Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Adopcje.

Re: Bardzo dynamiczny pies w typie holendra (?) dla aktywnyc

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 5 sty 2016, o 20:33

Lanos to pies dla aktywnych jak wskazuje temat. Dla mnie super! Lanos na dodatek ma nieprzeciętny wygląd. Bardzo ładny z niego pies. Ja niestety nie mogę go zaadoptować, na garnuszku mam swojego i... mega żarłocznego kotecka.

Ja jestem BARDZO za adopcją psów! A aby adoptować psiaka, trzeba pamiętać, że jest to decyzja na całe życie. Dlatego najlepiej zapytać się o charakter danego psa jego Opiekuna, lub osobę, która z pieskiem przebywa.

Padło pytanie o zaprzęgi, więc wypowiedziałyśmy się o tym co wiemy w tym temacie. Nie zrobiłyśmy nic złego dzieląc się swoimi doświadczeniami dotyczącego tego niszowego sportu. Tam rzeczy dzieją się bardzo szybko i trzeba być naprawdę pewnym wyszkolenia swojego psa, aby uprawiać ten sport. Jeden błąd może skończyć się poważnym wypadkiem nawet u doświadczonego maszera w zaprzęgu z najlepiej wyszkolonym do BJ psem (a raczej suką - historia oparta na faktach). Tam prędkości w zaprzęgu dochodzą do ponad 30km/h, najlepsi wykręcają o wiele większe prędkości. To naprawdę nie problem rozpędzić rower + pies do 30km/h. Problemem jest zachowanie się psa w tym zaprzęgu. Mój osobisty pies "nie słucha" komend do zwolnienia/zatrzymania się, a na sygnał skrętu w lewo czy w prawo, przyśpiesza przed zakrętem. Na dodatek boję się z nim powoli (powoli = nuda = głupie pomysły) przejeżdżać drogą obok posesji z psami. Na pełnym pędzie nie ma tego problemu o dziwo, ale stresik pozostaje. Komu go podpiąć? :lool:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez norineko » 11 sty 2016, o 09:14

Lanos nadal w schronisku. Zainteresowani (spoza Wielkopolski) zdecydowali się na inne psy.

Ps. Aga - ok, tylko wiesz jacy są ludzie, wejdą na ostatnią stronę żeby sprawdzić czy pies jest nadal do adopcji, czy są dalsze szczegóły, przeczytają ostatni post a tam mowa o niepohamowanej agresji jakiegoś psa, rozwazania o eutanazjach i wniosek oczywisty - skoro taka dyskusja to pewnie coś było że ten pies ma problem z agresja, dalej nie czytam, to pies nie dla mnie. Tylko o to chodzi.
Zapytałam o to, jakie wymagania musi mieć pies do zaprzęgów i czy Lanos ma warunki (chodziło mi głównie o fizyczne, bo nie jestem pewna, czy nie za delikatny). Żeby nie było mam do adopcji dwa psy sprawdzone w zaprzęgach (brały udział w zawodach zaprzęgów), więc jeśli ktoś potrzebuje to służę. Jeden haszczak drugi kundel. I teraz chyba jeszcze doszły dwa kolejne - bardzo łagodny, fajny i energiczny haszczak - suka i drugi malamut.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 11 sty 2016, o 10:41

Pies to nie tylko warunki fizyczne. Psychika jest nieodlaczna czescia psa. Jezeli jest pytanie: czy pies sie nadaje do xxxxxx, to nalezaloby sie zastanowic czy nadaje sie pod wzgledem psychicznym i fizycznym. Rozwazania nt agresji psow sa nie na miejscu w tym watku, rozwazania czy pies w typie amstafa ( ciekawe kto tego holendra wymyslil) nadej sie do sportow z otwarta rywalizacja psow jest na miejscu
BGrel
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Barbara
Pochwały: 21

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 11 sty 2016, o 12:37

Jeśli zainteresowani zdecydowali się na inne psy, to chyba dobrze? Te inne psy też pewnie czekały na dom.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez norineko » 11 sty 2016, o 16:27

Tak, bardzo dobrze. Mamy grupę na fb z psami do adopcji posiadającymi potencjał sportowy. Tam było kilka psów do zaprzęgów i kilka pod agility i frisbee. Dziewczyna szukająca psa pod te dwa ostatnie była z innego województwa i Lanos był jednym z kilku psów, którymi się interesowała, chciała jakiegoś blisko swojego miasta.
On nadal czeka, a że jest naprawdę fajny mamy nadzieję, ze dobrze trafi.

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez norineko » 11 sty 2016, o 16:28

Ja oglądałam też inne zdjęcia tego psa i o ile tu wygląda bardziej ttb tak tam bardziej jednak na owczarka. Moja na zdjęciach wygląda jak typowy ON, ale na zywo wielu ma skojarzenia z chartem (że niby miks) lub belgiem (choć dla mnie za duża i za spokojna, charakter bardziej molosowaty). Jest zwinniejsza i skoczniejsza od ONków oraz dużo zgrabniejsza i szybsza od nich. Ze sporą ilością miała okazję się porównać i tyle zaobserwowalam/

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 11 sty 2016, o 19:09

Lanos na zdjęciach nie ma w budowie głowy i proporcjach ciała cienia podobieństwa do owczarka holenderskiego - pręgi na futerku to za mało. Owczarki belgijskie są u nas jeszcze rasą mało znaną - to i przypisuje się belga komu się da albo nie da.
Ale dlaczego na siłę dopasowywać jakąś rasę u psów o nieznanym pochodzeniu? Są jedyne w swoim rodzaju i dosyć na tym.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez norineko » 11 sty 2016, o 20:22

Dobrze, zatem następnym razem w tytule wątku napiszę - kundel szuka domu.

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 11 sty 2016, o 21:18

Pręgusek Lanosek na pewno szybko znajdzie nowy domek. Mi jego pręgi wyglądają na boksiowe pręgi. Może jest boksiem z 10 pokolenia? Któż to wie...
Pani Zofio - pozdrawiam!!!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 12 sty 2016, o 07:30

Dla mnie słowo kundel nie jest określeniem pejoratywnym - dla wielu jest. Sąsiedzi oddali szczeniaka oferowanego jako "labrador dla dziecka", gdy weterynarz powiedział im, że zwierzak bardziej przypomina miksa ratlerka z jamnikiem niż labradora. Jeśli w imię znalezienia chętnych na psa trzeba koniecznie zasugerować typ jakiejś rasy, to w przypadku Lanosa można by napisać - pręgowaty jak bokser, szybki jak chart, silny jak amstaff i złakniony pracy jak holender - czy cokolwiek równie fantazyjnego, a bliższego prawdzie.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje