Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Brak agresji. Pytanie.

Nieprzeczytany postprzez Bandi » 8 sie 2013, o 12:26

Witam mieszkam na wsi wiec jest mi potrzebny pies który czuwa i pilnuje podwórka, a mój 7 miesięczny Bandi z wszystkimi sie bawi i nie szczeka na nikogo pozwala chodzić każdemu po podwórko i nic mu nie robi oprócz skakania na niego , czy taka agresja wyjdzie mu z czasem ? ?
Bandi
Losowy avatar

Re: Brak agresi Pytanie

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 sie 2013, o 13:43

A 7miesięcznego niemowlaka też już wysłałeś na misje do Afganistanu??? Nie??? Dlaczego??? Czyżby nie był oprzeszkolony???

Więc dlaczego od jak mniemam niewyszkolonego przez siebie psa oczekujesz że pozjadal wszystkie rozumy? Niestety nie wyssal z mlekiem matki czytania w Twoich myślach.

Proponuje udać się po poradę do Porządnego Szkoleniowca w celu stwierdzenia czy z Was można coś wycisnąć z OC. Niestety nie każdy pies się do tego typu pracy nadaje.

Owczarek niemiecki to nie jest szczekajaca kukielka. Proponuje zainstalować sobie zamek w furtce i wideo-domofon.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Bandi » 8 sie 2013, o 14:27

Nie chce z niego zrobić jakieś bezlitosnej bestii, zadałem pytanie czy po czasie sie to u niego zmieni ze będzie chociaż szczekał na obcych i czy nie popełniam błędy wychowując go na takiego pieszczocha
Bandi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 sie 2013, o 14:58

Jak mi dasz kryształowa kule to powiem Ci nawet jutrzejsze wyniki w totka :).

Taki temat już był na forum poruszany całkiem niedawno.
Owczarek to dość terytorialny pies - może z czasem dawać Ci znać że ktoś się zbliża. Kiedy? Może za 2-3 lata? Czy na pewno? Tego nikt Ci nie powie, jak będzie spał mocnym snem to i włamywacza przepuści :D.

Pije do mojego osobistego psa, którego nie obudzilo chwycenie za klamke od drzwi, pukanie w szybę, rozmowy i moje dwukrotne wołanie. :lool: :lool: :lool:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 8 sie 2013, o 16:11

Masz szczeniaka.Teraz potrzebuje socjalizacji i szkolenia posłuszeństwa.Owczarki dojrzewają dość późno i czasem ponad roczne zachowują się jak szczeniaki ;-)
To,że piesek jest wylewny w stosunku do obcych to nie znaczy,że za rok taki będzie.Zazwyczaj obojętnieją z wiekiem na obcych.
Z wiekiem może stać się również terytorialny,zacznie szczekać na obcych pod płotem.W żadnym wypadku nie licz jednak na to,że pies obroni Twoja posesję przed zdecydowanym złodziejem.Taki najpierw zlikwiduje psa.
Jeśli masz problem z włażeniem obcych to jak pisała Aga-brama na klucz i już.

Zajęłabym się posłuszeństwem na początek. :-)
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 8 sie 2013, o 16:17

Do stróżowania będzie lepszy kaukaz lub kangal,a nie owczarek niemiecki.
Z czasem,jak piszą przedmówczynie,może zrobi się bardziej "ostry",ale pewności nie ma.
Faktycznie temat pilnowania przez ON już był, może warto się tam cofnąć.
Pan, od którego mamy Falko ma trzy owczarki i faktycznie te stróżują i dawno nie widziałam psów tak zacięcie pilnujących "swojego terenu", ale patrząc na znane mi psy- to raczej wyjątek.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 8 sie 2013, o 16:40

Moja na działce drze papę na przechodzących za płotem.Opiernicz ma za takie zachowanie,bo ja sobie nie życzę :lool: Ale jak ktoś wejdzie to już nie ma radochy ze szczekania-wtedy trzeba się cieszyć :lool:
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Re: Brak agresji. Pytanie.

Nieprzeczytany postprzez poziomka » 8 sie 2013, o 20:30

moja 6 miesięczna panienka również drze japę na wszystko co się poruszy za płotem, jak ktoś wejdzie jest jej przyjacielem i może liczyć na mokrego całuska w sam nos :) albo na podartą koszulkę, bo jak zobaczy, że coś powieje na wietrze to chętnie się z tym poprzeciąga ( nie z agresji dla zabawy - staram się to wyplenić) ale jak śpi to można przejść się koło jej nosa i nic, czasem pozycję ewentualnie zmieni :D
poziomka
Losowy avatar
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cala
Imię: Emilia
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 9 sie 2013, o 09:17

ten temat już był gdzieś wałkowany
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez matinee » 9 sie 2013, o 09:50

Bandi napisał(a): czy taka agresja wyjdzie mu z czasem ? ?

A mnie przeraża tytuł postu i sformułowanie pytania. Agresja jako coś pożądanego?!? :przerażenie: Pies stróżujący powinien wykonywać zadanie, do którego został przeszkolony, a nie być agresywny. Niektóre owczarki mają instynkt stróżowania i robią to bez przeszkolenia, ale najczęściej wygląda to tak, jak było tu przedstawione w odpowiedziach: pies oszczekuje zbliżających się do "jego" terenu obcych, ale wpuszczonego gościa wita przyjaźnie (moja suka tak ma). Uwierz, Bandi, AGRESJA U PSA TO ZAWSZE I TYLKO KŁOPOTY. Ciesz się, że Twój pies jest przyjazny ludziom i módl się, by tak zostało.
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje