Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Behawiorystom podziękujemy!

Nieprzeczytany postprzez Salva » 3 sty 2015, o 17:45

A ja się zastanawiam kto w ogóle zaczął używać tak ślicznie brzmiącego słowa jak behawiorysta i czy ludzie już nie pamiętają CZYM był bahwioryzm?
Obrazek
Salva
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Sara
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 sty 2015, o 18:43

Ano, raczej nie pamiętaja, kto był prekursorem behawioryzmu, odmawiającego zwierzętom, także psom, możliwości jakiegokolwiek myślenia, uczuć, emocji, nawet odczuwania bółu.
Może to nam się wydawać niewiarygodne, ale niecałe pół wieku temu Jane Goodall miała klopoty, gdy w swoich obserwacjach nadawała szympansom imiona...powinny być tylko numerami i już!

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 3 sty 2015, o 20:23

matinee napisał(a):
Wadera napisał(a):Gdybym spróbowała tak z Kafką to by zrobiła ze mnie latawiec ;)

A Alamo w lesie rozpaćkał by mnie na pierwszych mijanych drzewach. A potem wyrwał smycz z rączką (moją) i wrócił na drugi dzień - bo skoro pańcia zachęca, to grzech nie skorzystać :yahoo:
Co za kretyński pomysł...

I jeszcze pewnie z sarenką albo zajączkiem w zębach :przerażenie:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje