Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: Bayer Foresto

Nieprzeczytany postprzez Atid8 » 16 sie 2016, 12:23

Dziękuję bardzo za odpowedzi. A czy ta obroża, a raczej jej skład może mieć jakieś efekty uboczne dla psa? Irytacja skóry, uczulenie, swędzenie i td.?
Atid8
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nelly
Imię: Katrin
Wiek: 33
Lokalizacja: zzz
Dołączył(a): 11 sie 2016, 13:49

Re: Bayer Foresto

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 16 sie 2016, 13:47

ja u swoich nic nie zauważyłam a pies ma 2,5 roku a suczka 16 miesięcy i od szczeniaka tą obrożę stosuje, dodatkowo do tego w w sezonie psikam ich sprayem fiprex co 4 tygodnie.
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Bayer Foresto

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 17 sie 2016, 10:38

Ja też nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych ale i tak regularnie "obmacuję" psy ;-)bo zdarzyło się dwa razy że Zbój pomimo obroży miał dwa kleszcze.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: Bayer Foresto

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 21 kwi 2017, 09:46

Nie wiem co o tym sądzicie, ale coraz więcej pojawia się opinii, że żadna obroża nie jest dobra dla psa długowłosego ze względu na gęsty podszerstek przez który obroża nie może dostać się do skóry i jej warstwy lipidowej ... opinie takie zasłyszałam od naszego weta, fajnego doświadczonego pana z jednego ze sklepów zoologicznych.

Za to wiele osób stosuje Foresto i kleszczy brak ...
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Bayer Foresto

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 21 kwi 2017, 13:24

U nas nie zadziałało, dziadostwo lazło, jak muchy do miodu. Mój ma średni włos, obroża musi być ciasno zapięta przy skórze,co Rudzielcowi przeszkadza. Obroże innych firm również się nie sprawdziły- Rude zdzierało z karku przy pierwszej okazji. Nie wiem, może go swędziała w tym miejscu skóra, może coś innego mu przeszkadzało.
Zarówno poprzedni pies, jak i Falko są i byli zakrapiani. U nas to się sprawdza najlepiej. Każdy pies jest inny i każdemu służy co innego. Wydaje mi się,że pod tym kątem należało by sprawę rozpatrywać.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje