Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Badania krwi

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 6 maja 2011, o 20:27

Jesteśmy po wizycie u weta i badaniu krwi i podaje wyniki alat 69 norma 3-50 i ast 93 norma 1-37 mocznik 57,6 norma 20.0-45.0 wet powiedzial ze wszystko jest ok a ja uwazam ze jednak te wyniki są za wysokie ? czy mam rację ? chyba bede konsultowal u innego weta :-( :-( :-( moze mi ktos z forumowiczów podpowiedzieć czy te wyniki powinny mnie martwić :-(
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Re: Badania krwi

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 6 maja 2011, o 21:13

robicie wyniki regularnie czy z przypadku? bo ja to nie cierpię igiełki i jakoś nie korci mnie żeby Nazgula regularnie kłuć ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 6 maja 2011, o 21:27

z tego co wiem to Hikarciu miał po raz pierwszy robione badania krwi i moczu/kału z racji problemów jelitowo-żołądkowych, byłam razem z jego pańcią Ewą i z nim u weta (mam nadzieje że Wojtek/Ewa nie ma nic przeciwko że się wypowiadam w tej kwestii :-P), i faktycznie wetka powiedziała, że wszystko jest w normie i ona tu nie widzi nic niepokojącego.. Ogólnie wszystko jest OK, więc to jest zastanawiające, skoro Pańciostwo sprawdziło i wyniki są ponad normę.. :scratch :scratch :scratch

edit. Wojtku/Ewo może ja zadzwonię do moich vetek i się z nimi skonsultuje co o tym myślą??
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 6 maja 2011, o 21:36

Kay'owa napisał(a):z tego co wiem to Hikarciu miał po raz pierwszy robione badania krwi i moczu/kału z racji problemów jelitowo-żołądkowych, byłam razem z jego pańcią Ewą i z nim u weta (mam nadzieje że Wojtek/Ewa nie ma nic przeciwko że się wypowiadam w tej kwestii :-P), i faktycznie wetka powiedziała, że wszystko jest w normie i ona tu nie widzi nic niepokojącego.. Ogólnie wszystko jest OK, więc to jest zastanawiające, skoro Pańciostwo sprawdziło i wyniki są ponad normę.. :scratch :scratch :scratch

edit. Wojtku/Ewo może ja zadzwonię do moich vetek i się z nimi skonsultuje co o tym myślą??

Asia oczywiście bedzie nam miło jak zadzwonisz :hi :-)
Obrazek
Hiku27
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 7 maja 2011, o 04:37

Ja bym skonsultował z innym wetem.
Mocznik jest końcowym produktem przemiany azotowej białek. Stężenie mocznika we krwi jest wypadkową produkcji, która zachodzi wyłącznie w wątrobie, i nerkowego wydalania; zwiększa się ona wraz z wiekiem. Ze względów metodycznych wartością oznaczaną jest azot mocznika: BUN. Wzrost stężenia mogą spowodować: dieta bogata w białka, nadmierny katabolizm białek w ustroju,.

spat
Jest to enzym wewnątrzkomórkowy. Jego najwyższe stężenia występują w mięśniu sercowym, wątrobie, mięśniach szkieletowych, nerkach i erytrocytach. Aktywność wzrasta w w przypadku obumarcia komórek jak również ich uszkodzeniu komórek spowodowanym niedotlenieniem lub działaniem toksyn, a nie zaburzenia funkcji narządu.

alat
Jest to enzym wewnątrzkomórkowy. Jego najwyższe stężenia występują w wątrobie, niższe w mięśniach szkieletowych, mięśniu sercowym i nerkach. Pojawienie się podwyższonych aktywności ALAT w osoczu wskazuje raczej na uszkodzenie komórek, a nie zaburzenia funkcji narządu. Wzrost ALAT jest zależny od rodzaju i rozległości uszkodzenia.
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 7 maja 2011, o 09:55

Jangcy napisał(a):Ja bym skonsultował z innym wetem.
Mocznik jest końcowym produktem przemiany azotowej białek. Stężenie mocznika we krwi jest wypadkową produkcji, która zachodzi wyłącznie w wątrobie, i nerkowego wydalania; zwiększa się ona wraz z wiekiem. Ze względów metodycznych wartością oznaczaną jest azot mocznika: BUN. Wzrost stężenia mogą spowodować: dieta bogata w białka, nadmierny katabolizm białek w ustroju,.

spat
Jest to enzym wewnątrzkomórkowy. Jego najwyższe stężenia występują w mięśniu sercowym, wątrobie, mięśniach szkieletowych, nerkach i erytrocytach. Aktywność wzrasta w w przypadku obumarcia komórek jak również ich uszkodzeniu komórek spowodowanym niedotlenieniem lub działaniem toksyn, a nie zaburzenia funkcji narządu.

alat
Jest to enzym wewnątrzkomórkowy. Jego najwyższe stężenia występują w wątrobie, niższe w mięśniach szkieletowych, mięśniu sercowym i nerkach. Pojawienie się podwyższonych aktywności ALAT w osoczu wskazuje raczej na uszkodzenie komórek, a nie zaburzenia funkcji narządu. Wzrost ALAT jest zależny od rodzaju i rozległości uszkodzenia.

Dzieki Janku :hi bedzie konsultacja u innego weta pozdrawiam Wojtek
Obrazek
Hiku27
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 7 maja 2011, o 11:28

no ja się niestety dziś nie dodzwoniłam do moich vetek :x :x a czynne miały tylko 2h.. :x :x
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 13 maja 2011, o 20:45

Aga i N napisał(a): bo ja to nie cierpię igiełki i jakoś nie korci mnie żeby Nazgula regularnie kłuć ;-)

to tak jak ja :lol: przy pobieraniu krwi u poprzedniego psa lekarz mnie grzecznie wyprosił z gabinetu,podobno bladziuteńka byłam,a i nogi mi się uginać zaczęły :oops:
egonek5
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 14 maja 2011, o 05:56

a jak często trzeba badać przyznam się szczerze że my jeszcze się nigdy nie badaliśmy
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 14 maja 2011, o 16:44

Razgotra napisał(a):a jak często trzeba badać przyznam się szczerze że my jeszcze się nigdy nie badaliśmy

moj wet powtarza ze jak nie ma oznak niepokojacych typu dlugotrwala sra...ka ,wymioty itp,osowialos no wszystko to odbiegajace od normalnego funkjonowania psa to nie ma potrzeby robic mu badan typu krew.Mysmy byli bardzo zdziwieni kiedy na ktorejs wizycie zaroponowalismy aby profilaktycznie je zrobic + kamień na zebach ;-) to wet spojrzal i zadal pytania powyzej czy cos psu jest :-) my nie widzimy ...no to po co je robic odpowiedział. Są lecznice ktore na dzien dobry badanie krwi ,rtg ,usg i co kto woli tylko kase trzeba placic a efekt no chyba dobre samopoczucie - wiem ze ktos powie ze profilaktyka to zapobiega ewentualnym chorobom jest to racja tak jak i u czlowieka badania kontrolne ale to wszystko zalezy od kasy i czy rzeczywiscie jest potrzebne -jak pies nie ma oznak zlego samopoczucia..ale to indywidualna sprawa kazdego wlasciciela i chyba zdrowy rozsądek to podstawa -podejrzewam ze raz na pewien czas mozna sie pokusić o badania :-)
Obrazek
Hiku27
Klubowicz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje