Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 9 kwi 2011, o 08:47

Ogonów wieprzowych jeszcze nie dawałam, radzą sobie psy z takim ogonem? Muszę sie wziąść za szukanie źródła tańszego mięcha, bo coraz droższe w sklepach mięsnych jest ( np. w grudniu kupowałam kadłub z indyka za 2,95 a ostatnio juz 4,40 za kg, lapki były za 1zł a teraz 3zł : ), jogurty średnio co 2 dni daję. Siostra teraz przestawia swoją rottkę nas Barfa, i jest zdziwiona jakie to proste
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 9 kwi 2011, o 09:41

czy sobie radzą?łojjj pieronem sobie radzą :lol: mój je uwielbia,zresztą jakby sam decydował co ma jesc tylko ogony i szyjki indycze by wsuwał,ogony są tanie u nas za kg wołają jakies 3 zł,szyjki są droższe bo ja jedną większą szyjkę trza dac około 3,4 zł zł. :P
egonek5
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 9 kwi 2011, o 19:02

egonek5 napisał(a):mój pikuś od kilku dni gdy częsciej podaje surowizne robi bardzo często twarde kopy,czy jest cos co można zrobic z tym zatwardzeniem?Donald? :P suchą karmę oczywiscię też dostaje ale już tylko na kolacje[trzy garsteczki].

Po pierwsze, koopy na barfie są inne, twardsze niż na karmie i mniejsze, takie raczej bobki. Za twarde są wtedy, kiedy się prawie rozsypują. Przez tą twadość np psy żywione barfem raczej nie mają kłopotów z gruczołami okołoodbytowymi. Zawsze w celu lużniejszej koopy dawaj mniej kości a więcej np. podrobów typu płucka, nerki czy wątroba. Bardzo dobrze na regulację trawienia robią żwacze, najlepiej świeże ale też suszone kupowane np. na http://www.gryzaki.pl .
A poza tym, trzeba trochę czasu żeby pies przestawił się na tak inne pożywienie, tym bardziej, że cały czas mu mieszasz i barf i karmę.

Powodzenia i odwagi

Krzysztof

-- 9 kwi 2011, o 19:12 --

Karoll napisał(a):Ja tak z czystej ciekawości zapytam. Wy te kości i głowy to mielicie? A podroby gotujecie? Np. płuca, serca i inne rarytasy.

Nie mielimy. Ja głowy królicze przecinam na pół a np. głowy wieprzowe czy cielęce raczej się mieli, ale do tego trzeba mieć specjalną maszynę, kościarkę.
A jak gotujesz podroby czy mięso to już nie jest barf i tracisz wiele własności odżywczych. A już kości gotowane!!!! Nie wolno!!!! Kości po obróbce termicznej robią się niebezpiecznie niejadalne. Rozpadają się na ostre igły. Stąd biorą się opinie, m.in. wśród wetów, że kości a szczególnie z kurczaka nie wolno podawać psu.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 9 kwi 2011, o 19:34

no o takie własnie ''bobki''mi chodzi,takie własnie bobki robi tylko ze często.Mam nadzieję ze Bruno problemów z zatokami miec nie będzie,mój poprzedni pies miał z tym spory problem,fakt kosci nigdy w zyciu nie dostawał. Spróbuje dawac psu podroby surowe,tylko powiedzcie mi czy pies który tych rzeczy nigdy nie jadł surowych,bo zawsze je gotowałam,może miec np,biegunke :? żwacze Bruno dostaje dosyć często. :-) spróbuje byc odwazniejsza i dam korpusik ale połóweczke tylko :lool:
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 13 kwi 2011, o 07:31

A może by tak, wzorem dogomanii, wymieniać się doświadczeniami gdzie i po ile kupujemy produkty do BARF-u?
Ja kupowałem w Jaśle w ubojni bydła i koni. Ale niestety zamknęki. Całe szczęście odezwał się forumowy kolega Wolf z Tarnowa ( bagatela 80 km) i w piątek się tam wybieram.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

donald1209
Nadworny dietetyk

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 13 kwi 2011, o 07:45

To, że nie daje się kości gotowanych to ja wiem :-) Mi chodzilo o podroby. A dlatego pytałam czy większość kości mielicie, bo jak sobie wyobraziłam zęby psa, który przez 3 lata codziennie wpierdziela choćby po jednej kości (nawet cielęcej), to mnie ciary przeszły. Ja jestem laikiem w materii takiego żywienia, więc takich głupawych pytań będzie więcej :oops:
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 13 kwi 2011, o 11:23

Karoll napisał(a):To, że nie daje się kości gotowanych to ja wiem :-) Mi chodzilo o podroby. A dlatego pytałam czy większość kości mielicie, bo jak sobie wyobraziłam zęby psa, który przez 3 lata codziennie wpierdziela choćby po jednej kości (nawet cielęcej), to mnie ciary przeszły. Ja jestem laikiem w materii takiego żywienia, więc takich głupawych pytań będzie więcej :oops:

Barf to wyłącznie surowe ( BARF - Bones And Raw Food) więc podroby też surowe. A co do zębów psa żywionego barfem to zobacz ( i nie wybielane fotoszopem)
Obrazek

Obrazek

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

donald1209
Nadworny dietetyk

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 13 kwi 2011, o 12:35

Ja nie zywie BARFem, wiec nie mam zadnego doswiadczenia, ale czy zeby sie nie scieraja za bardzo??? Albo lamia? Czy te kosci sa mielone tak drobno, z wlasciwie nie ma gryzienia?
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 13 kwi 2011, o 12:37

Najlepiej dawać kości drób lub cielęce , te sa miękkie
Wolf
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 13 kwi 2011, o 12:46

No nie ścierają się, za to są bialutkie. Luka prawie trzy lata "walczy" z kośćmi i to raczej z wołowymi i wieprzowymi , trochę drobiu i królika i efekty na załączonych obrazkach.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

donald1209
Nadworny dietetyk

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje