Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Re: Brak zainteresowania frisbee .

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 15 lis 2012, 18:14

Zabawę kończy się wtedy, kiedy pies jeszcze bardzo chce. Najlepiej, jeśli i pies i aport są po obu końcach jednej linki; zależnie od charakteru psa manipuluje się końcem linki od psa lub od aportu. Aport powinien być na początku wyrzucany tak, aby po uchwyceniu pies nie musial do nas zawracać.

Reszta nauk na seminarium:-)))

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Wiek: 69
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 80
Dołączył(a): 20 mar 2012, 06:26

Re: Brak zainteresowania frisbee

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 15 lis 2012, 20:36

Pani Zofio, dziękuję za wyjaśnienie.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 19:51

Re: Brak zainteresowania frisbee

Nieprzeczytany postprzez dariex » 15 lis 2012, 22:15

Jesli będa chętni na seminarium,to ja bardzo chętnie podejme się organizacji i osobiscie dowioze p.Zofię wraz z Raszeńką :)


Co do tematu - praca z aportem (jesli skopany)to ciężka praca i absolutnie nie może być tam nawet cienia zniecierpliwienia z naszej strony. Pies ma kojarzyć,ze przyniesienie czegokolwiek do ręki przewodnika zawsze wiąże się z nagroda.


Tanoria,piszesz,ze pies nie idzie na zarcie. Spróbuj nie karmić psa z michy.Karm go podczas treningu.NIe narzucaj się.Jak nie chce,to nie. Gwarantuję Ci,ze po 3-4 dniach psina będzie lazić za Tobą jak cien ;)

http://smon.pl
dariex

Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 34
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 14
Dołączył(a): 24 lis 2011, 20:05

Re: Brak zainteresowania frisbee

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 16 lis 2012, 08:09

dariex napisał(a):Jesli będa chętni na seminarium,to ja bardzo chętnie podejme się organizacji i osobiscie dowioze p.Zofię wraz z Raszeńką :)


Co do tematu - praca z aportem (jesli skopany)to ciężka praca i absolutnie nie może być tam nawet cienia zniecierpliwienia z naszej strony. Pies ma kojarzyć,ze przyniesienie czegokolwiek do ręki przewodnika zawsze wiąże się z nagroda.


Tanoria,piszesz,ze pies nie idzie na zarcie. Spróbuj nie karmić psa z michy.Karm go podczas treningu.NIe narzucaj się.Jak nie chce,to nie. Gwarantuję Ci,ze po 3-4 dniach psina będzie lazić za Tobą jak cien ;)

z tym karmieniem to dobry pomysł. spróbuję.
Dzieki wszystkim za rady :)
ObrazekObrazekmoja-nora-d-t2947.html <= nasza mała galeryjka :P
Tanorja
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora
Imię: Natalia
Wiek: 16
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Dołączył(a): 05 lip 2012, 19:42

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post