Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Biegający ONek

Nieprzeczytany postprzez Cykada » 14 paź 2013, o 10:24

Ja i Atos witamy z leśnych biegowych ścieżek.
Obrazek

Obrazek

Atos ma lat 4, ja troszkę więcej :-)
Trafiłam na forum bo szukam porady jak biegać z psem i nie zrobić mu krzywdy.
Cykada
Losowy avatar
Nowy forumowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Atos
Imię: Aga

Re: Biegający ONek

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 14 paź 2013, o 11:43

witamy na forum :)
Obrazek
haszysz
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 paź 2013, o 11:54

Chodzi o bieganie z psem w szelkach i z pasem biodrowym aby Cię ciągnął, czy o bieg idealnie przy Twojej nodze? A może bieganie luzem, w bliskiej odległości od Ciebie?

Witaj na forum :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez minia » 14 paź 2013, o 14:22

Witaj :)
minia
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 14 paź 2013, o 15:07

przede wszystkim ściągnij mu te okropne kolce, bo to nie jest ani obroża spacerowa ani sprzęt do biegania. jeśli chcesz, żeby pies biegał przed Tobą to kup mu wygodne szelki, linkę z amortyzatorem i pas biodrowy dla siebie. jeśli chcesz, żeby pies biegł przy nodze to kup mu szelki albo normalną obrożę, zwykłą smycz możesz trzymać w ręku albo kupić (lub zrobić) rzep na nadgarstek, na który zapinasz rączkę od smyczy. sama wiesz, jak dużo ruchu ma Twój pies i możesz określić czy musisz zacząć biegać na małych dystansach takich 1-2km, czy może trochę większych. staraj się, aby Twój pies cały czas podróżował kłusem, a jeśli widzisz, ze zwalnia tempo albo jest zmęczony to przejdź do stępa, ewentualnie zatrzymaj się i daj psu odpocząć.
do tego naucz psa komend: prawo, lewo, stój, naprzód i równaj albo ciągnij, w zależności od tego gdzie chcesz, żeby pies biegł.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 14 paź 2013, o 17:55

Witaj na forum Ty i Atos.
danuta waniek
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Cykada » 16 paź 2013, o 08:09

Dziękujemy za powitanie :-)
Chodzi mi o bieganie w szelkach, gdzie pies jest przypięty do pasa biodrowego.

Od miesiąca czekamy na zamówiony sprzęt z dogstyle - szelki i linkę amortyzująca - guardy z miękkim podszyciem na dolnej i przednich taśmach, a do tego linkę o dlugości 1,2-2,4m, pas już mam.
Sklep opóźnia się z szyciem i dostawą, dlatego teraz biegamy trochę na prowizorkę - długa linka i jak to beatrix nazwała "kolce". Atos ładnie reaguje na prawo, lewo, biegnij, stój.

Szukam w wątkach sportowych jak bezpiecznie zwiększać dystans i czy można biegać zimą, będę wdzięczna za nakierowanie.
Atos jest psem moich rodziców, ja zajmuje się nim dorywczo od lipca (tzn zabieram na spacery i biegam), wcześniej jego ruch ograniczał się do biegania po ogrodzie i okazjonalnego godzinnego spaceru. Myślę, że teraz jest dużo szczęśliwszy, co zresztą widać w poprawie zachowania i posłuszeństwie ;-)

Sama jestem wybiegana, natomiast dla psa to dopiero drugi miesiąc regularnych treningów biegowych.
Gdy zaczęłam się nim zajmować chodziliśmy na szybkie spacery - 7-10km 4x w tygodniu, później część dystansu podbiegaliśmy, teraz pies bez problemu przebiega 10-11km w godzinę, trzy razy w tygodniu i jeden dłuższy bieg do 15km w niedzielę (raz przetruchtaliśmy 18km). Biegamy po lesie, pies dostaje wodę z butelki, zatrzymuje się na siku, nie muszę go ciągnąć czy przyśpieszać, raczej zwalniać na początku biegu.
Nie wiem jak wygląda step, czy kłus, ale Atos biegnąć nie zrywa się, owszem zwalnia w trakcie biegu ale potrafi pod koniec przyśpieszyć (gdy zobaczy innego psa). Obserwuje też czy nie kuleje lub powłóczy nogami. Wiem, że owczarki mogą mieć problemy ze stawami, dlatego szukam informacji jakie dystanse są "zdrowe" bo z obserwacji to pies ma siłę na dużo :-)
Nie ukrywam dla mnie to wygodnie, że pies biega ze mną. Czuje się bezpiecznie, ale nie chce go ciągnąć na biegi powyżej 2h, jeżeli okaże się to niezdrowe dla jego stawów.
Cykada
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Atos

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje