Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Boję się swojego psa

Nieprzeczytany postprzez niya » 29 lut 2012, o 08:20

Od rana leje okrutnie, Amba wytarzała się w co większym błocku i z radością skacze po kałużach, jak ostatnio sprawdzałam przez okno to spod błota było jej tylko oczy widać :roftl: . Ja muszę wyjść do pracy i kombinuję jak tu przemknąć do samochodu 20 metrów, aby zabłocony stwór nie zostawił na mnie kilku odbić łap? :przerażenie: Auto mam na linii dom-Amba-parking. Nie ma sensu wydawać jej komend siad, leż, zostań, ona nie słucha w chwilach euforii, a wyciapanie pani jasnego płaszcza to w końcu nie lada gratka (wczoraj moje dziecko weszło do domu z odbiciem łapy na czapce :D, a mój mąż miał urocze łapki na udach, kurtce i butach :D).

:pomocy:

Oh przynajmniej wiosnę czuć w powietrzu!!!!
Obrazek

Obrazek
niya
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Re: Boję się swojego psa

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 lut 2012, o 08:49

no to musisz wyciągnąć z lodówki najpyszniejsze i największe mięsko jakie tylko masz to może TYM RAZEM Ci odpuści :D :D :D
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 29 lut 2012, o 12:10

Ciężka sprawa, znając ruchliwość naszych podopiecznych - raczej przegrana. ;) Można próbować odwrócić uwagę rzucając daleko kość czy Konga, ale na dłuższą metę tak się nie da. Musisz się Danusiu przyłożyć do wyćwiczenia dobrej karności na komendy które wymieniłaś, innej rady nie ma.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez dariex » 29 lut 2012, o 13:34

Ja myślę Tomku,ze jak zacznie się przy takiej okazji rzucać psu zabawki,żeby go odpędzić,to piesek skojarzy,ze skakanko po płaszczykach się opłaca,bo w nagrodę będzie aporcik :D

Nie ma innej rady jak wydać psu komendę w której skakać nie będzie i skutecznie ją egzekwować .Najlepsza w tym wypadku jest komenda waruj,bo z niej najciężej się psu zerwać :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 lut 2012, o 13:39

Oj tam karnosc, jak tu taki psi malarz swój talent objawia, nie znacie się na sztuce :D
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 29 lut 2012, o 13:51

dariex napisał(a):Ja myślę Tomku,ze jak zacznie się przy takiej okazji rzucać psu zabawki,żeby go odpędzić,to piesek skojarzy,ze skakanko po płaszczykach się opłaca,bo w nagrodę będzie aporcik :D

Trzeba to tak zrobić aby nie skojarzył tego ze skakaniem. ;) Wydać (chociażby przez okno) jakąkolwiek komendę którą wiemy, że na pewno wykona i w nagrodę rzucić. Jest to rozwiązanie stricte tymczasowe, bo wypracować "siad", "waruj" "stój" czy "zostań" i tak będzie trzeba.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 29 lut 2012, o 13:57

Ja bym zrobił tak:
kosteczkę do ręki; otwieram drzwi i pokazuję psu kosteczkę po czym wrzucam do mieszkania i zamykam za sobą drzwi. :diabeł: :roftl: :roftl: :roftl:
Do pracy idę czysty :lool: :lool: :lool:
:przerażenie: :przerażenie: :przerażenie: :przerażenie:
A sprzątanie to już po pracy - w końcu czas wolny ;-)
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 lut 2012, o 14:00

Janek dobrze pisze, dac mu piwo :D :D

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez dariex » 29 lut 2012, o 15:34

:roftl:
dariex
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje