Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Atopowe zapalenie skóry

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 14 mar 2013, o 19:00

wie ktoś może cokolwiek o metodzie odczulania w przypadku AZS? Lekarz powiedział mi dziś że jest możliwość zrobienia szczepionki na alergen na który pies jest uczulony (po wcześniejszych testach i ustaleniu co to jest) tylko nie zarejestrowałam czy ta metoda jest skuteczna i odczula psa dożywotnio czy jest to na jakiś czas :(
trussardi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 mar 2013, o 21:24

A może najpierw wyeliminować źródło zapalenia?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 17 mar 2013, o 10:08

wet powiedział że na 70% wszystkich przypadków AZS źródło zapalenia to roztocza,kurz itp. mieszkając w domu nie ma możliwości całkowicie wyeliminować tych czynników dlatego każe psa zaszczepić, podawać alergen podskórnie ..... a druga opcja którą nam podał to silne cyklosporany,leki podawane ludziom po przeszczepach aby maxymalnie zmniejszyć odpowiedz immunoligiczną ale to bardzo obciążające leki powodują raka złośliwego,chłoniaki a ja niechce psu podawać leków na AZS i zabijać go przy okazji

..... to masakra nie wiem co robić

-- 17 mar 2013, o 10:10 --

mamy jeszcze nikłą nadzieje że to może AZS spowodowane alegią pokarmową, to byłoby do wyeliminowania i koniec beż żadnych leków tylko unikanie kontaktu z alergenem ..... przechodzimy na karmę na której był od 1 roku życia i wtedy jeszcze się nie drapał, zobaczymy
trussardi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez wolfmother » 18 mar 2013, o 12:58

Nie chce krakac, ale alergia pokarmowa wcale nie jest prosta do wyeliminowania. My walczymy juz 3,5 roku ze zmiennym szczesciem. Zrobilismy wszystkie mozliwe testy (zeskrobiny, wycinki, z krwi) wszystkie sa negatywne, a mimo to lekarze twierdza ze jest to alergia pokarmowa.
Przerabialismy diete eliminacyjna, owszem na gotowanym ryzu z ryba pies wygladal swietnie, ale byla to niezwykle droga dieta :-( .
Teraz juz od 2 lat jestesmy na hyppoalergicznej karmie Royal Canini, a mimo to przynajmniej 2-3 razy w roku problemy skorne sie uaktywniaja i znowu zaczyna sie cala rumba z kapielami, bziukaniem, smarowaniem i wszystkim innym. Od 3,5 roku nie wiem co to znaczy poprostu usiasc wieczorem i gapic sie w telewizor. Szkoda mi psa, nie chce zeby sie drapal albo wygryzal, wiec ciagle kontroluje albo pielegnuje ogniska zapalne na skorze!
W najgorszych momentach pies dostaje takze leki doustnie, dobierane wg bierzacych wynikow badan. Mam fantastycznego psa i dlatego walcze, ale jest to bardzo meczace i bardzo kosztowne.
wolfmother
Losowy avatar
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Grażyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 18 mar 2013, o 13:33

A że się tak zapytam - odnośnie roztoczy - macie odkurzacze z filtrem HEPA? No chyba że nie macie ani cm kwadratowego dywanu... W dywanie ponoć najwięcej tego paskudztwa siedzi.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez wolfmother » 19 mar 2013, o 09:57

Mamy bardzo dobry odkurzacz firmy Miele z przeznaczeniem wlasnie dla posiadaczy futrzastych pupili. Mamy tez oczywiscie dywany.
Trudno zrezygnowac z dywanow chociazby ze wzgledow bezpieczenstwa, na dywanach jednak pies nie slizga sie tak jak na golej podlodze. Nasz ON koniecznie musi bawic sie rowniez w domu (biegi po zabawke), wiec chociazby z tego powdu dywany sa u nas konieczne.
wolfmother
Losowy avatar
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Grażyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 mar 2013, o 14:26

Wiem że Miele to dobre odkurzacze, ale czy z filtrem o który pytałam. Bo on nie pozwala wessanym roztoczom wydobyć się spowrotem do domu, zatrzymuje je w sobie...
Mój też miał atopowe zapalenie skóry. Wet kazał podawać kwasy Omega 3 i 6. Kupiłam 3-6-9 do tego zmenilam karme na bezzbożową i wszystkie zakamarki wyprzatnęłam. Dywany są super, a HEPA do domu ze zwierzakiem to udogodnienie w walce z roztoczami.
Ja mam spokój od prawie roku od atopowego zapalenia. A dostał na nie steryd do psikania - cortavance bodajże.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje