Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Brak cieczki

Nieprzeczytany postprzez sebka34 » 15 lut 2014, o 22:08

Moja nela urodziła sie 28 lutego 2013roku i do dnia dzisiejszego nie dostała cieczki. Boje sie ze coś jest z nią nie tak co o tym myslicie
sebka34
Losowy avatar

Re: brak cieczki

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 15 lut 2014, o 22:14

Wszystko z nią w porządku :) Psy, jak ludzie, jedne dojrzewają wcześniej, inne później :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 15 lut 2014, o 22:25

Grażyna ma rację, każda sunia dojrzewa inaczej.
danuta waniek
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 15 lut 2014, o 23:12

Moja dostała pierwszą cieczkę w wieku 18 mcy, wszystko było ok.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez sebka34 » 16 lut 2014, o 08:40

Dziękuje za odpowiedź Martwiłem się ,kiedyś słyszałem ze jak sunia nie dostanie cieczki do 12 miesiąca to coś jest z nią nie tak.
sebka34
Losowy avatar

Re: Brak cieczki

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 16 lut 2014, o 10:42

Ja również mam problem z brakiem cieczki, tylko, że 3 cieczki.
Santa pierwszą cieczkę dostała ok 29.03.2013 r., czyli miała ok 9 miesięcy.
Druga cieczka pojawiła się ok 25.08.2013 r - 5 miesięcy odstępu.
Aktualnie mija już 6 miesiąc, a cieczki nie ma nadal.
To normalne, ze organizm Santy jeszcze się nie uregulował?
Maansa
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 16 lut 2014, o 10:53

Tak, wcale nie musi jeszcze dostać, czasem im wieksza suka ty rzadsze cieczki, bywa, że i raz na rok.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 16 lut 2014, o 11:39

Poza tym suki dostosowują z biegiem czasu swoje cieczki mniej-więcej do pory roku (czyli cieczki na wiosnę i na jesień), a jeśli żyją z innymi sukami, to również i do ich trybu (jeśli nie są kastrowane). Santa zapewne 'czeka' na wiosnę ;)
Co do pierwszej cieczki, to czasem łatwo ją przegapić i mogła już być, ale niemal bezobjawowo. Ale nawet do pierwszych dwóch lat cieczki może nie być jeszcze, choć z reguły u owczarków do 1-wszego roku się pojawia.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 16 lut 2014, o 12:08

Jak czeka na wiosnę, to trochę skołowana, bo to juz chyba 3 wiosna tej "zimy" :D
Maansa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 16 lut 2014, o 12:30

Cykle życiowe opierają się głównie na długości dnia w stosunku do długości nocy, także to jest główny motor napędzający zwierzęta i ich zegar biologiczny. Oczywiście "wiosenna pogoda" i inne symptomy też są ważne, ale jednak tylko dodatkowe. Także dla zwierząt wiosna się jeszcze nie rozpoczęła, bo nadal dzień jest za krótki... :)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje