Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Bandzior

Nieprzeczytany postprzez rozbor90 » 14 lut 2013, o 18:23

reinevan napisał(a):Psina piękna i cudowna ale kolce do kosza natychmiast albo jeszcze szybciej!!!
Dla takiego szczylka w zupełności wystarczą szelki (najzdrowsze i najbezpieczniejsze) lub obroża (choć taka puchata kulka może się z obroży wywinąć).

z tymi szelkami to nie za dobry pomysł gdyż jest nacisk na kręgosłup i może mieć zwalone stawy najlepiej zwykła obroża jak najwyżej założona, smycz czymać krótko i korygowć psiaka lub najlepiej żeby pies chodził bez niczego ale to już zależy jakie są warunki :)
rozbor90
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 14 lut 2013, o 18:31

rozbor90 napisał(a): z tymi szelkami to nie za dobry pomysł gdyż jest nacisk na kręgosłup i może mieć zwalone stawy

:scratch W którym miejscu szelki uciskają na kręgosłup? I jakie stawy można załatwić szelkami? :scratch
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez bandzior » 14 lut 2013, o 18:33

Ale batów od Was dostałem.. a Bandzior leży za mną na łóżku i gryzie świńske ucho z uśmiechem na zębach :)

Nie wiem jak to jest u Was z tą kolczatką. Na siłę psa ciągać - to o to chodzi? Bo mój Bandzior nic sobie nie robi z tej obroży, teraz wręcz przeciwnie - kojarzy ze spacerem. A spacery są dla mnie i dla Bandziora rewelacyjne :) Jak małe dzieci :) I kolczatka jak widać nie przeszkadza w niczym, jeśli się dostosować do rad pani Zofii. :)
bandzior
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 14 lut 2013, o 18:51

Tomku, kolczatka nie jest zamiennikiem obroży. To jest narzędzie szkoleniowe. Kup malczykowi obróżkę albo szelki a będzie brykał jeszcze radośniej. :)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 14 lut 2013, o 19:00

W żadnej sytuacji nie ma usprawiedliwienia dla zakładaniu kolczatki szczeniakowi !!!
Piszesz o książkach pani Zofii Mrzewińskiej, przeczytaj w nich jak uczyć psa posłuszeństwa.
Okaleczanie psychiki szczeniaka i jego zdrowia fizycznego (kręgi szyjne, mięśnie szyi - na pewno nie tego chcesz dla swojego pupila.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez bandzior » 14 lut 2013, o 19:08

Ale on bryka radośnie :) Ja go absolutnie nie ciągnę za tą kolczatkę! A szkoleniowe narzędzie - być może się przyda - bo Bandzior będzie w Straży Rybackiej.... Póki co to hasamy po lesie i każdy póki co jest zadowolony :)
bandzior
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez bandzior » 14 lut 2013, o 19:14

"Mój Pies" - przeczytałem dokładnie i wedle nich mój pies się szkoli i to z powodzeniem! A kolczatka tak jak mówię zwisa mu na szyi! Okaleczenie psa? Czym? :) Tą kolczatką? :) To chyba trzeba być... no właśnie...

Jutro nagram Wam film ze spaceru, bo chyba myślicie że jestem jakimś sadystą... :)
bandzior
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 lut 2013, o 19:16

bandzior napisał(a):Jedynie jak podchodzą osoby z tekstem "ale ładny piesek... " i chcą głaskać to wtedy jedynie delikatnie daję do zrozumienia Bandziorowi, że nie wolno. Chyba że są to osoby z innym psem, wtedy zabawa jest na całego.

