Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Behawiorysta

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 2 sie 2011, o 23:54

Jestem, powróciłam z LIzbońskich wojaży, z kraju pomarańczy i słońca w ulewne deszcze :D
I niestety... ręce i cycki mi opadły: moja Gama miała dziadkowe SPA zarówno w kwestii jedzenia jak i zachowania.
Z pierwszym już sobie dobrze radzimy: spacjalna karma odchudzająca plus dużo długich spacerów itd itp.
Z drugim mam ogromny problem: agresja nie tylko do psów ale i do ludzi podczas spacerów. Nie mam mowy o wyjściu bez kagańca, praktycznie każdy pies jest wrogiem.
Gama kiedyś była na szkoleniu zarówno PT jak i zajęcia z pozorantem ale nie skończyła ich ze względu na moje kłopoty zdrowotne, pobyty w szpitalach i operacje.
Teraz się zaparłam, bo juz mogę, i chcemy iść na szkolenie. Jednak obawiam się dużej grupy psów i jej agresji w tym samym miesjcu.
Nie wiem z czego ta agresja wynika, czy ze strachu czy z chęci obrony "na zapas"...
I dlatego pomyślałąm, że najpierw skonsultuję sprawę z jakimś behawiorystą.
Jakieś propozycje? Kogoś polecacie?
POMOCY.... :cry:
Wyjątek
Losowy avatar

Re: Behawiorysta

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 3 sie 2011, o 08:06

Jak to mowi moj Szkoleniowiec - za duzo myslisz :D. Idz do szanowanego tj. Dobrego Szkoleniowca, on pokaze jak ustawic psine.
"behawioryste" sobie odpusc no chyba ze masz yorka ktory nie lubi byc noszony w niebieskiej torebce za to te rozowa ubostwia :D
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 3 sie 2011, o 08:20

AGA!!!
:-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P
gdzie jest moja szczęka????? :o :o :o :o :o :o
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 3 sie 2011, o 08:28

no co :oops: jak się tak ostatnio przysłuchiwałam kobietom z grupy podstawowej to też o mało co szukałam wszystkiego po kątach, ale udało mi się trzymać dziob na kłódkę :lol: :oops:

tutaj jest lista Szanowanych Szkoleniowców: http://forum.owczarkopedia.pl/psie-szkoly-i-szkoleniowcy-t214.html
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 3 sie 2011, o 12:09

Śmiejscie się śmiejcie.. Ja juz po prostu nie wiem co robić, więc róże dziwne pomysły przychodzą mi do głowy :ooops:

W podanym temacie znalazłam 2 ciekawe wpisy:

agis napisał(a):Nowy ośrodek szkolenia Dorplant w Warszawie.

Info od Dorplant:
OTWARCIE OŚRODKA SZKOLENIOWEGO DORPLANT Warszawa
RKS Okęcie Warszawa
Radarowa 1
Warszawa

1 maja godzina 15

W czasie otwarcia odbędą się pokazy wyszkolenia psów , bezpłatne porady szkoleniowe, testy mentalności szczeniąt , praca z pozorantem(sprawdzenie popędu łupu ) i wiele innych atrakcji..Wszystkich miłośników psów serdecznie zapraszamy !

oraz

eagle napisał(a):Polecam
Lublin http://psy.lublin.pl
Warszawa - Agnieszka Boczula http://www.aki.pl
Pasienie - Aleksandra Rosiak http://www.pastuszkowo.pl

Jakieś za i przeciw mogą mi podać polecający?
Z resztą dorplant jest u nas to może ją osobiście pomęczę :mrgreen:
Wyjątek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 3 sie 2011, o 16:50

Pastuszkowo odpada bo Oni z tego co wiem zajmują się tylko pasieniem. :)

Ja gdyby byłoby to możliwe ;-) wzięłabym dwie ekipy Szkoleniowców na jeden plac - Dorplanciki i A. Boczulę 8-) Chyba byście nie zeszli z tego placu wszyscy przez miesiąc a i myślę że pół forum by się przyłączyło ;) To tak z przymrużeniem oka, bo wybór należy do Ciebie ale już jesteś o jeden krok do przodu - precz z "Behawiorystą". :-)

Nie martw się, dasz radę z psiskiem, jak na moje reakcje "alergiczne" na psy i ludzi są łatwiejsze do wyplenienia niż na koty. Bo psy i ludzie przychodzą na plac i jest rozproszenie - a kota nie ma skąd wziąć :( (ale być może już niedługo... ale o tym na razie sza ;)) Trzymam kciuki :ok

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 21 wrz 2011, o 10:24

Aga i N napisał(a): precz z "Behawiorystą". :-)

:ok :ok :ok yes yes yes :ok :ok :ok

Jak wyżej, tj Agnieszka Boczula z aki i dorplanty. Żadne "behawiorysty" niech Cię Pan Bóg broni ;-) ;-) ;-)

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje