Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 30 sie 2015, o 23:05

Chciałabym się zapytać Was o suplementy.
Jakie i ile i jak często podajecie?
i raczej w większości to zwykły proszek, to jak go podajecie, aby był zjadliwy?

i czy podajecie jakieś oleje?

Ciekawi mnie też jak ten BARF u Was wygląda, jakie części i jakich gatunków mięso i kości podajcie.
Niestety im więcej czytam i zgłębiam się w temat, tym mniej wiem.
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 31 sie 2015, o 06:57

Ja dodaję po łyżeczce drożdży i alg do mielonego mięsa prawie codziennie. Oprócz tego młoda dostaje suplement na stawy. Oleju nie dawałam żadnego przez długi czas, ale w tym tygodniu kupiłam na próbę olej z łososia, bo Luny sierść wygląda, delikatnie rzecz ujmując, masakrycznie - zobaczymy, czy pomoże. Jeśli chodzi o mięso, daję skrawki wołowe, czasem też wieprzowe, tuszki z kurczaka i z kaczki, ćwiartki z kurczaka, korpusy z kurczaka, kaczki i gęsi, wątróbkę i żołądki z kurczaka. Przeważnie wszystko mielę maszynką, bo Lunie dobrze to robi po zapaleniu żołądka, które miała, no i podobno szczeniaki lepiej przyswajają mielone. Do czyszczenia zębów daję czasem kolanko albo kość cielęcą, szyję - dla Luny z indyka, dla Triss z kurczaka, albo ćwiartki, których nie chciało mi się mielić.
Nyks
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 28 lis 2015, o 18:32

U mnie sucz wcina granulat Primexu, Żwacze z Mank i różne skrawki, łapki, korpusy, szyjki, podroby itp. Do tego czasem jajko i warzywka. Ryż, kasze, makarony dostaje rzadko. Na ząbki oczywiście kości (jakie uda mi się zdobyć). Najbardziej to uwielbia kaczuchy i wsysa je najszybciej ze wszystkiego. Za pierś kaczki dałaby się posiekać.

Ja mam takie pytanko. Jak obliczacie ile pies ma dostać żarcia? Bo znalazłam różne metody i na wszystkich mi różnie wychodzi (oczywiście obserwuję i ważę psa).
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 28 lis 2015, o 18:51

Sam-Abb napisał(a):Ryż, kasze, makarony dostaje rzadko.

Ale po co?

Sam-Abb napisał(a):Ja mam takie pytanko. Jak obliczacie ile pies ma dostać żarcia? Bo znalazłam różne metody i na wszystkich mi różnie wychodzi (oczywiście obserwuję i ważę psa).

1,5 - 4% masy ciała w zależności od aktywności. Obserwujesz psa i zwiększasz lub zmniejszasz dawkę w razie potrzeby.
Nyks
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 28 lis 2015, o 20:31

Ryże, kasze dostaje bo czasami jako "urozmaicenie" i nie więcej niż 3 razy w miesiącu w malutkich ilościach. Częściej dostaje wysuszone bułki do chrupania. Nie wiem dlaczego jej to smakuje. Szczególnie teraz zrobiła się żarłoczna, może to przez cieczkę albo przez nadchodzącą zimę.
Jeszcze raz poobliczam i zacznę ją dokładniej obserwować i ważyć. Może w końcu uda mi się wychwycić dawkę, która jej wystarcza.
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 27 sty 2016, o 00:13

Witam. Potrzebuję rady. Dasko jest uczulony na baraninę, wołowinę, królika plus większość zbóż i mleko. Moje pytanie brzmi: Czy dam radę barfować? Nie mam dostępu do innych żwaczy z treścią... Co robić? Teraz gotuję z powrotem...
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 27 sty 2016, o 01:40

Andzik napisał(a):Witam. Potrzebuję rady. Dasko jest uczulony na baraninę, wołowinę, królika plus większość zbóż i mleko. Moje pytanie brzmi: Czy dam radę barfować? Nie mam dostępu do innych żwaczy z treścią... Co robić? Teraz gotuję z powrotem...

No jasne, że dacie rady. Są przecież kurczaki, indyk, kaczki, przepiórki, perliczki, kozina, dziczyzna, wieprzowina, strusina, konina a także spróbować jagnięcinę i cielęcinę (jeśli ma uczulenie na wołowinę i baraninę to z tymi ostatnimi ostrożnie). Jeśli nie ma uczulenia na jajka to można podać kurze, kacze, perlicze, przepiórcze. Do tego warzywa owoce (podanie zależnie od preferencji)
Żwacze można kupić mrożone np. z Primexu, Mank nie wiem czy w As-Pol też są lub z innej firmy.

Najpierw najlepiej jest zrobić testy alergologiczne ;)
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 27 sty 2016, o 01:59

Testy zrobiliśmy. Jajka może. Bez żwaczy da radę trawić surowe? Kupowaliśmy żwacze z Primexu, ale teraz odpadają, alergia na wołowinę, baraninę i królika m.in.
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 27 sty 2016, o 02:58

Bez żwaczy da radę, wtedy najlepiej zaczynać od kurczaka i indyka z ograniczeniem kości lub dodawać olej z łososia, lniany czy inny. Niektórzy też podają jogurty naturalne, ale nie wiem czy to w ogóle działa by pies nie miał zatwardzenia bo przecież to też wapń.
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 15 kwi 2016, o 07:33

Nie ma w ogóle potrzeby podawania żwaczy.
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje