 5 mar 2016, o 22:43

Oj wierz mi że jest świadomy - może nie tego co się z nim dzieje ale tego że wie że coś jest nie tak i nie wie jak sobie z tym poradzić. Jak się spojrzy w te oczęta to widać krzyk: pomóż! Najgorsze jest to ze w takiej sytuacji nie wiele można zrobić. Pamiętam jak o 2 w nocy wszyscy siedzieliśmy bezradni przy Minnie i nie mieliśmy pojęcia jak jej ulżyć. To jest straszne. Dzisiaj jesteśmy trochę mądrzejsi. Od razu leci czopek albo wlewka i masaż więc atak trwa ok. 10 -15 min. Trzymamy ją też delikatnie żeby nią tak nie rzucało i czekamy aż przejdzie. To wszystko co można zrobić w tym czasie. Jak już wspomniałem na szczęście te ataki ustępują.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez szelmagda » 5 mar 2016, o 23:56

My narazie nie podajemy żadnych leków chemicznych. Nie chcemy dokładać kolejnego do tego co już bierze. Znaleźliśmy ziołowy środek dla psów z padaczką i muszę przyznać, że jest bardzo dobry. Wcześniej ataki zdarzały się kilka razy w miesiącu, teraz raz na kilka miesięcy. Poza tym ten film był nakręcany dla weterynarza więc wygląda jak wygląda. Normalnie to ja zawsze leżę z Piorunem na ziemi i go przytrzymuje, żeby sobie krzywdy nie zrobił, głaszcze i przemawiam uspokajająco do niego. Obkładamy go ręcznikami bo też popuszcza mocz i strasznie się ślini.
Dla zainteresowanych środek się nazywa "plus seizure guard" jest w proszku, który dodaje się do jedzenia.

http://www.evolutionsupply.com/dog-seiz ... lepsy.html
szelmagda
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Magdalena
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 6 mar 2016, o 07:37

Widać w oczach tę desperacką prośbę o pomoc. Nie wiem jak długo Wasze psy już chorują ale z ciekawości jeśli mogę zapytać czy widać z każdym atakiem jednak jakąś większą "spokojność" związaną z tym, że pies wie, że jesteś przy nim, że pomagasz i to przejdzie czy strach w oczach jest zawsze taki sam?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 6 mar 2016, o 21:49

szelmagda napisał(a):Dla zainteresowanych środek się nazywa "plus seizure guard" jest w proszku, który dodaje się do jedzenia.

http://www.evolutionsupply.com/dog-seiz ... lepsy.html

Jest dostępny w Polsce?
Zbój, Bonnie i Minnie
Zgój
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 6 mar 2016, o 23:41

szelmagda napisał(a):
Asiek1622 napisał(a):Prosze bardzo : zdrowy pies z Arkadii : https://m.youtube.com/watch?v=nhBdJ-lCV ... r_embedded

Widzę, że znalazłaś film z atakiem mojego Pioruna.

Piorun ma ciężką dysplazję na wszystkich czterech łapach. Do tego dochodzi padaczka. I jeśli mi tu ktoś napisze, że zalogowałam się po to by oczerniać "hodoflę" to służę prześwietleniami stawów Pioruna i dokumentacją medyczną. Filmik z ataku padaczki już ktoś wstawił wyżej.
Zostało już tyle napisane o tej "hodofli", że wogóle się dziwię, że ktoś jeszcze chce tam kupować psy.
Psy są piękne z wyglądu i na tym koniec! Ktoś napisał, że w każdej hodowli zdarzają się chore psy...to prawda ale w Arkadii zdarzają się zdrowe. Warto przeczytać wątek na forum "owczarek" od początku do końca. Kilka osób, które pisały, że mają zdrowe psy zmieniło zdanie po jakimś czasie a wiem i o takich, które już nic napisały o tym, że pies jest jednak chory.
Nie ma co ryzykować bo pies to przyjaciel na lata. Serce mi się kraje jak patrze na mojego Pioruna. Jak coraz gorzej z jego łapami, jak zastanawia się przed wejściem na trzy schodki tarasu, jak na spacerze kładzie się co chwilę bo nie ma siły iść dalej (a serce wyrywa się do biegania i wariowania), jak potyka się i ciągnie łapy za sobą. Już nie wspomnę o atakach padaczki. Całkiem inna historia to utrzymanie takiego psa: comiesięczne zastrzyki, żeby jako tako funkcjonował, tabletki i suplementy. Leki padaczkowe...Ale cóż się nie robi dla swojego przyjaciela.
Trudno opisać przez co przeszliśmy przez te lata ( Piorun ma teraz 7).
Więc może obrażę tu kogoś ale jeśli ktoś po przeczytaniu całego tego wątku (na owczarku) nadal zastanawia się nad psem z Arkadii to nie jest przy zdrowych zmysłach albo nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Tak trafilam na niego i bardzo Wam i psiakowi wspolczuje bo to jest straszne :przerażenie: A od hodowcy pewnie zero pomocy . Z tego co wiem wlascicielka Arkadii sprzedala psy (ach , ta milosc) i przeniosla sie do ZKwP bo pod egida tego zwiazku latwiej jej bedzie pieski upychac :negatyw:
Asiek1622
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Pochwały: 4

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje