Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Bardzo duże zapotrzebowanie na energię-czym karmić?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 25 kwi 2014, 09:06

Zakładam temat, ponieważ prześledziłam wątki i nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi.
Od początku: moja bestyjka za chwilę kończy dwa lata, wulkan energii, który bez przerwy by biegał...hmmm to mało powiedziane "popylał z turbo dopalaczem"-jak mawia moja latorośl. :lool:
... i teraz zastanawiam się, czym go karmić,by pies wyglądał jak pies,a nie jak zabiedzone stworzenie ;)
Nie ważne,czy dostaje karmę dla sportowców, rekonwalescentów-wygląda tak samo. Dodatkowo dostaje trochę surowizny wszelakiej, warzywa, owoce, nabiał-ten nie szkodzący psu ;)
Psisko przebadane przez weterynarza-zdrowe i pełne sił, choć sam wet przyznał,że dodatkowe 2-3 kg były by idealne.
Przetestowałam różne wersje brita, fitmina, jedzenie gotowane i efektów brak, choć futro ładnie błyszczy.
Falko, gdyby mógł,to jadł by cały dzień :D
Skąd wiem,że mu mało? Ano stąd,że wg rozpiski producenta powinien dostawać max 390 gram na dobę,a tym czasem je dwa razy tyle i w tak zwanym między czasie dobija jeszcze innymi rzeczami wysępionymi od nas. Qpale małe i zwarte,więc trawi ładnie.
Jedynym ograniczeniem są finanse ;)
Jakieś pomysły i rozsądne rady?
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Bardzo duże zapotrzebowanie na energię-czym karmić?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 kwi 2014, 09:19

Szczuply, przepełniony energią pies dłużej będzie w doskonalej formie :lool:
Ale zrezygnowałabym - gdyby to bylo moje zwierzątko - ze sztucznej karmy. Przeszłabym na surowe mięso plus zwykłe dodatki - sucha karma może nadmiernie pobudzać do pracy jelita - psy, które jedzą sucha karmę, wypróżniają się częściej i obficiej niż psy karmione naturalnie.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 74
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Bardzo duże zapotrzebowanie na energię-czym karmić?

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 25 kwi 2014, 09:46

Z Nora miałam podobny problem. Może ona jest bardziej spokojna i nie taki wulkan ale codziennie miała bardzo dużo wysiłku, jadła tyle karmy ze worek starczal na dwa tygodnie, więc miesięcznie wychodziło nas prawie 500zl :0 A ona ciągle wyglądała jakby dostawała jedzenie raz na dwa tygodnie, tak bylo długo i żadna karma nic nie dawała. Teraz jest od trzech tygodni na BARFIE, trochę zignorowałam narzekanie wetow-że alergia itp. I teraz w końcu zaczyna wyglądać jak pies. Nabiera ciała,a nie tłuszczu, futro ładniejsze, po prostu ludzie widząc ja już nie wspolczują jej tragicznego losu, tylko wygląda jak normalny pies. Dlatego do karmy już raczej nie wrócę.
Tanorja
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Wiek: 20
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 05 lip 2012, 20:42

Re: Bardzo duże zapotrzebowanie na energię-czym karmić?

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 25 kwi 2014, 10:22

Też polecam BARFa.
Gandi był przez około miesiąc na suchej Brit Care dla psów aktywnych, dostawał prawie 2 razy tyle jedzenia, a schudł. Wracamy do BARFa i zaczyna trochę tyć. Trochę, czyli z daleka nie widać wystających kości,a dopiero dostrzega się przy pogłaskaniu. I tu całe szczęście, że ma trochę dłuższy włos....

Kiedyś czytałam, ze najbardziej kaloryczna jest wieprzowina...tak samo lepsze niby są podroby (piszę ogólnie, a nie o wieprzowych)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Bardzo duże zapotrzebowanie na energię-czym karmić?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 kwi 2014, 10:24

Jak dziala sucha karma, a jak naturalne żywienie - to mialam obraz w psim hotelu. Wszystkie psy miały własną karmę - różnych firm. Wszystkie te psy, niezaleznie od rodzaju karmy, wypróżniały się przy każdym wyprowadzeniu, wypuszczeniu na wybieg - 3-4 razy dziennie. Psy żywione naturalnym jedzeniem - wypróżniały sie raz dziennie. Czyli trawiły spokojniej i dokladniej.

Zofia

PS jesli wet. sprzedaje karmę, to nic dziwnego, że zachęca do kupowania. Zarabia na tym.
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 74
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Bardzo duże zapotrzebowanie na energię-czym karmić?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 25 kwi 2014, 10:29

Z tym częstym wypróżnianiem,to nie jest tak u Falko,bo załatwia się przeciętnie dwa razy na dobę, odchody małe i zwarte.
Kondycja fizyczna taka,że weterynarz kiwał z uznaniem głową, bo bardzo dobrze rozwinięta muskulatura i stan ogólny rewelacyjny.
Może po prostu przy takiej aktywności fizycznej nie jest możliwe utuczenie Rudzielca :D
Przyznam,że zastanawiałam się nad surowizną i podobnymi,tylko wykręcam się brakiem czasu na przygotowanie posiłków i myśleniem nad tym, wygoda bierze górę ;)
Gotowane dostawał przez pół roku-mięso i podroby z warzywami i trochę wypełniacza-wyglądał tak samo :D
Może to ja znowu przesadzam i powinnam się cieszyć,że mam takiego szczypiorka :D
Jeżeli będzie tak wyglądał jak teraz-żebra na wierzchu i talia baletnicy,to muszę pomyśleć co dalej...

