Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: BOS Bjorn, MIX Ursa, ON Hugo, Angua za TM

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 13 paź 2015, o 12:13

Magda ma ogromne serducho :) Czytałam na fb i nie skojarzyłam...dopiero teraz...
Chylę czoła :hi: :ok:
Namawiam męża na drugiego owczara,taką właśnie bidę po przejściach,ale nie chce się zgodzić :(
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez norineko » 14 paź 2015, o 20:44

Madzia - kochana z Ciebie dziewczyna :ok:
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 15 paź 2015, o 14:46

Już mnie tak nie chwalcie bo mi głupio, no.
A Hugo, cóż, trzeci pies to jest duże obciążenie, czasowe, finansowe. Ale jak zapoznałam się z jego przeszłością i grożącą mu przyszłością... no nie, po prostu nie. Zwłaszcza, że we wspólnym wątku jego i Maxa (młodszego psa, w lepszej kondycji, z tego samego domu) pomoc i uwaga wszystkich skoncentrowała się na Maxie więc moja wewnętrzna przekora wzięła górę. To co, że nie jest najmłodszy, to co, że poraniony, zasługuje na dobre życie jak wszystkie inne stwory. Albo chociaż żeby ktoś o niego powalczył. Miał być DT ale gdy przyjechał zdałam sobie sprawę, że to nie jest pies którego można oddac dalej. Więc zostaje, nasz dżentelmen pod krawatem.
Obrazek

Mój mężczyzna gdy zobaczył wydarzenie powiedział krótko: bierzemy! Ale na tymczas. Gdy Hugon przyjechał... cóż, stw, że DS, bo on go nie odda.
Tak swoją drogą chciałam iść do Agi Boczuli na spotkanie z H. ale gdy zapytałam o opinie o nią w grupie owczarkowej z Wawy to wylał się straszny hejt więc zrezygnowałam. Zobaczymy jak adaptacja Hugo się rozwinie i w zależności od tego zadecyduję czy behawiorysta jest potrzebny (Hugo był bity, od wetki odskoczył na długość smyczy gdy ta tylko podniosła rękę w zapraszajacym geście do gabinetu).
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez hersylka » 15 paź 2015, o 19:16

Czytałam na facebooku ,że pieniążki zebrane dla Hugo zaproponowaliście dla innego psiaka a Wam również przydałyby się na leczenie i inne rzeczy związane z adaptacją psiaka więc... czapki z głów...
hersylka
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Forest
Imię: Dorota
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 16 paź 2015, o 15:17

Eee tam, my sobie finansowo poradzimy ;-)

Obrazek

panuje zakaz wchodzenia do kuchni gdy robie cokolwiek do jedzenia :3 Trójca czeka na swoje śniadanie, sorry za jakość, zdjęcie robione ziemniakiem w ciemnym pomieszczeniu (7 rano)
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez hersylka » 17 paź 2015, o 14:22

Ha,ha banda trojga..
hersylka
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Forest
Imię: Dorota

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 22 paź 2015, o 10:30

Oooooj tak ;-) Hugon Straszliwy niniejszym zostaje Hugonem Światowym. Był na wybiegu, jeździł tramwajami, sikał pod Pałacem Kultury, błądził z nami po podziemnych przejściach, był na dworcu, ale przede wszystkim do wszystkiego podszedł z wielkim spokojnym zainteresowaniem. No, może poza wybiegiem, gdzie w końcu miałam okazję go usłyszeć... Mógłby podkładac głos pod Smauga z Hobbita. Kondycyjnie jeszcze kiepsko, ale i tak o niebiosa lepiej niż dwa tygodnie temu. Spacery tak, hasanki z mniej delikatnymi psami jeszcze nie. Zwłaszcza, że Bjorn postanowił zostać starszym bratem Hugona i lać po mordzie każdego kto choćby krzywo spojrzy na H.
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 6 lis 2015, o 11:32

Ursa jest cudowna. Skoncentrowna na mnie ma za nic inne psy, pięknie wykonuje nowe zadania, otwiera się na pracę węchową. A ja jestem głupia i proszę mnie wyzywać bo nie rozpoznałam psa łupowego, a nakręcenie na pracę wzięłam za nadmierną ekscytację. I popsułam chodzenie na smyczy + miękka obroża, wychodzimy teraz w szelkach i 20m lince dopóki nie odkręcę co popsułam. Prawdą jest, że to ZAWSZE wina przewodnika gdy z psem jest coś nie tak.
Obrazek

Ursa zmęczona po wczorajszym wałkowaniu posłuszeństwa, mijaniu słupków zgodnie z moimi komendami, nauce sztuczki "piruet" i początkach pracy węchowej - przerwanej o 3ech próbach gdy załapała o co chodzi i zaczęło jej się podobać - nakręcamy pozytywnie.

Hugon ma się nieźle. Spędzliliśmy w poniedziałek ponad 2 godziny w lecznicy, czyszczono mu ranę na grzbiecie bo niestety to co wzięłam za strup było zaschniętą ropą... dostał nowe leki, silniejsze antybiotyki i sterydy. We wtorek jedziemy do dr Milewskiej, dermatolog, na oględziny. Zaprzyjaźniony weterynarz z Niemiec który Hugona konsultował onlie stw., że rana na grzbiecie a ogniska ropowe które pojawiają się na całym ciele psiaka to dwa osobne tematy, podejrzewamy, że grzbiet jest skutkiem uderzenia czymś ostrym... póki co to robię za pielęgniarkę bo leki dostaje w zastrzykach podskórnych :/

Obrazek

Bjorn czyni postępy, pięknie chodzi przy nodze, nie ma w sobie grama agresji, na wiosnę wysyłam go z Krzyśkiem na treningi zawodowego tropienia, ma chłopak duży potencjał, a z racji braku jednego stawu bikejorging w formie którą uprawialiśmy odpada, zostają nam bardziej "stateczne" sporty.
Obrazek

Za to z socjalem Hugona nie jest źle, uwielbia buldożkę sąsiadów :) czasem poszczeka gdy jakiś pies się go boi, ale generalnie problemów nie ma, chociaż wyznaczyłam żelazne granice których nie wolno mu przekraczać - dziadyga ma rogi. Uwielbiam owczarki z rogami. Ale grunt to nie dopuścić żeby za bardzo wyrosły gdy ma się szansę.

Obrazek

Obrazek
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 13 lis 2015, o 11:26

Madziu, pozdrówka od nas, uściski dla całej rodzinki i wielki szacun dla ciebie :hi: :on: :on: :on:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 13 lis 2015, o 12:12

Ale rodzinka się pięknie powiększa! :yahoo: gratuluję wytrwałości w pomocy pieskom, o tak różnych wymaganiach i problemach ;-) Zdrówka dla Hugona!
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje