Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Adopcje.

Re: Bardzo dynamiczny pies w typie holendra (?) dla aktywnyc

Nieprzeczytany postprzez norineko » 12 sty 2016, o 14:18

W tytule wątku trzeba się streszczać, nie ma miejsca na taki szczegółowy opis. Zresztą napisałam znak zapytania i podałam w wątpliwość od początku nazwijmy to podobieństwo rasowe, wtedy jednak nikt nie miał nic przeciwko temu.
NIe sądzę, by ten pies miał w sobie istotnie krew holendra, niemniej pod pewnymi względami jakoś go przypomina. Myślę, że będąc adoptującym można byłoby mieć żal, gdybym napisala, że to owczarek holenderski bo ma w 100% cechy budowy, wyglądu oraz charakteru tylko nie ma rodowodu. NIkt niczego takiego nie napisał.
Mam wrażenie, że trochę to rozdrabianie włosu na czworo i udowadnianie na siłę, że oszukuję adoptujących, co uważam, nie jest prawdą.
Osoba chętna na adopcję powinna osobiście stawić się w schronisku i sprawdzić na spacerze czy pies jej odpowiada.

PS. Dziewczyna, która rozważała adopcję Lanosa adoptowała suczkę ze schroniska w swoim mieście, równie aktywną i urodziwą. Niemniej pomaga w jego promocji.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 12 sty 2016, o 15:29

Nikt tu nie sugerował oszukiwania przez schronisko czy wolontariuszy adoptujących zwierzęta. Błędne przyporządkowanie do typu rasy może co najwyżej zdziwić.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez norineko » 12 sty 2016, o 15:51

Zanim napisałam cokolwiek w tytule konsultowalam się z wieloma osobami będącymi "w temacie". Pytalam czy można go tak nazwać, odpowiedziano mi, że owszem. Zresztą co za rożnica - adoptujący jak wiem z wlasnego doświadczenia woli mieć psa wyglądającego na owczarka niż miksa, bo to lepiej brzmi. Że to nie owczarek ani nie ast, ani tym bardziej nie jamnik chyba widać, zresztą pies i tak nie ma rodowodu, więc wydaje mi się że dyskusja jest trochę bezcelowa.
Skupmy się na tym, by psa wypromować do odpowiedniego domu, a nie na dywagacjach czy wzajemnym podśmiechiwaniu, a tym bardziej na dyskusjach, które tego konkretnego psa nie dotyczą - mam tu na myśli na szczęście zakończoną dygresję o patologicznej agresji innych psów w sporcie zaprzęgowym.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje