Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Brak zainteresowania frisbee

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 14 lis 2012, 12:34

Kupiłam Norze tydzień temu dwa gumowe frisbee. Pierwszego dnia bawiłam się z nią nimi, zgodnie z różbymi poradnikami. Szarpałyśmy się itp. Ale to było jedyne pół goziny zainteresowania. Od tej pory na nic nie reaguje. Wręcz odchodzi jak widzi dyski. Dzisiaj jeden wygrzebała z szuflady i przyniosła, ale jak chciałam się z nią pobawić to go wypluła i odeszła. Podejrzewam ,że w ogóle go przyniosła dlatego ,że dałam jej kiedyś na nim jedzenie, jak gdzieś wyczytałam.Jak jej go rzuciłam to nawet za nim pobiegła, nieudolnie wzięła z podłogi ,ale odbiegła i gdzieś zostawiła. Jak mogę ją zainteresować? I czy w ogóle się da. :nea:

MAmy takie dyski, tylko ,żę pomarańczowy i żółty Obrazek
ObrazekObrazekmoja-nora-d-t2947.html <= nasza mała galeryjka :P
Tanorja
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora
Imię: Natalia
Wiek: 16
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Dołączył(a): 05 lip 2012, 19:42

Re: Brak zainteresowania frisbee .

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 14 lis 2012, 13:22

A jak u niej z aportem??
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 18
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 7
Dołączył(a): 14 lis 2011, 10:20

Re: Brak zainteresowania frisbee .

Nieprzeczytany postprzez Volt » 14 lis 2012, 14:21

Tanorja napisał(a):Pierwszego dnia bawiłam się z nią nimi, zgodnie z różbymi poradnikami. Szarpałyśmy się itp. Ale to było jedyne pół goziny zainteresowania. ]

Zdecydowanie za dlugo jak na pierwszy raz.
Volt
Avatar użytkownika
Zbanowany forumowicz
Imię: Tomasz
Wiek: 21
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 1
Dołączył(a): 09 kwi 2012, 10:48

Re: Brak zainteresowania frisbee .

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 14 lis 2012, 15:01

Sesje z frisbee powinny być króciutkie. my bawiliśmy max 2-3 minuty i gdy Kala była nakręcona dysk był chowany :)
Obrazek
"Czasem miłość łamie serce, gdy kochamy tych
którym to uczucie jest obojętne.."
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala
Imię: Weronika
Wiek: 20
Lokalizacja: Rogoźno k.Poznania
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 13:51

Re: Brak zainteresowania frisbee .

Nieprzeczytany postprzez sandrula811 » 14 lis 2012, 15:45

1. Pies musi mieć opanowany aport.
2. Nakręcanie psa na frisbee to nie taka prosta sprawa. Ja, jak kupiłam dyski w ogóle nie pozwalałam Sabie na zabawę nimi (za radą Janka). Nosiłam dyski po domu, podrzucałam je - bawiłam się nimi - sama. Wtedy Saba zauważyła, że dyski to coś cennego, ważnego dla mnie - zainteresowała się nimi. Potem podszkoliłam swoje rzuty - i zaczęłyśmy zabawę. W momencie, w którym widziałam, że ma z tego największą frajdę - kończyłam zabawę - żeby miała niedosyt. Trening czyni mistrza.

Powodzenia!
Pies jest w stanie więcej wyrazić swoim ogonem w minutę, niż jego właściciel słowami przez całe godziny.

Obrazek
sandrula811
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Sandra
Wiek: 13
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 mar 2012, 14:29

Re: Brak zainteresowania frisbee .

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 14 lis 2012, 17:02

Volt napisał(a):
Tanorja napisał(a):Pierwszego dnia bawiłam się z nią nimi, zgodnie z różbymi poradnikami. Szarpałyśmy się itp. Ale to było jedyne pół goziny zainteresowania. ]

Zdecydowanie za dlugo jak na pierwszy raz.

Pół goziny powiedziałam tak niedokładnie. To było może 5 minut :mur:

-- 14 lis 2012, o 18:05 --

saacrum napisał(a):A jak u niej z aportem??

Z aportem najlepiej nie jest. Owszem, biegnie do rzuconej rzeczy ,ale woli ją zachować dla siebie. Czasem skutkuje metoda " dam ci to, a ty mi oddasz tamto" . Głównym problemem jest to ,że na widok frisbee Nora odchodzi, jakby miała z nim złe skojarzenia.

-- 14 lis 2012, o 18:05 --

sandrula811 napisał(a):1. Pies musi mieć opanowany aport.
2. Nakręcanie psa na frisbee to nie taka prosta sprawa. Ja, jak kupiłam dyski w ogóle nie pozwalałam Sabie na zabawę nimi (za radą Janka). Nosiłam dyski po domu, podrzucałam je - bawiłam się nimi - sama. Wtedy Saba zauważyła, że dyski to coś cennego, ważnego dla mnie - zainteresowała się nimi. Potem podszkoliłam swoje rzuty - i zaczęłyśmy zabawę. W momencie, w którym widziałam, że ma z tego największą frajdę - kończyłam zabawę - żeby miała niedosyt. Trening czyni mistrza.

Powodzenia!

Próbowałam dzisiaj tej metody. Patrzyła się zaciekawiona na dysk ,a jak mi spadł obok niej, to odchodziła,
ObrazekObrazekmoja-nora-d-t2947.html <= nasza mała galeryjka :P
Tanorja
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora
Imię: Natalia
Wiek: 16
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Dołączył(a): 05 lip 2012, 19:42

Re: Brak zainteresowania frisbee .

Nieprzeczytany postprzez sandrula811 » 14 lis 2012, 17:08

Tanorja napisał(a):Z aportem najlepiej nie jest. Owszem, biegnie do rzuconej rzeczy ,ale woli ją zachować dla siebie. Czasem skutkuje metoda " dam ci to, a ty mi oddasz tamto" . Głównym problemem jest to ,że na widok frisbee Nora odchodzi, jakby miała z nim złe skojarzenia.

-- 14 lis 2012, o 18:05 --
Próbowałam dzisiaj tej metody. Patrzyła się zaciekawiona na dysk ,a jak mi spadł obok niej, to odchodziła,


No to na początek pracujcie nad aportem.
Pies jest w stanie więcej wyrazić swoim ogonem w minutę, niż jego właściciel słowami przez całe godziny.

Obrazek
sandrula811
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Sandra
Wiek: 13
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 mar 2012, 14:29

Re: Brak zainteresowania frisbee .

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 14 lis 2012, 17:18

To najpierw aport :)to jest podstawa
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 18
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 7
Dołączył(a): 14 lis 2011, 10:20

Re: Brak zainteresowania frisbee .

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 14 lis 2012, 17:33

saacrum napisał(a):To najpierw aport :)to jest podstawa

Ja kiedyś wyczytałam ,że aportowanie frisbee to inna sprawa itp :mur::mur::mur:To niech będzie aport, ale szczerze to już nie mam pmysłu jak ją go nauczyć :nea:Ona zdecydowanie bardziej woli szalone pościgi, niż oddawanie zabawki. Kiedyś popełnilismy taki błąd, że goniliśmy za nią. Wtedy to było śmieszne, jak uciekała z podniesionym zadkiem, ale teraz to już inna sprawa. Od początku powtarzałam ,że jak tak się będzie robić to nigdy nie zaaportuje, ale kto by mnie słuchał ? :przerażenie:
ObrazekObrazekmoja-nora-d-t2947.html <= nasza mała galeryjka :P
Tanorja
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora
Imię: Natalia
Wiek: 16
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Dołączył(a): 05 lip 2012, 19:42

Re: Brak zainteresowania frisbee .

Nieprzeczytany postprzez sandrula811 » 14 lis 2012, 17:47

saacrum napisał(a):To najpierw aport :)to jest podstawa


Dokładnie :ok:
Lena Ci to świetnie opisała - ćwiczcie :)
Ostatnio edytowano 14 lis 2012, 17:59 przez sandrula811, łącznie edytowano 1 raz
Pies jest w stanie więcej wyrazić swoim ogonem w minutę, niż jego właściciel słowami przez całe godziny.

Obrazek
sandrula811
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Sandra
Wiek: 13
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 mar 2012, 14:29

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post