Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Re: Bieganie z ONkiem

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 15 lis 2013, 14:23

Coś tam kombinowaliśmy rok temu, ale tylko parę razy w zimę i z piłeczką. Znajdywał bez problemu. Dzisiaj próbowałam go nauczyć w lesie żeby przynosił patyk, przynosi owszem, ale zatrzymuje się jakieś 1,5m ode mnie i rzuca pod siebie... Chociaż nawołuję żeby podszedł bliżej, nie da rady... coś źle robię zapewne...
P.S ma dobry węch, ale czemu nie zauważył- nie wyczuł kota siedzącego w trawie pod jego nosem? :lool:
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 26
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: Bieganie z ONkiem

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 lis 2013, 14:29

To miej w ręce drugi patyk. Baw się naprzemiennie jednym i drugim z psem. Po iluś takich zabawach wyrzuć jeden na odległość kroku - i skłoń do tego żeby Ci podał do ręki. Za podanie - dostaje w nagrodę zabawę drugim patykiem.
Zamiast patyka lepiej użyć dwie identyczne zabawki - piłki, gryzaki, etc.

Nazgul czasami też "przeoczy" coś siedzącego w trawie ;-).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Bieganie z ONkiem

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 15 lis 2013, 14:42

Ok, dzięki spróbujemy. 2 zabawki jednocześnie ... hm będzie to wyzwanie dla mojego potwora.
Z tym kotem to mnie zdziwiło bo Zulus naszą kocinę akceptuje, chce się z nią bawić, a wczoraj idąc po wsi mało mi ręki nie wyrwał bo zauważył obcego czarnego futrzaka na płocie, a jak się wzburzył... sierść postawiona do pionu, zębiska na wierzchu i nagle wyrósł na jakieś 10cm więcej niż normalnie :lool:
Aaa widziałam Wasze zdjęcia "rowerowe" na wątku, zazdroszczę, ale rzeczywiście trzeba uważać na zakrętach ;-)
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 26
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: Bieganie z ONkiem

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 01 lip 2014, 12:05

Wiem, że stary temat, ale podzielę się doświadczeniem:

Ja biegam z podpiętymi 2 psami (Onkiem i mixem malamuta). Nauczyłam je ciągnąć umiarkowanie, oczywiście komenda "stop". :DPsy truchtają równym, średnim tempem, rzadko zbaczają na bok (czasami, żeby coś powąchać lub za potrzebą).

Biega mi się z nimi świetnie, fajnie ciągną, o wiele mniej się męczę. Robimy standardowo ok 10 km, czasami 18 km, głównie po leśnych ścieżkach, ale również po żwirówkach i asfalcie. Łapy całe, psy szczęśliwe, ja szczęśliwa. :DMamy pas, linki z amortyzatorami, a psy mają szelki zwykłe guardy.

Bardzo polecam taką formę aktywności. :)
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 30
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post