-- 25 kwi 2014, o 11:31 --

Zofia napisał(a):PS jesli wet. sprzedaje karmę, to nic dziwnego, że zachęca do kupowania. Zarabia na tym.

Na szczęście, mimo,że sprzedaje,to nie sugeruje zakupu w lecznicy. ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Bardzo duże zapotrzebowanie na energię-czym karmić?

Nieprzeczytany postprzez Kaisa » 25 kwi 2014, 12:14

Pies mlody, 2 letni i aktywny fizycznie - Pewnie minie jeszcze z rok kiedy bedzie sie rozrastal w mezczyzne. Moze jakies zdjecia sylwetki?
Tak czy inaczej ja tez polecam karmic surowym - mieso zapewni bialko potrzebne do rozbudowy miesni, mieso plus tluszcz da energie. Pies owczarek znajomej cale zycie mial niedowage I wystajace zebra az przestawila go w wieku 9lat na barf. "alergie" pokarmowe zniknely, pies wyglada ladnie a ostatnio ku jej uciesze nawet sie troche zaokraglil na tlusciejszym miesie. Aktywnym psom dobrze robi tlusciejsze mieso, dodatek surowej skory z kurczaka etc.
Dla osob, ktore nie chca przygotowywac surowych porcji dostepne sa gotowe mrozone porcje barfy. Nie jest to takie trudne jak sie wydaje.
Kaisa
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Belg Ari, Anka ON
Imię: Kasia
Wiek: 35
Lokalizacja: Canada/ NZ
Pochwały: 8
Dołączył(a): 08 mar 2013, 09:51

Re: Bardzo duże zapotrzebowanie na energię-czym karmić?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 25 kwi 2014, 12:39

Przeczesałam zasoby,żeby znaleźć zdjęcie chudzielca,ale przez futro i tak tego nie widać :DMożna sobie popatrzeć w naszej galerii,ale to i tak nie odzwierciedla do końca rzeczywistości ;)
W ocenie weta pies odżywiony prawidłowo, ze wskazaniem do przytycia-choć nie za wszelką cenę.
Wskazaniem jest zwiększenie ilości kalorii, tylko jak? Smalec z mąką mam mu dawać, jak tuczonej gęsi? ;)
Może faktycznie ogromna dawka ruchu+ dorastanie i mamy efekt chudzielca ;)
Co do kaloryczności jedzonka,to mu nie ograniczam,ale też pilnuję,żeby nie było za tłusto,co by się nie rozchorował.
Pomyślę, policzę i wcielę w czyn, zobaczymy,co z tego wyjdzie...
Może jest ktoś na forum,kto ma kontakt z właścicielami psów zaprzęgowych-chętnie bym się dowiedziała, jak u nich wygląda schemat żywienia.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Bardzo duże zapotrzebowanie na energię-czym karmić?

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 25 kwi 2014, 19:44

karm go mięchem zamiast suchym to zobaczysz, jakie mięśnie mu się wyrobią;) mój waży 37kg przy wzorcowym wzroście i już mi przeszła mania "utuczę pieska, bo mu żebra wystają". on ma mięśnie, ma zwarty grzbiet a nie lejącą się skórę, ma kondycję, jest zwinny, szybki, dobrze skacze, przechodzi po różnych kładkach i innych tego typu pierdołach i absolutnie mu do szczęścia dodatkowe kg nie są potrzebne. jeśli i Twój pies przejawia takie same "objawy" to wcale się tym nie przejmuj, ze jest chudy tylko ciesz, bo stawy mają mniejsze obciążenie.
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Bardzo duże zapotrzebowanie na energię-czym karmić?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 25 kwi 2014, 21:16

Hihihi mój pies przejawia: niespotykaną pasję cwałowania za piłką w ilości...nie przyznam się do godzin spędzonych na dworze,bo powiecie,że go dręczę :D, wszelkie formy aktywności fizycznej i psychicznej, leniuchowanie na kanapie wyłącznie na moich kolanach ;)-czas trwania- do ścierpnięcia moich nóg ;)
A tak poważnie,to czy przeciętna ilość jedzenie mojego psa jest normalna?
Dla przykładu podam Wam dzisiejsze menu,choć każdego dnia wygląda nieco podobnie.
Oto ono:
-ok 550 gram brit junior zmieszanego ze sportem
-500 gram korpusów z kurczaka
-jabłko
-marchewka
-warzywa z rosołem kurczakowym
-kanapka z pasztetową
-3 rzodkiewki ;)
Mój kaukaz zjadał 1/3 tego!!
Dla przypomnienia pies zdrowy jak koń :D
....zapomniałam dodać,że waży przyzwoicie,bo ostatnio było to 36 kg, teraz trochę mniej,bo schudł...
...nabity pod skórą mięśniami,że niejeden paker może mu pozazdrościć...
Jednak jego wygląd pozostawia wiele do życzenia.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post