To znaczy, że z ludźmi nie masz zamiaru go socjalizować? Co chcesz przez to osiągnąć, jakie zachowanie chcesz "widzieć" w stosunku do ludzi w przyszłości u swojego dorosłego owczarka niemieckiego? Ma być obojętny, bać się ich czy się rzucać? Bo moim zdaniem nie jest to metoda dobra do "obojętności" tudzież miłego usposobienia, ale to moje zdanie.
A jak widzisz zachowanie swojego dorosłego owczarka niemieckiego widzącego innego psa? Kiedy spotka swojego psiego "wroga" lub przyjaciela? I do tego i do tego ma podchodzić, nie ważne z jakim zamiarem? A może tylko teraz mu wolno, a później nagle z dnia na dzień mu tego zakażesz bo spostrzeżesz się, że Twój pies niekoniecznie kocha wszystkie pieski?
Ja też tak kiedyś myślałam że mój pies jest niekonfliktowy, a jednak - z labradorem mają ze sobą na pieńku, działa na niego ten biszkopt jak płachta na byka, ale pracował na to dominujący biszkopcik cały czas.
On kiedyś wydorośleje i może nie mieć już takich miłych reakcji na otoczenie jak teraz. To tylko 60'cio parodniowy zwierzaczek. A nawet nie 60'cio tylko 50'cio, nie umiem liczyć na szybko.
Naprawdę nie wiem kto Ci polecił obrożę szkoleniową do wychowywania i socjalizowania tak młodego szczeniaka? Który w zasadzie to mógłby być jeszcze tydzień ze swoją psią mamą.
Spodziewałeś się takich opinii, czyli jednak gdzieś w którymś kościele biją Ci dzwony że chyba jednak nie jest to dobra metoda na wychowanie szczylka.
A rady p. Zofii są bezcenne i w żadnej, absolutnie żadnej książce nie przeczytałam o zakładaniu tak młodemu zwierzęciu obroży szkoleniowej zwanej kolczatką. Co najwyżej spotkałam się opinią z placu szkoleniowego, aby pies nosił ją parę tygodni czy miesięcy jako obroża dodatkowa, powiedzmy od tego +/- 5miesiąca życia, ale absolutnie nie była używana.

Wiesz, ja gdybym nie wiedziała że są samochody z ABS'em, wspomaganiem kierownicy i klimą i bym nie zaznała takiego KOMFORTU to dalej bym jeździła kadettem i się cieszyła że jedzie. Dlatego piesek nie znając normalnej obróżki nie wie jak może być fajnie bez tego krowiego łańcucha na szyi. Komfort = obroża zwykła spacerowa/szelki.

edit - orty, obliczenia
Ostatnio edytowano 14 lut 2013, o 19:24 przez Aga i N, łącznie edytowano 3 razy
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 14 lut 2013, o 19:20

tu nie o sadyzm chodzi :D tylko o to że kolczatka to narzędzie szkoleniowe jak już napisał Tomek, tu nie chodzi tylko o Twojego psa, bo jak piszesz, że piesek bawi się w kolczatce z innymi psami to nie tylko jemu może się stać krzywda, zwłaszcza, że ta kolczatka wisi jak chomąto !
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 14 lut 2013, o 19:28

Tomku, kolczatka, to nie jest OBROŻA...ani KORALE. To NARZĘDZIE SZKOLENIOWE, służące ewentulanie do korekt dużego już psa i... trzeba wiedzieć jak jej używać, bo można zrobic wieeeeelkie KUKU.

Szkoda maluszka...jeśli chcesz mieć zdrowego i fajnie ułożonego psa - uwierz nam na słowo. Zobacz ile wpisów jest na NIE...- chyba o czymś to świadczy, prawda? :)

Ps. Szczeniak ciągnie, gdy zobaczy coś ciekawego.Nie mów, że nie, bo nie uwierzę ;)
Nasza suczka jest uczona chodzenia przy nodze od 12 tygodnia życia i wciąż zdarzy jej się mnie czasem pociągnać, a ma już 12 mcy i jest regularnie szkolona.

Twój pies to dzieciątko... Co, gdy z naturalnej ciekawości do świata będzie gnało przed siebie ? KOLCE? Czyli kara za co?

Ze swojej strony proszę zatrzymaj się na moment, przeczytaj uważnie, o czym piszemy - przecież nikt z nas nie chce źle! Na pewno nie chcemy źle dla Twojego psiaka.

Ps1. Aga ma 100 % rację. Nie wolno korygować psiaka za to, że ktoś do niego podchodzi. Gwarantuję Ci, że osiągniesz tym albo jego strach albo agresję albo...co najgorsze! - jedno i drugie :/ Szczeniak ma być pozytywnie nastawiony do ludzi i świata. Tylko to gwarantuje, że wyrośnie na opanowanego i zrównoważonego psa. Jeśli myślisz, że w ten sposób wyrośnie Ci "super stróż i obrońca" - to obalam kolejny mit.
Ostatnio edytowano 14 lut 2013, o 19:45 przez Dagi, łącznie edytowano 4 razy
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje