Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Błotnista pogoda

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 8 sty 2015, o 15:54

Chciałam dopytać osoby, które mają psa w mieszkaniu jak sobie radzicie z brudnym psem po spacerach w błocie/roztopach i tym podobnych rzeczach? Płuczecie go po każdym spacerze w wannie, czy raczej czekacie aż wyschnie i się wykruszy? Tylko, że potem następny spacer i znów kupa piachu w domu... I jak psiaka czeszecie po tym błocie, to w domu, czy na dworze? Bo zastanawiam się jak uczesać psa na dworze jak jest wszędzie mokro i będzie brudny od czesania, bo jak wtedy wyczesać brzuch itd? Czeszę zwykle psa w domu, ale on nie gubi zbyt sierści, bo jest jeszcze młody. To mój pierwszy pies i pierwszy z takim futrem :lool: Jak sobie radzicie? Aha i on boi się polewania wodą z prysznica... Da się go włożyć do wanny z wodą i chlapać, ale płukania się panicznie boi :-( I strasznie dłuigo schnie, dlatego pytam, czy warto płukać po każdym spacerze...? Samo wytarcie psa przed wejściem do mieszkania niewiele pomaga... Wiem, że duży kudłaty pies= brudny dom, ale jak to zminimalizować? Jak był mróz było cudownie czysto :lool:
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Re: Błotnista pogoda

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 8 sty 2015, o 16:20

Ja swojego wycieram ręcznikiem przed wejściem do domu a lapy szczotka traktuje żeby piachu się pozbyć. Chociaż całego się nie pozbede, wanny nie mam więc go nie myje.
Paulina K.
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez tora02 » 8 sty 2015, o 16:32

Jak bardzo mokry to wycieram ile się da, choć niewiele to daje :lool: czekam jak wyschnie to miotła i mop po parę razy dziennie i tak nieraz słyszę zgrzyt piasku, niestety przy tego typu futrzakach ciężko mieć sterylność jak na sali operacyjnej, a i kudełki fruwają wtedy kiedy nie potrzeba :lool:
tora02
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Wako
Imię: Teresa

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 8 sty 2015, o 16:59

Robię to co poprzedniczki, przed drzwiami wycieram ręcznikem ile się da. Panelami się nie przejmuję, a dywan rozkładam starą zasłonę ze ślizkiego materiału. Pies ma pełną swobodę. Jak wyschnie, zasłonę trzepię z piachu na balkonie, panele pozamiatam, za ilka godzin to samo od nowa... Nic trudnego, a wszyscy zadowoleni.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 8 sty 2015, o 17:05

Dzięki za odpowiedzi :lool: to ja robię właśnie tak, czytałam, że niektórzy płuczą psa, dlatego pytam. A co z czesaniem? Niestety mój nie jest po 'wykruszeniu' całkiem czysty, a jak na dworze mokro? Robicie to w domu, czy psiak jest rozczochrany? Bo Thorinowi zostają takie frędzelki posklejane jak wyschnie :negatyw: szczególnie na podwoziu :roftl: W domu mamty tylko kafelki i panele, a psiak ma dostęp głównie do pomieszczeń z kaflami, to ułatwia sprawę :-)
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 8 sty 2015, o 17:25

Raszka ma krótszy włos, więc łatwiej. Po spacerze zapraszam do łazienki i panna kolejno wklada po jednej łapie do wiaderka, czeka na "stój" na zmianę wody - czasem po każdej łapie. Podwozia raczej nie brudzi - belg jest lekki, tylko w ostateczności psica wskakuje do wanny pod prysznic.
Ale spod prysznica najchętniej wyskoczyłaby bez pozwolenia.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 8 sty 2015, o 17:37

Ale macie wesoło z długowłosymi...
Jak moja suka się baaardzo wybłotkuje to zapraszam ją do wanny i płukamy podwozie i łapy. Jest o wiele szybciej i większość brudku odpada już tutaj. Wystarczy wytrzeć i suka z ogromna ulga wyskakuje (tylko na komende może) z wanny.
Jak po prostu się ubrudzi od kałuż, to wycieram w korytarzu całe podwozie i łapy ręcznikiem.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 8 sty 2015, o 17:56

Aga my czeszemy Dantego codziennie wieczorem w domu jak juz jest po ostatnim spacerze,ogólnie dużo razy z nim wychodzimy i nie czeszemy go po każdym wyjściu
Paulina K.
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 8 sty 2015, o 18:03

:-) no z kłakami jest trochę roboty :lool: nie ma bata, żeby nie ubłocił podwozia jak biega sobie :lool: Czyli robię podobnie, bo też jest czesany w domu :-P mamy pokój gdzie suszymy tylko pranie i tam czeszemy, potem zamiatanie i gotowe :lool: Ale nie lubi się czesać, najlepiej jak ma w tym czasie jakieś surowe kostki do obgryzania, bo inaczej ciągle podgryza :-( niczym innym nie umiem odwrócić jego uwagi...
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 8 sty 2015, o 19:26

Nasz tez tak robił aż kiedyś musialam mu kaganiec założyć.nauczy się ze czesanie to nic złego jak często go będziesz czesac to się przyzwyczai.Dante teraz nie podgryza ale jak to robi to łapie go za pysk i mówię fe nie wolno
Paulina K.
Klubowicz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje