Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Re: Badania nad osobowością psa

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 26 wrz 2014, o 08:38

Ankieta pokaże, że psy z hodowli to pluszaki, a z adopcji psychopaci :P
Dlatego - nie obrażając nikogo - dziękuję za takie "prace naukowe" :negatyw:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 26 wrz 2014, o 09:56

O jejku, to nie jest praca naukowa, byc może chodzi tylko o ocenę metodyki badań.

Sądzę, że Autorka wie o różnicach w rozwoju i odbieraniu świata przez szczeniaka zależnie od warunków, w jakich jest chowany, jak wyglądają rozmaite hodowle i "hodowle", a także o tym, że szkolenie pozwala nam tylko i aż kontrolowac psa, ale nie zmienia cech wrodzonych.

Prawdopobieństwo zachowań agresywnych, jak podawał Dehasse, najwieksze jest gdy obydwoje rodzice i czworo dziadków wykazywało takie zachowania.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 26 wrz 2014, o 10:23

Oczywiście, że magisterka to pracą naukową. Nadal nie wiem w jaki sposób ankieta ma niby pokazać wpływ schroniska i domów tymczasowych na psa. Mogłaby jeśli badałoby się psa np. po trafieniu, po pół roku, po roku itd. Moja Kafka niedawno dziabnęła mi brata, więc wyszłaby by na mordercę, co moim zdaniem jest krzywdzące dla niej i jej podobnym. Ciekawa jestem wyników tej ankiety i wniosków, które wyciągnie autorka.
Mam alergię na tego typu prace, właśnie dlatego, że przekłamane wyniki idą w świat i są powielane, a gdy ktoś ankiety nie wypełniał nie będzie wiedział skąd one się wzięły. Przykład? Jakieś 10 miesięcy temu trafiłam na podobne badanie nad osobowością psów. Kafka była niedawno po sterylne i zeszło się to z tym, że zaczęła atakować ludzi. Gdybym dokończyła wypełnianie ankiety - czego nie zrobiłam - wyszłoby, że skoro przed sterylką była łagodna, a po zaczęła się rzucać jest to wpływ sterylki. I jakoś mnie nie zdziwiło, że badanie "udowodniło" jak to psy po kastracji/sterylizacji stają się niebezpieczne. Kafka jest dziś psem na najlepszej (chyba) drodze do normalności, więc ankieta na pewno nie pokazała by jak to wygląda naprawdę.
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 26 wrz 2014, o 10:32

Mordercą Kafka na pewno nie jest:-)) Sądzę, że boi się ciasnych pomieszczeń. Ja cierpie na arachnofobię - i to nielichą. Gdyby na mnie zastawił pułapkę wlaściciel psa-pająka, po czym mialabym okazję temuż właścicielowi odpowiednio podziekować, być może uznano by, że miałam mordercze zamiary :roftl:

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 26 wrz 2014, o 11:14

Dlatego ja do własnej magisterki wybrałam nie ankietę (duża ilość wyników, ale mała obiektywność), a wybranie się "w pole" i badanie samemu zachowań psów (relatywnie mniej wyników, ale większa obiektywność - bo ja oceniałam wszystkie zachowania, można oczywiście też podważyć czy moja interpretacja była prawidłowa). Choć nadal trzeba z przymrużeniem oka traktować, bo w trakcie testów zmieniałam delikatnie niektóre opcje.

Też utknęłam na pytaniu o pochodzenie, bo moja suka jest od handlarza z targu. Ale co tam, pewnie kiedyś była w "hodowli" ;)

Poza tym to tylko praca mgr. Cytowane prace naukowe to zdecydowanie nie prace mgr, więc po prostu dajmy się obronić komuś i wypełnijmy ankietę ;) bo niestety nie tak łatwo coś dobrze skonstruować, a promotor też ma sporo do powiedzenia - i nie zawsze dobrze, bo wystarczy że akurat na "psim światku" się nie zna.

Ta praca nie ma też badać wpływu pochodzenia psa na zachowanie i stopień agresji tylko "wpływu treningu na zachowanie psa". Myślę że pytanie o pochodzenie jest mało ważne w tej ankiecie, bardziej na zasadzie ciekawostki.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 26 wrz 2014, o 12:30

Aniu, ja nie mówię o cytowaniu przez naukowców tylko zwykłych ludzi - tych, którzy ankietę wypełniają. Przykładowo pan Kowalski ma psa zawsze z "hodowli", myśli o adopcji psa ze schronu, wypełnia ankietę i za jakiś czas przychodzi mu jakie te psy są agresywne. Albo jeszcze gorzej - pani Kowalska myśli o sterylizacji suczki, ale wypełnia ankietę i dowiaduje się, że to rujnuje psu psychikę. Oboje przekazują info i wyniki swoim znajomym - ich nie obchodzi jak rzetelne było to badanie, ważne co pokazało.

Kaf dwa miesiące temu wypadłaby lepiej, ale że znalazła się w nowej sytuacji, z którą sobie nie radziła, a właściciel (czyli ja) stracił czujność to pojawiły się niefajne reakcje. Udało się opanować psicę, gdy wracaliśmy z wakacji już nikogo nie chciała zjeść, nie podniosła nawet głowy gdy dzieciaki w przedziale przebiegały prawie że nad nią. ale incydenty agresji były? Były!

Ankiety nie wypełnię, bo musiałabym mieć dom z ogrodem i samochód :P
Co do ostatniego akapitu to chyba nie masz racji:
Poniższe badanie ma na celu zbadanie wpływu schronisk i domów tymczasowych na psy domowe i porównanie cech osobowości psów z hodowli, schronisk oraz domów tymczasowych. Dodatkowo brany pod uwagę jest rodzaj treningu, w jakim pies bierze udział.
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 26 wrz 2014, o 12:37

Ja też chciałabym, żeby wszystko było tip-top, żeby badania i prace naukowe o psach były na najwyższym poziomie. Od czegoś trzeba jednak zacząć. Nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi. Jeśli autorka pracy poczyta nasze komentarze i przemyśli sprawę, kolejna praca będzie lepsza.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 26 wrz 2014, o 13:52

Obawiam się, że autorka tu już nie zajrzy, bo tylko wrzucała ankietę gdzie się da.

Już nic nie piszę, bo wyjdę na starą marudę :-P
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje