Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Biegunka u psa

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 23 paź 2011, 20:24

gochadrozdek napisał(a):Koniecznie daj znać, co wet powiedział. Martwimy się. :ooops:


Dzieki, na pewno dam znac, sama nie moge sie doczekac.

A przespana noc to by nam sie rzeczywiscie przydala. Dzisiaj wstala prawie o 12tej w poludnie, bo noc jak ze szczeniakiem. Placz, ze koniecznie trzeba na dwor i nie mozna czekac ani chwili :D
No, ale wlasnie w tym momencie Max sie zerwal z warkotem do telwizora, zeby zabic psa na ekranie :lol:
nebrot
Losowy avatar

Re: Biegunka u psa

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 23 paź 2011, 20:28

czyli nic mu nie jest ;-)
(N nie reaguje na koty na ekranie :()
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Biegunka u psa

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 24 paź 2011, 13:31

pamiętam półrocznego Spajdera z taką właśnie biegunką u nas skończyło się zapaleniem jelit lekami i wsio przeszło
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Wiek: 42
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 2
Dołączył(a): 08 maja 2011, 18:44

Re: Biegunka u psa

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 24 paź 2011, 14:03

Mam pytanie, poniewaz moja sunia (3 miesiące) bardzo, ale to baaaaaaardzo często siusia, a wcale często i dużo nie pije, poza tym nic jej nie dolega lekarz doradził wykonanie badania biochemicznego moczu.
Jak technicznie zebrać mocz od takiej maludy?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 16
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Biegunka u psa

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 24 paź 2011, 14:05

Uff, wrocilismy dopiero do domu od weta.
Przezornie zabralismy ze soba probke kalu. Na miejscu zrobiono probe na pasozyty jednokomorkowe (lamblia). Wyszlo, ze nie ma, ale lamblie maja to do siebie, ze nie sa w kazdej probce kalu. Na razie dostalismy antybiotyk Metronidazol, ktory i tak zabija lamblie przy okazji. Do tego dostalismy bakterie dojelitowe - tzn. uzupelnienie dobrej flory bakteryjnej z przemeczonych jelit. Do tego dostalismy jeszcze cos na jelita. Za 2-3 dni mamy zadzwonic, zeby opowiedziec jak sprawy wygladaja. Po skonczonej kuracji antybiotykowej, po jakims czasie mamy zebrac 5-10 probek kalu i dac do analizy. Te wszystkie probki sie miesza w jedna papke i to sie bada pod katem lamblii. Jesli pies ma lamblie, to jego ludzie tez i tez wtedy musielibysmy przejsc kuracje antybiotykaowa. Niemniej jednak zadnych objawow nie mamy :-)
Jesli natomiast chodzi o Sabine, to sie okazalo, ze to co czulismy na brzuchu to... tluszcz :oops::oops::oops:Jakos udalo nam sie ja troche podtuczyc i takie sa efekty. No coz, od dzisiaj dieta - przynajmniej bedzie sie odchudzac razem ze mna :lol:

-- 24 paź 2011, o 15:06 --

mój pies napisał(a):Jak technicznie zebrać mocz od takiej maludy?


Wlasnie dzisiaj sie tego dowiedzialam od wetki. Podstawia sie... lyzke wazowa (chochle) od zupy :DDuzo nie trzeba zebrac :lol:
nebrot
Losowy avatar

Re: Biegunka u psa

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 24 paź 2011, 14:21

Dzięku za poradę.
A Twoim psiakom dużo zdrówka życzę.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 16
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Biegunka u psa

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 paź 2011, 15:31

Uffffffff cieszę się z pozytywnych wiadomości!!!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post